Paranoya ve Vesveseden Kurtulma Duası

371
0
(0)

Paranoya, ve vesveselerden kendini alamayanların, her an korku ve şüphe içerisinde olanların, bu halden kurtulmak için okuyacakları dualar.

Kendini bir türlü boş düşünce ve vesveselerden alamayan, her an korku ve şüphe içerisinde olan karamsar bir insan; boş kaldıkça, oturup kalktıkça aşağıdaki duayı okumaya devam eder ise Allah, onu bulunduğu sıkıntı ve bunalımlardan kurtarır. Gönül rahatlığı ve huzur verir. Fakat bu dua tam bir ihlas ve samimiyetle, canı gönülden inanarak okunmalıdır.

Paranoya ve Vesvese Duası

Paranoya ve Vesvese Duası - Tesirli Dualar
Paranoya ve Vesvese Duası – Tesirli Dualar

Okunuşu: Allahümme nazzim ahvâlî ve hassin ef’âlî ve hallısnî min elemil fakri vez zülli ve hallısnî anil belâi vel vebâi vel kadâi ve an şüruril a’dâi veş şeyâtıynil müdıllîne ve nefsil emmâreti bissui. Allahümmec’alnî mines sulehâil âbidîne vel ağniyâiş şâkirîne ve yessir lenel intizâme fi cemiy’ı ümurid dünyeviyyeti vel uhreviyyeti ve hassıl murâdenâ minel hayri ve e’bidnâ mineş şerri vel ısyâni vezzünübî ves sağâiri vel kebâiri ve karribnî bil amelis sâlihı bissıdkı vel ısmeti vec’alnî mines sâlihîn.

Anlamı: Ey Allah’ım, halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, fakirlik sıkıntılarından ve zilletten beni kurtar. Kazadan, belâdan, hastalıktan, düşmanların insanları dalalete (sapıklığa) sevk etmesinden, şeytanların, her zaman kötülükle emreden, nefsimin kötülüklerinden emin ve muhafaza eyle. Ey Rabbimiz, beni kulluklarını yerine getiren salihlerin, abidlerin, senin ni’metlerine şükreden zenginlerin sırrına eriştir. Dünya ve ahirete ait işlerimi kolaylaştır. Muradımı nasip et. Şerden ve isyandan, küçük ve büyük günahlardan beni uzaklaştır. Beni iyi amellere yaklaştır. Beni her şeyden koru ve salihlerden kıl. Not: Aynı duayı yazıp taşımakta da yarar vardır.

Vesveseden Kurtulmak İçin “Ya Kuddüs”

Her türlü vesveseden kurtulmak için “Kuddusün” ismi şerifi her gün “Ya Kuddüs” şeklinde yüz yetmiş defa zikretmeye devam edilir ise her türlü vesvese yok olur biiznillâhi teâlâ…

Kısa Vesvese Duası

Yine vesveselerden kurtulmak için aşağıdaki dua çok tesirlidir. Dua şudur:

Vesveseden Kurtulmak İçin Dua

Vesvese Nedir: Vesvese, Arapça kökenli bir sözcüktür ve kuruntu ile eş anlamlıdır. Vehim ile aynı kökten gelen kelime, kişinin hiçbir gerçekliğe ve temele dayanmayan duygulara kapılması anlamına gelir. Vesvese, hiçbir zaman gerçekleşmemiş ve gerçekleşmeyecek olan şeyleri düşünmek anlamında da kullanılır.

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

  1. […] yanında bir demir tokmak olduğu halde bu ayetleri okuyanın yanına iner. Şeytan o kimseye vesvese vermeyi murat ettiği vakit; melek, ona bir defa vurur. Bu darbeden dolayı o kişi ile yetmiş […]

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin