Rüyada Aşçı Görmek

Aşçı görmek; eğer aşçı güzel kokulu, temiz ve leziz bir şey pişiriyorsa, hayır ve nimete işarettir. Bunun aksini görmek, şer ve kibir ile tabir edilir.

Rüyada Aşçı Görmek Nasıl Tabir Edilir

Rüyada aşçı görmek çoğunlukla olumsuz şekillerde tabir edilir. Mesela aşçı görmek hırslı bir adama işaret eder. Cafer-i Sadık (r.a.) demiştir ki: Rüyada aşçı görmek, asılsız ve faydasız söze işaret eder. 

Hasta birinin rüyada aşçı görmesi, hastalığının şiddetleneceğine işarettir.

Aşçı Görmek Başka Ne Anlama Gelir

Ancak aşçı görmenin iyi tabir edildiği haller de vardır. Ancak bu durum pişirildiği görülen şeyin ne olduğu konusu ile de ilişkilidir. Mesela İbni Şirin hazretleri demiştir ki: Güzel kokulu, temiz ve leziz bir şey pişirdiğini görmek, hayır ve nimete işarettir. Bunun aksini görmek, şer ve kibir ile tabir edilir. 

Çarşı aşçısını görmek, faydalı bir işle meşgul olmaya işaret eder. Rüyada şekerciyi görmek, ilim, hikmet ve rızka; çivit otunu pişireni görmek, gam, keder ve üzüntüye işaret eder. Zift ve kara sakız kaynatanı görmek, elbiselere ve deniz seferine çıkmaya işaret eder.

Bazı kere de aşçı görmek, zengin ve fukara için sürür ve izdivaca işaret eder. 

Rüya Tabirleri Ana Sayfası

Kategori İçeriği: Rüya tabirleri dini, yeni rüya tabirleri, rüya tabirleri ihya, neden rüya görürüz, rüya tabirleri sözlüğü a-dan z-ye, dinen rüya tabirleri, rüyada ayı görmek, rüyada bir, rüya tabirleri diyanet, rüyada ağlamak, rüyada abi görmek, rüyada sevdiğini görmek, rüyada anne görmek, nedir, ne demektir, ne anlama gelir, neye işaret eder, nasıl yorumlanır, islami rüya tabiri, rüyalar, rüya yorumu, ihya rüya…

Okuduklarını nasıl buldun?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Arkadaşlarınla paylaşmak ister misin?
Abone Ol

Leave a Reply