Saffat Suresi’nin Gizli Güçleri: Cinlerle Mücadele Etmenin Yolu

0
(0)

Cinlerden kurtulmak için Saffat suresinde saklı sırları keşfedin. Şeytanı defetmek için okunacak dualar ve daha fazlası bu makalede!

Bir mekanda bulunan veya bir kişiye musallat olan cinleri kovmak için Saffat suresinin tesirinden nasıl faydalanılacağının izahı.

Saffat Suresi Okumanın Sevabı

Okuyana Cin ve Şeytanların Sayısınca Sevap

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyurmuşlardır ki: “Her kim Saffat suresini okursa, bütün cin ve şeytanların sayısınca ona sevap verilir.” [1]Ebu Suud Efendi, Ebu Suud Tefsiri -İrşadü Aklis-Selim-, 7/212

Namazdan Sonra Saffat Suresi Okumanın Sevabı

Resulullah Efendimiz (s.a.v.) buyurmuşlardır ki: “Her kimi, kıyamet gününde en bol ölçekle tartması (en büyük sevaba nail olması) sevindirirse, (o kişi) namazını bitirdiğinde (Saffat suresinin son üç ayetini) okusun.” [2]Ali el-Müttaki, Kenzü’l-Ummal, 3481

Bir Meclisten Ayrılırken Okumanın Sevabı

Kim kıyamet günü tam ve kamil anlamda sevap almayı arzu ederse, oturmakta olduğu meclisten kalkacağı sırada, Saffat suresinin son üç ayetini okusun. [3]Tefsîr-i İbn-i Kesîr

Cin Kovmak İçin Saffat Suresi

Bu surenin tamamı bir kağıt üzerine yazılıp, herhangi bir mekana asılırsa, oradan cinlerin azılıları kaçar. Cinlenmiş bir kişinin, cinlerden kurtulması için veya cinlerin kendisine zarar vermemesi için Saffat suresinin 1-15. ayetleri okunur.

Duanın Kabulü İçin

İbni Neccar tarafından rivayet edildiğine göre: Her kim cuma günü okur, sonra da Allah Teala’dan dilekte bulunursa Allah Teala ona dilediğini verir. [4]Hadîs-i şerîf-İbn-i Neccâr

Belaların Defi İçin Saffat Suresi

İmam Sadık’tan (r.a.) yapılan bir rivayette şöyle söylenmiştir: “Her kim her hafta, Cuma günleri Saffat suresini okursa, her türlü beladan emin olur. Dünyada olduğu müddetçe tüm belalar ondan def edilir ve rızkı da mümkün olduğunca bollaşır. Şeytan onun bedenine, evlatlarına ve malına hiçbir şekilde zarar veremez.

Okuduğu Gün Ölen Şehit Olur

Eğer bu sureyi okuduğu gece veya gündüz vefat edecek olursa, şehit olarak haşr edilir. Allah Teala ona şehitlerle birlikte cennettin en yüce mertebesinde yer verir.”

Yılan, Akrep gibi Zararlı Haşerelerden Korunmak İçin

Tehlikeli, zarar verici hayvanların bulunduğu bir yerde istirahat etmek isteyen kişi, bu surenin 79. ayetini okuyup da uyursa, oradan kalkıncaya kadar hiç bir şey ona zarar vermez. Bu mübarek surenin sözü edilen tesiri ile ilgili bir başka rivayet ise şu şekildedir: “Akşamleyin bu ayeti (Saffat, 79) okuyan kimseyi o gece akrep sokmaz.

Yılan Akrep gibi Zararlı Haşerelerden Korunmak İçin - Saffat Suresi 79. Ayet
Yılan Akrep gibi Zararlı Haşerelerden Korunmak İçin – Saffat Suresi 79. Ayet

Aralık Ayına Dikkat!

Yılan ve akrep gibi zararlı haşerelerden korunmak için, Saffat suresinin 75-79. ayetleri Aralık ayında yazılıp üstünde taşınmalıdır.

Çocuğu Olmayan İçin Saffat Suresi 100. Ayet

Çocuğu olmayan ve hayırlı evlat isteyen kişiler için bu mübarek sure-i şerifin, 100. ayetinde geçen ve İbrahim (Aleyhisselam)’ın da yaptığı şu duanın çokça okunması tavsiye edilmiştir. “Ey Rabbim! Bana (neslimi sürdürecek) salihlerden bir çocuk ihsan et!”

Geçim Sıkıntısına Karşı Okunması

Geçim sıkıntısı, maişet darlığı çeken kimse bu mübarek sureyi 7 kere okuyup Cenabı Hakk’a dua ederse rızkı açılır, geçim sıkıntısından kurtulur.

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Dipnotlar

Dipnotlar
1Ebu Suud Efendi, Ebu Suud Tefsiri -İrşadü Aklis-Selim-, 7/212
2Ali el-Müttaki, Kenzü’l-Ummal, 3481
3Tefsîr-i İbn-i Kesîr
4Hadîs-i şerîf-İbn-i Neccâr
Keşfet