Perili Köşk 2023: Disney’in Komik ve Ürkütücü Macerası

0
(0)
Perili Köşk 2023: Disney'in Komik ve Ürkütücü Macerası
Perili Köşk 2023: Disney’in Komik ve Ürkütücü Macerası

Disney, sizi diğer tarafa götürecek komik ve ürpertici bir macera olan Perili Köşk ile en ikonik tema parkı atraksiyonlarından birini beyaz perdeye taşıyor. Aynı adı taşıyan klasik yolculuktan esinlenen filmde, yıldızlardan oluşan bir oyuncu kadrosu, yetenekli bir yönetmen ve kahkahalarla çığlık atmanıza neden olacak ürkütücü bir hikaye yer alıyor. İşte vizyon tarihinden fragmanına ve konusuna kadar Perili Köşk hakkında bilmeniz gereken her şey.

Perili Köşk ne zaman yayınlanacak?

Perili Köşk 28 Temmuz 2023’te sinemalarda gösterime girecek. Film ilk olarak 2015 yılında duyurulmuştu ancak doğru yönetmen ve oyuncu kadrosunun bulunması birkaç yıl aldı. Film, Eddie Murphy’nin başrolünü oynadığı 2003 yapımı filmin bir yeniden çevrimi değil, tarihi ve mirasına saygı gösterecek yeni bir uyarlaması olacak.

Perili Köşk’ü kim yönetiyor ve yazıyor?

Perili Köşk’ün yönetmenliğini, beğeni toplayan Dear White People dizisinin yaratıcısı ve korku-komedi Bad Hair’in yönetmeni olarak tanınan Justin Simien üstleniyor. Simien bu atraksiyonun bir hayranı ve kendi yorumunu katarken ruhunu ve mizahını onurlandırmak istediğini söyledi. Filmin senaryosu The Heat, Ghostbusters ve Snatched gibi filmlerde imzası bulunan Katie Dippold tarafından kaleme alındı.

Perili Köşk’te kim oynuyor?

Perili Köşk, aşağıdakileri içeren etkileyici bir oyuncu kadrosuna sahip:

  • LaKeith Stanfield, bekâr bir baba ve zor durumdaki bir yazar olan Jamal Walker’a yabancılaştığı büyükbabasından perili bir köşk miras kalır.
  • Tiffany Haddish, Jamal ve oğlunun yeni evlerindeki hayaletlerle başa çıkmalarına yardımcı olan şımarık bir medyum olan Madam Leota rolünde.
  • Owen Wilson, Jamal’ın malikanedeki rehberi ve müttefiki olarak hareket eden dost canlısı bir hayalet olan Ezra rolünde.
  • Danny DeVito, Jamal ve oğlunu korkutup malikaneden uzaklaştırmaya çalışan huysuz hayalet Gus rolünde.
  • Rosario Dawson, malikaneye dadanan ve karanlık bir sırrı olan gizemli gelin Constance Hatchaway rolünde.
  • Chase W. Dillon, Jamal’ın köşkteki ruhlarla özel bir bağlantısı olan oğlu Miles Walker rolünde.
  • Dan Levy, hayaletlerle iletişim kurmak için aletler üreten ilginç bir mucit olan Phineas Pock rolünde.
  • Jamie Lee Curtis, Gracey Malikanesi’nin bekçisi rolünde, malikanenin geçmişi hakkında söylediğinden daha fazlasını biliyor.
  • Jared Leto, konağın lanetinin anahtarını elinde tutan uğursuz bir hayalet olan Şapka Kutusu Hayaleti rolünde.

Perili Köşk’ün Konusu Ne Hakkında?

Perili Köşk, Jamal Walker adında bir kadın ve oğlunun, evlerini doğaüstü işgalcilerden kurtarmak için sözde ruhani uzmanlardan oluşan rengarenk bir ekibi görevlendirmesini konu alıyor. Film, ilk kez 1969 yılında Disneyland’de açılan ve o zamandan beri dünyanın dört bir yanındaki diğer Disney parklarına yayılan popüler tema parkı atraksiyonuna dayanıyor. Hayaletler, hortlaklar ve şakalarla dolu perili bir malikanede kara mizah dolu bir tura çıkılıyor.

Film, Doom Buggies, Stretching Room, Singing Busts ve Grim Grinning Ghosts şarkısı gibi atraksiyonun ikonik unsurlarına saygı duruşunda bulunacak. Ayrıca Şapka Kutusu Hayaleti, Constance Hatchaway ve Usta Gracey gibi onlarca yıldır hayranların ilgisini çeken bazı karakterlerin ve gizemlerin arka planını da keşfedecek.

Perili Köşk’ün fragmanını nerede izleyebilirim?

Perili Köşk’ün resmi fragmanını YouTube üzerinden izleyebilirsiniz. Fragman Jamal ve oğlunun yeni evlerine gelişini, Madam Leota ve Ezra ile tanışmalarını, köşkte çeşitli hortlaklar ve korkularla karşılaşmalarını ve Şapka Kutusu Hayaleti’nin ardındaki sırları keşfetmelerini gösteriyor. Fragman aynı zamanda filmin komedi, korku ve macerayı harmanlayan tonunu da gözler önüne seriyor.

Perili Köşk sizi diğer tarafa götürecek komik ve ürpertici bir macera. Disney’in klasik tema parkı atraksiyonundan esinlenen filmde LaKeith Stanfield ve Tiffany Haddish’in başını çektiği yıldızlar geçidi bir kadro yer alıyor. Film 28 Temmuz 2023’te sinemalarda gösterime girecek ve atraksiyonun tarihine ve mizahına saygı gösterirken yeni bir dokunuş katacak. Perili Köşk, Disney, hayaletler ve eğlence hayranları için mutlaka görülmesi gereken bir film.

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet

Paranormal Haber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin