Rüyada Ölü veya Ölüm Görmek

0
(0)

Rüyada ölü birini görmek yahut birinin ölümünü görmek veya ölülerle konuşmak ne anlama gelir sorularının cevapları:

Rüyada Kendi Ölümünü Görmek

Kişinin rüyasında uykusunun içinde hasta olmadan öldüğünü görmesi; o kimsenin ömrünün uzun olacağı anlamına gelir. Bir kimsenin rüyada kendisinin öldüğünü ve mezara götürüldüğünü görmesi; o kimsenin uzak bir yolculuğa çıkacağı anlamına gelir. Kişinin rüyasında ölüp kefenlendiğini görmesi; eğer bekar ise evleneceğine, ölüp gömüldüğünü görmesi; o kimsenin hatalarını telafi etmeden öleceğine işaret eder. işinin rüyada ölüp halkın omuzlarında kabristana götürüldüğünü görmesi; toplum içinde şeref ve itibar kazanacağı anlamına gelir.

Kabirden Çıkmak – Dirilmek

Kişinin rüyada ölüp, gömüldükten sonra kabirden çıktığını görmesi; hatalarından vazgeçeceğine ve onları telafi edeceğine işaret eder. Fakir bir kimsenin öldükten sonra tekrar dirildiğini görmesi; o kimsenin zengin olacağına eğer yolculukta ise veya gurbette ise selametle evine döneceğine delalet eder. Bir kimsenin rüyasında ölülerin kabirlerinden çıktıklarını ve yiyeceklerin tamamını yiyip bitirdiklerini, geriye hiçbir şeyin kalmadığını görmesi kıtlık olacağına işaret eder.

Ölülerin bütün tatlı suları içtikleri görmesi ise o mıntıkada büyük bir hastalık çıkacağına işaret eder. Ebu Said el Vaiz’in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bir ölünün dirildiğini görmesi; o kimsenin iyiliğe nail olacağına ve hiç beklemediği bir yerden sevindirici bir haber alacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir ölünün bir mescidde dirildiğini görmesi; o ölünün azaptan uzak, huzur içinde bulunduğuna işaret eder.

Ölülerle Konuşmak

Kişinin rüyasında bir ölünün kendisine bir şey söylediğini görmesi; o şeyin aynen çıkacağına işaretle tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında ölülerle oturup konuştuğunu görmesi; o kimsenin uzak bir yolculuğa çıkacağı anlamına gelir.

Rüyada Ölüden Para Almak

Rüyada ölüden para almak rüya sahibinin artık umutlarını büyük oranda getirdiği bir iş üzerinden, güzel haberler alarak kazanç elde edeceğine yorulur. Gelecek olan sürpriz bir iş kapısı ile beraber çok şaşıracağı, mutlu olacağı ve önemli yerlere geleceğine delalet etmektedir.

Kadınların Öldüğünün Görülmesi

Bir kimsenin rüyasında tanınmamış bir kadının öldüğünü görmesi özellikle tarım ve sulama gibi işlerle ilgileniyorsa önemlidir. Çünkü bu rüya, rüyayı gören kişinin yaşadığı mıntıkada yağmurun az olacağına işaret eder. Aynı rüyada bu kadının öldükten sonra tekrar dirildiğinin görülmesi ise; yağmurun bolca yağacağına işaret eder. Kişinin rüyasında tanınmamış bir kadının öldüğünü görmesi genel olarak o kimsenin dünyevi-maddi işlerinin askıda kalacağına yorulur. Kişinin rüyasında birçok kadınların öldüklerini görmesi; o kimsenin çocukları arasında ölüm meydana geleceğine yorumlanır. 

Bir İhtiyarın Öldüğünü Görmek

Kişinin rüyasında bir ihtiyarın öldüğünü görmesi, o kimsenin arzu ettiği şeylerden bir sonuç alamayacağının haberini verir. 

Eşin Öldüğünün Görülmesi

Kişinin rüyasında hanımının öldüğünü ye sonra dirildiğini görmesi; o kimsenin eşinden kendisine büyük bir fayda geleceğine işaret eder. Eş rüyada nefs/ego olarak yorumlandığı için rüyada eşin ölümü; nefsani, bencilce istek ve davranışlardan arınılacağına yorulduğu için hayırlı tabir edilir. 

Oğlunun Öldüğünü Görmek

İbn-i Kesir’in yorumuna göre: bir kimsenin rüyasında oğlunun düğünü görmesi, o kimsenin düşmanından kurtulacağına ve mirasa sahip olacağına işaret eder.

Kızının Öldüğünü Görmek

Bir kimsenin rüyasında kızının öldüğünü görmesi; o kimsenin arzu ve isteklerden vazgeçeceğine işaret eder.

Dostunun Öldüğünü Görmek

Bir kimsenin rüyasında bir dostunun öldüğünü görmesi; o kişinin öleceği veya bir dostunu kaybedeceği anlamına gelir. Bir kimsenin rüyasında yakınlarından birisinin öldüğünü görmesi o kimsenin kuvvetinde bir noksanlık meydana geleceği manasında yorumlanır.

Vahşi Bir Hayvanın Öldüğünü Görmek

Bir kimsenin rüyasında vahşi bir hayvanın öldüğünü görmesi; o kimsenin düşmanlarına üstün geleceği ve selamete ereceği anlamına gelir.

Evcil Bir Hayvanın Öldüğünü Görmek

Kişinin rüyasında evcil hayvanlardan birisinin öldüğünü görmesi; hayırsızlık ve uğursuzluğa delalet eder.

Aslan veya Filin Öldüğünü Görmek

Kişinin rüyasında bir aslan veya filin öldüğünü görmesi; o ülkede büyük bir kişinin öleceğine yorumlanır. 

Ölünün Düşmanlık Yapması

İmam-ı Nablusî’nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında ev halkından bir ölünün kendisine düşmanlık yaptığını görmesi; o kişini bir ahbabının kendisine darılacağına delalet eder.

Ölünün Kızması

Kişinin rüyasında bir ölünün kendisine hiddetlendiğini görmesi; o ölünün vasiyetinin yerine getirilmediğine, kişinin rüyasında bir ölünün gülüp sevindiğini görmesi o ölüye bir duanın veya sadakanın ulaştığına yorumlanır. 

Ölünün Güzel Elbiseli Olması

Bir kimsenin rüyasında bir ölünün güzel bir elbise içinde olduğunu görmesi; o ölünün makamının gayet güzel olduğuna ve iman ile öldüğüne işaret eder.

Ölünün Yüzünün Siyah Olması

Kişinin rüyasında bir ölünün güldüğünü ve sonra da ağladığını yahut ölünün yüzünün siyah olduğunu görmesi; o kişinin imansız olarak öldüğüne delalet eder.

Ölünün İbadet Etmesi

İsmail el Eşas’ın yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bir ölünün ibadet ettiğinin görülmesi o ölünün hayatta iken ibadetlerine çok düşkün olduğuna, kişinin rüyasında bir ölünün sağ iken ibadet etmekte olduğu yerde ibadet halinde görülmesi; o ölünün ahirette iyi bir durumda bulunduğuna yorumlanır.

Ana Sayfa

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet