İçeriğe geç

Sende Büyü Var Deyip Mallarını Ele Geçirdiler

İstanbul Tuzla‘da, aslen çiğ köfteci olduğu ancak üfürükçülük yaptığı belirlenen ve kendini Mikail Hoca diye tanıtan şahsın, 78 yaşındaki bir adamı mal varlığı ve sağlığından ettiği iddia edildi.

Baş Ağrısı Diye Gitti Kanser Oldu

İstanbul Tuzla’da 78 yaşındaki Binali Yılmaz’ın gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasıyla ilginç bir olay gün yüzüne çıktı. İddiaya göre yalnız yaşayan 78 yaşındaki Binali Yılmaz, uzun zamandır yoğun baş ağrısı çekiyordu.

Yaşlı adam, bu sebeple arkadaşları tarafından geçtiğimiz yıl Tuzla Aydınlı Mahallesi’nde “Mikail Hoca” diye tanınan M.S. ile tanıştırıldı. Edinilen bilgiye göre; M.S., Aydınlı Mahallesi Aslı Caddesi’nde bulunan dükkanında fal bakıp, kurşun döküyordu.

Hatta söz konuşu şahsın kendisine bu konuda tanıtım yapmak amacıyla kartvizit dahi bastırdığı belirlendi.

Kendini şifacı hoca diye tanıtan çiğ köftecinin; yıldızname, cinler, nazar ve büyü işleri için bastırdığı kartvizit
Kendini şifacı hoca diye tanıtan çiğ köftecinin; yıldızname, cinler, nazar ve büyü işleri için bastırdığı kartvizit.

Tuzlu Safran İçirdi

İddialara göre Binali Yılmaz’ın şikayetlerini dinleyen M.S. “Sende büyü var” deyip, içerisinde okunmuş kağıt, safran ve tuz dolu suyu yaşlı adama verdi ve günde 2 kez bu sudan içmesini istedi.

Seansları Uzatıp Para Almaya Devam Etti

Ancak baş ağrıları bir türlü dinmeyen Binali Yılmaz, şifa amacıyla M.S.’yi düzenli olarak ziyaret etmeye devam etti. Adama seansların uzun süre devam etmesi gerektiğini söyleyen M.S., her seans için yaşlı adamdan para almaya devam etti.

Akrabasıyla Evlendirip Mal Varlığında Etti

İddialara göre; Binali Yılmaz’ın yalnız yaşadığını da öğrenen M.S. “Dertlerinin ilacı” diyerek yaşlı adamı akrabası olan ve kendisinden 40 yaş küçük olan F.Y ile de evlendirdi. Evlenip F.S. ile yaşamaya devam eden Binali Yılmaz, F.S.’nin günde 2 kez verdiği tuzlu safranı içmeye devam etti.

Kolon Kanseri Olduğu Belirlendi

Binali Yılmaz çocukları tarafından geçtiğimiz Haziran ayında kanlı ishal şikayetiyle Tuzla Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yılmaz yapılan kontrol sonrası Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Yılmaz’a Kolon kanseri teşhisi kondu.

Babalarının durumundan şüphelenen Aslan ve Hüseyin Yılmaz, evde yaptıkları incelemede kavanozlara konmuş tuzlu safran içerisinde bir kağıda yazılmış Arapça harfleri görünce babalarının eşi F.Y.’den ve ilaçları yapan M.S.’den şikayetçi oldular.

Yapılan incelemede F.Y.’nin evlendikten kısa bir süre sonra Binali Yılmaz’a ait 6 dükkan, 3 arsa 2 evi üzerine geçirdiği ortaya çıktı.

Rüyasında Kulağına Üflendiği İçin Bu İşi Yapıyormuş

İfadesi alınmak üzere karakola götürülen, Mikail Hoca lakaplı M.S. hakkındaki suçlamaları reddetti. Sadece fatura karşılığında dükkanında yıldızname ve fal baktığını söyleyen M.S. “120 lira karşılığında fal bakıyorum. Bunun da faturasını kesiyorum. Çiğ köfteciyken rüyamda kulağıma üç dua üflendi. Hoca değilim.

Binali amcaya yardım etmek için sadece dua okudum. Tuzlu safranı ben vermedim. Yalnız yaşadığı için evlenmek istediğini söyledi. Ben de o kadını bulup, aracı oldum. Kadının akrabam olduğunu bilmiyordum. Mal varlığını F.Y.’nin üzerine geçirdiğini öğrendiğimde Binali amcayı arayıp “Yapma” dedim. Ama beni dinlemedi” şeklinde ifade verdi.

Yapılan incelemede M.S.’ni Kuran okumayı dahi bilmediği ortaya çıktı. M.S.’nin Binali Yılmaz için hazırladığı ve dua diyerek sattığı kağıtta ise anlam verilemeyen birtakım Arapça harflerin olduğu belirlendi.

Yaşlı Adamın Ailesi Çaresiz

Babalarının eşi F.Y. tarafından bir evde saklandığını ve kendileriyle görüştürülmediğini ileri süren Aslan Yılmaz ise “Babamı bu hale getirenlerden şikayetçiyiz. Babamla bizi görüştürmüyorlar. Babamı ölümle tehdit edip “Eşimle mutluyum” mesajı vermesini istemişler. Bu yüzden elimiz kolumuz bağlandı. Hiç bir şey yapamıyoruz” diye konuştu..

GOOGLE NEWS Abone Ol & Takip Et

Okuduklarını nasıl buldun?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.