Perili Göl

0
(0)

Yaşanmış Korku Hikayeleri – Anlatacağım hikayeyi ben de babaannemden duydum. Onun dedesi yaşamış bunları. Büyük büyük dedem yörede tanınmış biriymiş.

Anlatacağım hikayeyi ben de babaannemden duydum. Onun dedesi yaşamış bunları… Büyük büyük dedem, yaşadığı yerde çok ün salmış biriymiş. Yaşadığı yerdeki tanınmış ailelerden birine mensupmuş. Çok iyi kalpli ve fedakar bir inanmış. Her hafta şehir dışına, ticaret amaçlı olarak çıkarmış. Yine bir gün atına atlayıp çıkmış yola. Yolculuğu yaklaşık olarak iki gün kadar sürmüş. Sonunda varmış varacağı yere. Birkaç saat kaldıktan sonra atına malları yüklemiş ve yola koyulmuş. Et ve buğday alıp memleketinde satıyormuş bunları.

Geri dönüş yolculuğu için yola çıktığında saat akşam 10-11 sularıymış. Atının üzerinde ilerlerken yolunun üzerinde küçük bir gölet olduğunu görmüş. İlk başta “Bu gölet atı yavaşlatır başka yollara bakayım” demiş ama etrafının ormanla çevrili olduğunu görünce yoluna göl kenarından devam etmeye karar vermiş. Atını hızlandırmış. Tam ata zıplaması için komut vermişken at iki ayağını havaya kaldırdıktan sonra gerisin eri düşmüş. Büyük büyük dedem “Herhalde sudan korktu” deyip atı okşamış.

Daha sonra gölete bakmaya giderken bir de ne görsün! Göletin etrafında kocaman parlak ışıklar uçuşuyor. Dönüp duruyorlar göletin etrafında ve içinde! Biraz korkmuş tabii ama cesaretini toplayıp tekrar ata binmiş ve ilerlemeye çalışmış. Ama nafile; at kesinlikle göletin ucundan ilerisine gidemiyormuş. “At gidemiyorsa atı bırakır giderim” deyip kendi gitmeye çalışmış. Ama o da başaramamış. Sanki önünde bir gölet değil çelik bir duvar varmış!

Daha sonra arkasında bir ses duymuş. Küçük bir kız sesi “Boşuna uğraşma amca; geçemezsin oradan” demiş. Arkasına baktığında malları aldığı yerdeki küçük kızı görmüş. Kız deliymiş babaannemin söylediğine göre. Gece hep o göle gidip o ışıkları seyreder ve kimseyle konuşmazmış. İlk kez dedesiyle konuşmuş. Büyük büyük dedem şaşkın şaşkın kıza bakmış “Ne yapacağım o zaman şimdi ?” demiş sinirle. Kız sakince “Sabahı bekleyeceksin. Sabah gidersin. Gece burayı büyük güçler korur. Tekin değildir.” demiş. Dedem kızı takip ederek atı da alıp köye dönmüş ve sabah yoluna devam etmiş…

Babaannem bana bunu anlattığında benle dalga geçiyor sanmıştım. Çünkü benim bu gibi konulara fazlaca ilgi duyduğumu bilir. Ama anlatırken gözlerini gördüğümde yalan söylemediğini anladım…

Ana Sayfa * Paranormal Deneyimler 

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet