Tembel Hayvanlar: Ormanın En Yavaş ve Sevimli Canlıları

0
(0)

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere tembel hayvanlardan bahsedeceğim. Tembel hayvanlar, tropikal ormanlarda yaşayan ve ağaçlarda asılı kalan yavaş hareket eden hayvanlardır. Adlarından da anlaşılacağı gibi, tembel hayvanlar çok tembeldir. Günde 15-20 saat uyurlar ve geri kalan zamanlarında da yemek yerler. En sevdiği yiyecek yapraklardır. Yapraklar çok besleyici olmadığı için, sindirim sistemleri çok yavaştır. Bu yüzden haftada bir kez tuvalete giderler. Evet, doğru duydunuz, haftada bir kez!

Tembel hayvanlar çok sevimli görünüyorlar ama aslında çok tehlikelidirler. Tırnakları çok keskindir ve kendilerini savunmak için kullanırlar. Ayrıca kürklerinde yaşayan bakteriler ve böcekler vardır. Bu yüzden tembel hayvanlar çok kötü kokarlar. Onların bu dayanılmaz kötü kokusu düşmanlarından kaçınmalarına yardımcı olur. Ama bazen de düşmanlarına yem olurlar. En büyük düşmanları jaguarlar, kartallar ve insanlardır.

Tembel hayvanlar hakkında ilginç bir gerçek de şudur: Aslında çok iyi yüzücüdürler. Su altında nefeslerini 40 dakika tutabilirler. Bu da onların sel sularından kurtulmalarını sağlar. Suya düştüklerinde panik yapmazlar, sakin bir şekilde yüzerler.

Tembel hayvanlarla ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz:

  1. https://www.worldwildlife.org/species/sloth
  2. https://www.livescience.com/27612-sloths.html

Umarım bu blog yazısı sizlere tembel hayvanları sevdirmiştir. Ben şahsen çok seviyorum ve bir gün onları görmeyi umuyorum. Siz de tembel hayvanları seviyor musunuz? Yorumlarda bana yazın! Hoşçakalın!

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet

Paranormal Haber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin