Rüyada Uçmak Ne Anlama Gelir Neye İşarettir

Rüyada uçmak; uçtuğunu görmek, damdan dama uçmak, bir dağın tepesine uçmak, uçarken düşmek, kuşlarla beraber uçtuğunu görmek, kanatsız uçtuğunu görmek, kanatlarının olduğunu görmek, gökte kaybolduğunu görmek, ne anlama gelir, neye işaret eder?..

Rüyada Uçtuğunu Görmek

İbn-i Sîrîn (r.a.) demiştir ki: Rüyada kanadı ve tüyleri olmadığı halde uçtuğunu görmek, bir halden diğer bir hale intikal etmeye işarettir. Rüyada bir evin damından diğer evin damına uçtuğunu görmek, zevcesini boşayıp bir başka kadınla nikahlanmaya delâlet eder. Rüyada semaya uçtuğunu ve bir daha yere inmediğini görmek, rüya sahibinin ölümüne delâlet eder.

Rüyada bir dağın tepesine uçtuğunu görmek, büyük bir makama nail olmaya işarettir. Uçarken bir şey üzerine düştüğünü görmek, öyle bir şeye mâlik olmaya delâlet eder.
Rüyada henüz evlenmemiş bir kadının, evinden tanıdığı bir erkeğin evine uçtuğunu görmesi, o erkekle evlenmesine delâlet eder. Rüyada alçak bir yerden yüksek bir yere uçtuğunu görmek, arzu ve murada nail olmaya işarettir ve yükseldiği nisbette sşanı yücelir.

Rüyada Gökte Kaybolduğunu Görmek

Rüyada uçarken gökte kaybolduğunu ve geri dönmediğini görmek, ölümdür. Yine rüyada kendi evinden tanımadığı bir eve uçtuğunu görmek, ölüm ile tâbir olunur. Onun tanımadığı ev kabirdir.

Rüyada Kuşlarla Beraber Uçtuğunu Görmek

Nablusî demiştir ki: Havada güvercinler gibi uçtuğunu ve yeryüzünde bulunanlardan dilediğine zarar vermeye ve dilediğine de fayda temin etmeye muktedir olduğunu gören bir kimse, saltanat, izzet ve şerefe nail olur. Rüyada kuşlarla beraber uçtuğunu görmek, yabancı bir kavmin arasında bulunmaya delâlet eder. Rüyada düz bir şekilde uçtuğunu ve hiç zahmet çekmeden gittiğini görmek, işlerinin zahmet çekmeden düz gitmesine işarettir. Bir kimsenin rüyada iki kanadı olup o iki kanatla uçtuğunu görmesi, hayır, izzet ve şerefe delâlet eder. Bu rüya, herkes için hayırdır.

Rüyada Kanatları Olduğunu Görmek

Zindanda olan bir adamın rüyada uçtuğunu görmesi, hapisten kurtulmaya işarettir. Kirmani demiştir ki: Rüyada semaya doğru çok uçtuğunu görmek, hacca gitmegye; kendi evinden meçhul bir eve uçtuğunu görmek, ölüme; kuş kanatları gibi kanatları olduğunu görmek, halkın taaccüp ve hayretini mucib olacak bir halin zuhuruna delâlet eder.
Rüyada istediği zaman uçtuğunu ve istemediği zaman da uçmadığını görmek, rüya sahibi için büyük bir hayra delâlet eder ve ona işleri kolay olur. Gurbette olan bir kimsenin rüyada uçtuğunu görmesi, vatanına döneceğine işarettir. Rüyada kanatsız olarak uçtuğunu ve göğe doğru yükseldiğini görmek, şiddetli bir korkuya delâlet eder.

Rüyada Uçmak Uçtuğunu Görmek – Youtube

https://youtu.be/m1oO4EhiQfg

Okuduklarını nasıl buldun?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Arkadaşlarınla paylaşmak ister misin?
Abone Ol

Leave a Reply