Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun Kırışıklıkları Yok Eden Maske Tarifi! Yarım Saat İçinde Botoks Etkisi Yaratıyor

0
(0)

Kırışıklıklar, yaşlanmanın kaçınılmaz bir sonucu olarak cildimizde belirir. Kırışıklıkların oluşmasında genetik, çevresel ve yaşam tarzı faktörleri etkilidir. Kırışıklıkları önlemek veya gidermek için pek çok kozmetik ürün ve estetik yöntem mevcuttur. Ancak bu ürün ve yöntemlerin bazıları pahalı, bazıları ise zararlı olabilir. Peki, kırışıklıklara karşı doğal ve etkili bir çözüm yok mu? Elbette var! Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, kırışıklıkları yok eden maske tarifini paylaştı. Bu maske, evde kolayca hazırlanabilen ve yarım saat içinde botoks etkisi yaratan bir doğal güzellik sırrıdır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun Kırışıklık Maskesi Nedir?

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun kırışıklık maskesi, avokado ve nar çekirdeği yağından oluşan bir karışımdır. Bu karışım, ciltteki kırışıklıkları gidermek için göz çevresine ve göz altlarına uygulanır. Avokado ve nar çekirdeği yağı, cilt için çok faydalı olan bitkisel maddelerdir. Avokado, cildi nemlendirir, besler ve yumuşatır. Nar çekirdeği yağı ise, cildi sıkılaştırır, yeniler ve parlaklık verir. Bu iki madde bir araya geldiğinde, ciltteki kırışıklıkları azaltmak için mükemmel bir ikili oluşturur.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun Kırışıklık Maskesi Nasıl Yapılır?

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun kırışıklık maskesini yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler şunlardır:

 • 2 çay kaşığı nar çekirdeği yağı
 • 2 çay kaşığı avokado (olgunlaşmış avokado olması gerekmektedir.)

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun kırışıklık maskesini yapmak için şu adımları izleyin:

 • Olgun bir avokadoyu güzelce ezelim.
 • İki çay kaşığı avokadoya nar çekirdeği yağından iki çay kaşığı kadar ekleyelim.
 • İyice karıştırarak püre kıvamına getirelim.
 • Elde ettiğimiz bu karışımdan nohut büyüklüğünde alıp göz çevremize ve gözlerimizin altına yavaşça sürelim.
 • Bunu her sabah akşam yapmaya devam edelim.
 • Her uygulama öncesinde yüzümüzü iyice yıkayarak varsa makyaj kalıntılarından tamamen arındıralım.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun Kırışıklık Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun kırışıklık maskesinin cilde pek çok faydası vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

 • Bu maske, cildi nemlendirir, besler ve yumuşatır. Böylece cilt kuruluğuna bağlı olarak oluşan kırışıklıkları önler veya azaltır.
 • Bu maske, cildi sıkılaştırır, yeniler ve parlaklık verir. Böylece ciltteki kollajen ve elastin üretimini arttırarak yaşlanma belirtilerini geciktirir veya giderir.
 • Bu maske, cildi iltihaptan ve enfeksiyondan korur. Böylece ciltteki akne, sivilce, leke gibi sorunları önler veya azaltır.
 • Bu maske, cildi rahatlatır ve gevşetir. Böylece ciltteki stres ve gerginliğe bağlı olarak oluşan kırışıklıkları önler veya azaltır.

Özet ve Sonuç

Bu blogda, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun kırışıklıkları yok eden maske tarifi! Yarım saat içinde botoks etkisi yaratıyor konusunu anlattık. Bu maske, avokado ve nar çekirdeği yağından oluşan bir karışımdır. Bu karışım, ciltteki kırışıklıkları gidermek için göz çevresine ve göz altlarına uygulanır. Bu maske, cildi nemlendirir, besler, yumuşatır, sıkılaştırır, yeniler, parlaklık verir, iltihaptan korur, rahatlatır ve gevşetir. Bu maskeyi yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler sadece avokado ve nar çekirdeği yağıdır. Bu malzemeleri karıştırarak püre kıvamına getirdikten sonra göz çevrenize ve göz altlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu uygulamayı her sabah akşam yapmaya devam ederseniz, yarım saat içinde botoks etkisi yaratan bir doğal güzellik sırrına sahip olabilirsiniz.

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet