Rüyada Tavuk Görmek

Rüyada tavuk görmek, rüyada tavuk avladığını görmek, rüyada tavuk kestiğini görmek, rüyada tavuğun yumurtladığını görmek, rüyada bir tavuğun ezan okuduğunu görmek, rüyada bir sürü tavuğunun olduğunu görmek, rüyada tavukçu görmek, ne demektir, ne anlama gelir, neye işaret eder?

Rüyada Tavuk Görmek

Rüyada tavuk görmek, güzelliği yanında ahmaklığı ile de tanınan bir kadına delalet eder. Cafer-i Sâdık hazretleri demiştir ki: Rüyada tavuk görmek, üç vech ile tâbir olunur:

  • Güzel zevce
  • Güzel hizmetçi
  • Sadık hizmetkâr

Kirmanî de demiştir ki: Rüyada birçok tavukları olduğunu ve onları bir yere topladığını görmek, hayır ve nimete delâlet eder.

Rüyada Tavuk Avladığını Görmek

Rüyada bir tavuk avladığını görmek, hazmı kolay olan helal rızka işarettir. Rüyada tavuk kestiğini görmek bir cariyenin bekâretini gidermeye işarettir. Rüyada çöplükte eşinen tavuk görmek, asaletsiz ve alçak bir kadına, tavuğun piliçleri de zinadan meydana gelen çocuklara delaalet eder.
İbn-i Sîrîn (rh.a.) demiştir ki: Rüyada tavuk görmek, evin hizmetçilerine, piliçleri de hizmetçilerin evlatlarına delâlet eder. Rüyada birçok tavuğu olduğunu görmek, bir cemaata reis olmaya işarettir. Tavuk eti ve tüyü mal ve nimete delâlet eder.

Rüyada Tavuğun Yumurtladığını Görmek

Rüyada evine bir tavuk girip orada yumurtladığını görmek, güzel bir kadından gelecek mala delâlet eder. Rüyada hasta bir adamın yanına tavuğun girdiğini görmek, o hastanın afiyet bulacağına işarettir. Tavuk piliçlerinin tabiri de böyledir.

Rüyada Tavuğun Ezan Okuduğunu Görmek

Rüyada bir tavuğun ezan okuduğunu görmek, şer, hayırsızlık ve ölüme delalet eder. Çünkü tavuğun ezan okuması muhaldir. Rüyada piliçler görmek, rahatlatıcı elbiseye, şiddet ve üzüntüden kurtulmaya delalet eder.
Bir kimsenin rüyada evinde sayılmayacak kadar çok tavuğun bulunduğunu görmesi, zenginliğe, insanların başına reis olmağa, korku ve kederden kurtulmaya delalet eder. Bazı kere de tavuk görmek, yetimleri terbiye eden ve onlara sadaka toplamak için gayret gösteren menfaatlı bir kadına delalet eder.

Rüyada Tavukçu Görmek

Bir kimsenin rüyada tavukçuyu görmesi, üzüntü ve kederleri gidermeye işarettir. Bazan da tavukçu, hastalıktan şifa bulmaya delaalet eder.

Okuduklarını nasıl buldun?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Arkadaşlarınla paylaşmak ister misin?
Abone Ol

Leave a Reply