Salatı Münciye – Tuncina Duası ve Faziletleri

0
(0)

Salatı Münciye duası namazlardan sonra okunabileceği gibi korku ve afet durumlarında da sık sık okunması tavsiye edilen dualardandır.

Salatı Münciye – Salaten Tuncina

Salatı Münciye / Salatı Tuncina duası halk arasında içerisinde geçen “tüncina” kelimesinden dolayı Salatı Tüncina olarak da bilinmektedir. En tesirli dualardan biri olan Salat-ı Münciye duası namazlardan sonra okunabileceği gibi korku ve afet durumlarında da sık sık okunması tavsiye edilen dualardandır. Salatı Münciye büyük salavatlardandır. Salavat olarak tek okunabileceği gibi 1000 defa okumak suretiyle maddi manevi sıkıntılar için hatmi yapılarak da Peygamber Efendimizin (s.a.v.) ruhaniyetlerine hediye edilebilir. Bu duayı okumak büyük sevaplara nail olmayı sağlar. Çünkü içerisindeki büyük sırlar barındırır.

Salatı Münciye Duası Faziletleri

Sıkıntılı anında Salatı Münciye duası okuyan kişinin sıkıntısı gider. Rabbine karşı yönelen bir kul olmasını sağlar. Salatı Münciye duası okuyan kişiyi Allahu Teala belalara karşı korur. Gün içerisindeki diğer sıkıntılardan da bertaraf olmuş olur. Bu duayı okumak bereketin artmasını da sağlayacağı gibi Peygamberimiz’e (s.a.v.) salatü selam olmasından dolayı da okuyan kula salavat sevabı yazılmasını sağlar.

Kurtarıcı dua olarak da bilinen Salatı Münciye okuyan kişiyi düşmanlarından korur. Allahu Teala’dan herhangi bir sıkıntısı için yardım isteyecek olan kulların 2 rekat namaz kıldıktan sonra okuyabildiği kadar bu duayı okuması arkasından da dilediği şeyi istemesi duanın kabul olmasını sağlayacaktır. Bu Salavat-ı Şerifenin büyük önem ve sevabı vardır. Bu salavata devam edenin, belalardan emin, gelecek musibetlere perde, arzularının kolay, rızkının da bereketli olacağı ümit edilir.

Salatı Münciye Duası Arapça

Salatı Münciye Duası - Salatan Tuncina
Salatı Münciye Duası – Salatan Tuncina

Salatı Münciye Türkçe Okunuşu

Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammedin, salâten tüncînâ bihâ min cemîil ehvâali vel âfât, ve takdî lenâ bihâ cemî’al hâcât, ve tutahhirunâ bihâ min cemî’isseyyi’âat ve terfe’unâ bihâ indeke a’ledderecâat, ve tübelliğunâ bihâ aksa’l gayât, min cemî’il hayrâti fi’l hayâti ve ba’del memâat, inneke alâ külli şey’in kadîr.

Salatı Münciye Duası Anlamı

“Allah’ım! Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafâ’ya salat eyle. Öyle bir salat ki; o salat vesîlesiyle bizi bütün korku ve afetlerden kurtar. Bütün ihtiyaçlarımızı gider, bizi bütün günahlardan temizle, bizi derecelerin en yücesine yükselt ve onun vesilesiyle bizi, hayatta ve ölümden sonra bütün hayırların en son noktasına ulaştır.” Bu dualarda, “Beni ve efrad-ı ailemi ve bilcümle mü’minleri yer ve gök afatlarından ve cemi’ belalardan muhafaza buyur ya Rabbi!” diye dua edilecektir.

Çaresi Bilinmeyen Hastalık İçin Salatı Münciye Duası * Salatı Tefriciye Mucizesi * Tesirli Dualar 

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet