Unutkanlıktan Kurtulma Duası

Cuma günü, cuma namazından sonra Cenab-ı Hakk’ın bu mübarek ismi şerifini yüz defa okumak, unutkanlıktan kurtulmak için vesiledir.

Er Rahman Esması

Unutkanlıktan Kurtulma Duası - Er Rahman Esması
Unutkanlıktan Kurtulma Duası – Er Rahman Esması

Allah, öyle merhamet sahibidir ki Cemali’nin tecellisi ile her zerre mesrur olmuştur. Allah’ın rahmeti her şeyi kuşatmıştır. Yerdekilere merhamet ediniz ki semadakiler de size merhamet etsin. Merhamet etmeyene merhamet edilmez.’

Kalplerin Yumuşaması İçin

Bu mübarek ismi düzenli olarak okuyanların taşlaşmış kalpleri yumuşar, merhamet hissinin zevkini hareketlerinde hissetmeye başlar.

Hacetin Gerçekleşmesi İçin

Hızır Aleyhisselam şöyle buyurmuştur diye rivayet edilir: ‘Kim Cuma günü ikindi namazından sonra, akşam namazına kadar ‘Ya Allah, Ya Rahman’ diye samimi bir kalp ile zikre devam edip Allah’tan hacetini istese Allah Teala ona hacetini ihsan buyurur.

Unutkanlıktan Kurtulmak İçin

Cuma günü cuma namazından sonra Cenab-ı Hakk’ın bu mübarek ismi şerifini yüz defa okumak, kalp gafletini ve unutkanlığı izale eder. Kalbi nurlandırır.

İnsanların Kötülüklerinden Korunmak İçin

İki yüz doksan defa ‘Ya Rahman‘ diye safi bir kalp ile zikredenin dileği gerçekleşir. Zalim kimselerden de korunur.

Nimetlerin Yağmur Gibi Yağması İçin

Farz namazlarından sonra yüzer defa okumak, Allah’ın rızasının kazanılmasına ve nimetlerin yağmur gibi yağmasına vesile olur.

Keşfet
1 Comment