Türkiye’de Gerçekleşmiş En Garip Kazalar

11
0
(0)

Hepsi de Türkiye’de gerçekleşmiş, garip ama gerçek kazalar ve trajikomik ölümler…

Allah Düşmanımızın Başına Vermesin

Bir işçinin 600 tonluk press makinesinin arasından emeklemek suretiyle geçerek ucundaki 2450 santigratlık fırında sigarasını yakmaya çalışması. (Karabük Demir Çelik Fabrikaları)

Kurtarmaya gelen ambulansın üzeinize park etmesi. (E5 Otoyolu, Kumburgaz mevkii)

Tıraş olurken berberin “rahatlatır” güdümlü, boynu aniden sağa sola çevirme hareketi sonucu, boynun kırılması. (Erzurum, Merkez Berber Salonu)

Kafasında mermer kırdırmaya çalışan medyatik karatecilerin travma sonucu ölümü. (Esenler Karete Salonunda)

Kurban bayramında kaçan koçların boynuzları bir yerlerinize sokması sonucu ölüm. (K.Maraş’ın Çoğulhan Kasabası)

Yanlışlıkla yutulan sineği öldürmek için ağza Sheltox sıkmak suretiyle ölüm. (İstanbul / Sultanbeyli)

Bir arabaya 11 kişi binip viyadüğe uçmak. (Molla Gürani Viyadüğü / İstanbul)

Balkona 50 kişi çıkılması sonucu balkonun çökmesiyle oluşan toplu ölüm. (Dudullu’da bir Köy nişan töreninde)

Yatağındaki tahtakurusu veya bilumum haşaratı öldürmek için yatağı ilaçladıktan biraz sonra uykuya dalarak ölmek. (Bodrum / Yalıkavak Köyü)

Elektrik direğine yaslanıp ayakkabısına kaçan taşı çıkartmak için ayağını silkelerken elektrik çarptığını sanan yardımsever bir laz tarafından kafasına kürek, kalas vb. vurularak ölmek. (Rize / Ardeşen Kasabası/Tunca Köyü)

Türkiye Denizcilik İşletmeleri’nin Gaziantep tankerinde gecen bir olay: Geminin üçüncü mühendisi kontrol için geminin buhar kazanına girer(kimseye haber vermemiştir). Daha sonra işgüzarın biri “niye bu kazan kapağı açık” der ve kapağı kapatır akabinde gemi sefere çıkar. (Kocaeli / Dilovası İskelesi)

Yolda mutlu mesut yürürken kafaya balkon düşmesi. (İstanbul / Dudullu)

Para çekmek amacıyla girilen bankamatik gişesinde elektrik çarpması sonucu ölüm.(Ziraat Bankası, Bozcaada Şubesi)

İşçi Ali, şaka olsun diye, Burhan’ın neticesine doğru hava tutar. Buna içerleyen Burhan, “öyle şaka olmaz böyle olur” diyerek hava tabancasını alır ve Ali’nin makatına sokar. Bağırsakları patlayan Ali hastane yolunda hakkın rahmetine kavuşur. (İstanbul, Ayazağa Sanayi Sitesi)

Nüfus sayımı nedeniyle bomboş olan otoyolda bir sayım görevlisinin bariyerlere girmesi sonucu ölümü. (TEM otoyolu Gebze mevkii)

Aynı işyerinde biri gündüz bir gece vardiyasında olmak üzere çalışmakta olan baba oğuldan biri mobylette motor ile işe gitmekte diğeri ise bir başka mobylette ile eve dönmekte iken, yol üzerindeki sert bir virajda karşılaşmaları ve birbirlerine selam vermek isterken çarpışıp beraberce ölmeleri. (Konya, Meram Mahallesi)

Kafalar güzel bir şekilde TEM otoyolunda seyreden bir araçtaki beş kişinin; Süper FM’de çalmaya başlayan oynak bir şarkı sonrası aracı sağa çekmesi ve otoyol da göbek atmaya başlaması sonucu ölüm. Daha da ilginci bu 5 kişiden 3’ünün ölümü ve üçüne de ayrı ayrı araçların çarpmış olması. (Adapazarı/Hendek)

Eskiden anlatılan bir lunapark vakası: Parkın 2 kafadar gece bekçisi, uçan sandalye tabir edilen eğlence makinesini  çalıştırıp bir güzel kurulmuşlar. Bekçilerin ikisi de bütün gece kusarak hakkın rahmetine kavuşmuşlar. (1971 / Göztepe Lunaparkı “Şimdilerde Göztepe Parkı’nın olduğu mevki”)

Ana Sayfa

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin