İçeriğe geç

Sürekli Kendi Kendine Kapanan Kuran

Paranormal Hikayeler – Babası tarafından yaz Kuran kursu gitmesi için zorlanan ama bunun yerine babasını kandırmak isteyen gencin yaşadığı ilginç olay. Kendi ağzından…

Paranormal Hikayeler – 12 yaşında bile değildim o zamanlar. Şu an yaş 34 . Babam biraz sert ve İslami inanca aşırı derecede önem veren biriydi. Bana; yaz tatillerinde camiye cüz alır, ardından kuran kursuna gitmeyi şiddetle tavsiye ederdi . Tabi ben feneri o yaşta nerde kapattığını bilmeyen, avare takılan biriydim . Her sabah evden camiye diye çıkıp, sağda solda gezip, camiye giden arkadaşlar ile birlikte eve dönerdim.

Bir gün; arkadaşlarımın cüzü bitirip, o gün Kuran’a geçtiğini ve o gün Kuran’a geçenlere, ödül olarak Kuran dağıtılacağını öğrendim camide . Çocuk aklı, bir de baba korkusundan olsa gerek; bir Ali Cengiz oyunu yapıp, o gün benim de Kuran almam gerekiyordu. Yoksa babam çok sert çıkışır diye, sabah ilk kez camiye gittim .

Hemen ortamı kısaca bir kestim. Baktım; yaşlı bir hoca… Kuran’a geçenlerin adını yazan bir liste elinde, dolanıp duruyor. Bir ara listeyi kendi rahlesine koyup gitti aşağıya . Ben de bir el çabukluğu ile listeyi aldım, altına adımı yazdım. Neyse, birkaç saat oturdum öyle. Kalabalık olması sebebi ile çok dikkat çekmedim. Başladı hoca isim isim okuyup, Kuran a geçenleri çağırıp, dağıtmaya Kuranları. Tabi en son ben de gittim aldım.

Sonra bizi bir alt kata aldılar. Hepimiz ip gibi dizildik. Kuranlar masada duruyor. Hepimiz açtık. Ben sıralamanın tam ortasında otururken bir anda benim Kuran pat diye kapandı! Açtım, tekrar kapandı… Camlar kapalı, cereyan yapacak bir pozisyon yok ama diğer arkadaşlarda da sorun yok ?.. Sadece benim Kuran pat diye kapanıyor… Bu defalarca böyle tekrar etti. En son; korktum, korkudan camiden koşup kaçtım. Alaya almayın yaşadım anlattım eyvallah yazım imla hataları için özür…

Ana Sayfa * Paranormal Deneyimler