Rüyada Kan Görmek

Rüyada kan görmek, rüyada burnundan kan aktığını görmek, rüyada cilt ve deriden kan aktığını görmek, rüyada kan kuyusuna düştüğünü görmek, rüyada kandan bir çukur görmek, rüyada hayız kanı görmek, rüyada kan içtiğini görmek, rüyada kendi damarını kestiğini görmek, ne anlama gelir, neye işaret eder?

Kan Rüyası

Kan rüyası, haram mal ile tâbir olunur. Danyal (a.s.) demiştir ki: “Rüyada burnundan kan aktığını görmek, haram mal kazanmaya delâlet eder. Eğer kan az olmayıp elbisesini ıslatır ve kendisinde zaaf ve bitkinlik görür ise, bu defa rüya, fakirliğe ve malın noksan olmasına delâlet eder.”
Rüyada, cilt ve deriden kan aktığını görmek, sıhhat ve selâmete alâmettir. Eğer rüya sahibinin gurbette adamı varsa, o kişi sağ ve selâmetle evine döner.

Rüyada Kan Kuyusuna Düştüğünü Görmek

Rüyada kan kuyusuna düştüğünü görmek, kan veya haram mal ile tâbir olunur. Kendi yerinde kandan bir çukur olduğunu görmek, rüya sahibinin o yerde kanının döküleceğine işarettir. Nablusî demiştir ki: “Bir kimse rüyada kan küpüne yahut testisine veya kandan çukura düştüğünü görse, onu heyecana ve ıstıraba atacak bir kana delâlet eder. Rüyada testide görülen kan, âdet gören kadının kanıdır. Hayız kanı, bekâr kız için kocaya, hamile kadın için düşük yapmaya, hayızdan kesilmiş kadın için de hastalığa delâlet eder.”

Rüyada Kan İçtiğini Görmek

Bir kimsenin rüyada kendi kanını içtiğini görmesi, üzüntü, keder ve meşakkata delâlet eder. Rüyada kan akacak derecede bir kimseye vurduğunu görmek, öfke ve sinire delâlet eder. Rüyada bir hastanın kendisine kan akacak derecede vurulduğunu görmesi, o hastanın vefatına alâmettir. Bu rüya sağlam insanlar için rızka delâlet eder. Rüyada kan içtiğini görmek, haram mala veya gıybet etmeye işarettir. 

Rüyada Kan Vermek, Kan Almak

Rüyada kan aldığını veya kan aldırdığını görmek, eğer ehil ise devlet dairelerinde yöneticilik ile tâbir olunur. Zindandaki kimsenin rüyada kan aldırdığını görmesi, zindandan kurtulacağına ve selâmet bulacağına delâlet eder.
Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada kan almak veya aldırmak, dört şekilde tâbir olunur:

a) Feth,
b) Zafer,
c) Yolculuk,
d) Düşmanlık ve dava.

Ebu Saidü’l-Vaaz demiştir ki: Rüyada kan aldırdığını gören, eğer kan alan ihtiyar ise dostundan istemediği ve razı olmadığı bir söz işitmeye delâlet eder. Eğer kan alan genç ise düşmanından istemediği ve razı olmadığı bir söze işarettir.
Rüyada sağ elinden kan alındığını görmek, iyi bir geçime, malın kat kat artmasına delâlet eder. Eğer kan sol elinden alınırsa, o kişi ortak veya dostuna galip gelir, onun ortak ve dostunun malı kat kat artar. Eğer başında bulunan bir damardan fazla kan alsa, o kişinin başka birisinden istifade edeceğine delâlet eder.

Rüyada korktuğu bir kimseden kan aldığını görmek, onun şerrinden emin olmaya delâlet eder. Mesleği kan almak olan kimsenin, rüyada kan alması, rahata ve o mahalde kan alınmasına muhtaç olan kimselerin hastalıklardan şifa bulmalarına delâlet eder.

Bekâr bir kızın rüyada kendisinden kan alındığını görmesi, evlenmek ile tâbir olunur ve o evlenir. Küçük erkek çocuk için kan alınmak, onun sünnet edilmesine işarettir. Hapiste olanın kan aldırması, hapisten çıkmasına delâlet eder.
Bir kimsenin rüyada tanımadığı bir kadın tarafından kanının alındığını görmesi, talih ve bahtının açılmasına delâlet eder.

Kişinin rüyada kan alıcı birini görmesi, herkesi kötüleyen bir adama delâlet eder. Rüyada kan alıcının, bir kimsenin damarını enine kestiğini ve kanını aldığını görmek, o adamın, kötüleyerek dostluğunu kesen ve araya düşmanlık to- humları atan bir kişi olduğuna delâlet eder. Eğer rüyada damarı uzununa keserek kan alırsa, hoş ve makbul söz söyleyen ve halkın arasını bulmaya çalışan bir adam olduğuna işarettir.

Rüyada Kendi Damarını Kestiğini Görmek

Rüyada kendi damarını uzunluğuna kestiğini görmek, düşmanından kendisini kötüleyecek bir söz işitmeye delâlet eder. Ve bu söz ona tesir eder. Ayrıca o kimsenin malı artar.Rüyada damarını yardığını ve kan çıktığını görmek, günahtan tevbeye alâmettir. Eğer damardan çıkan kanın rengi siyah olursa, bu defa o kişi günah ve kötülüklerinde ısrar eder ve sonra yine tevbe eder.

Karikatür

Okuduklarını nasıl buldun?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Arkadaşlarınla paylaşmak ister misin?
Abone Ol

Leave a Reply