Su Üzerinde Yürüme Ayakkabısı Yapımı

0
(0)

Eski bir simya kitabında yer alan tarifler arasında su üzerinde yürüme ayakkabısı yapımına dair oldukça ilginç bir bilgi var. Ayakkabının yapılışı şöyle..

Su Üzerinde Yürümek İçin Ayakkabı

Hakim Ebu Zekeriyya Hazretleri buyurur ki: Bir kimse su üzerinde yürümek isterse; 9-10 tane kır yarasası yakalasın. Bunları siyah bir çömlek içerisine koyduktan sonra, ekmekçi fırınında kül olana kadar yaksın. Daha sonra o küllerin miktarı kadar kereviz suyu ilave edip güzelce karıştırarak macun yapsın. Bu macunu gölgede kuruttuktan sonra toz haline gelene kadar dövsün.

Dövdükten sonra üzerine gülsuyu saçsın. Daha sonra bu karışımı bir şişeye koysun. Timsah derisinden iki çarık (ayakkabı) yaptıktan sonra, iki kağıt üzerine aşağıdaki şekilleri yazıp, çarıkların üzerine bu yazdığı kağıtları yapıştırsın. Suyun veya denizin üzerinde yürümek istediğin zaman çarıkları / ayakkabıları ayağına giysin ve suyun üzerine basıp, aşağıdaki duayı devamlı okuyarak suyun veya denizin üzerinde yürümeye başlarsın. Ama bu ameli Kamer Seretan burcunda (Yengeç Burcu) iken yaparsın.

Su Üzerinde Yürürken Okunacak Dua

Çarık / ayakkabı üzerine yazılacak ve su üzerinde yürürken okunacak dua ise şudur: Okunuşu: Ya Kahiru Ya Mukhiru Ya Meskütü Ya Taşğalin Ya Ceyharin einüni alel meşi-i fi hazal bahr. Allah Teala hazretlerinin izniyle bu amelde başarılı olursun.

Su Üzerinde Yürürken Okunacak Dua
Su Üzerinde Yürürken Okunacak Dua

Ana Sayfa 

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet