Paranormal Olayların Artmasına Yol Açan Durumlar

0
(0)

Bazı teorilere göre paranormal olayların görülme ve oluşma ihtimalini, sıklığını arttıran veya portal açılmasına neden olan bazı durumlar mevcut. Doğaüstü olayların oluşma ve görülme ihtimalini artıran başlıca durumlarsa şunlar…

Su kıyısındaki yerleşim birimlerinde, bilhassa adalarda ve akarsulara yakın yerlerde paranormal olaylar, böyle olmayan yerlere kıyasla daha sık gerçekleşir.

Olumsuz enerji yoğunluğu: İnsanların veya hayvanların olumsuz enerjileri, başka alemlere kapı açılmasına neden olabiliyor. Savaş meydanları, kölelerin tutsak edildiği yerler, mezbahalar, köpek dövüşü yapılan yerler, yetimhaneler, akıl hastaneleri, sanatoryumlar… gibi yerlerde kapılar açılabiliyor.

Maden yoğunluğu: Madenlere yakın olan yerleşim yerlerinde daha çok paranormal olay yaşandığı gözlemlenmiş. Çünkü yerin altındaki enerji serbest kalıyor. Örnek vermek gerekirse Amerika’da altın madenlerinin yoğun olduğu bölgelerde kurulan kasabalarda yaşayan insanların, bu serbest kalan enerji yüzünden daha agresif olduğu veya başlarına çok talihsiz olaylar gelebildiği iddia ediliyor.

Günümüzde bu kasabaların çoğunun terk edilmiş durumda olmasının ekonomik nedenleri kadar paranormal nedenleri de olduğuna inanılıyor. Ayrıca; granit, mermer, kuartz, kireç taşı gibi madenlerin bulunduğu veya bunlarla kaplanmış binaların da paranormal olayları arttırdığı ifade ediliyor.

 Statik elektrik yoğunluğu: Elektrik santrallerinin yakınlarında ve tren rayları (oluşan yoğun statik elektriklenme nedeniyle) civarında olan yerlerde de paranormal olaylar yoğunlaşabiliyor. Özellikle buhar tünellerinden taşınan suyun negatif iyonik enerjisinin, elektrik santralindeki pozitif iyonlarla birleşerek kapılar açabileceği ifade ediliyor. Benzer nedenlerle gök gürlemesi ve yıldırımların da paranormal olayları arttırdığı öne sürülüyor.

Oujia tahtası: Oujia tahtası (Ruh / cin çağırma vb. için kullanılan ve hak arasında cadı tahtası olarak bilinen, ayin gereci) kullanan insanların kollektif isteklerinin başka alemlere kapılar açabilidiği, bu konudaki iddialar arasında. 

Kaplıcalar: Paranormal olayları arttıran başka bir unsurun da etrafta kaplıcaların olması olduğu ifade ediliyor. Ancak kaplıcalarda söz konusu olan başat durum su yoğunluğu değil. Kaplıca sularının içindeki mineraller. Bir teoriye göre; örneğin manganez minerali, şekil değiştirmeyle ilgili bir mineraldir. Ruhsal anlamda ışığı yansıtır veya saptırır. Bu da paranormal varlıkların kendilerini en yoğun şekilde göstermelerine izin verir.

Yani birçok paranormal olayda adı geçen gölge adamlar vb. böyle bir mineralden faydalanıyor olabilirler. Bakır minerali büyü için kullanılan bir mineraldir. Elektriği ileten bir madde olduğu için paranormal varlıkların da elektriksel cihazlarla etkileşime girmelerine yardımcı olur. Bu mineral onların enerjisini daha da güçlendirir. Demir, astral ve şamanik seyahatler için tercih edilir. Yani bu dünyayla, paranormal varlıkların olduğu boyutlar arasında iletişime olanak sağlar.

Ley hatları: Ley hatları doğal enerjinin açığa çıktığı tektonik levhalardaki çatlaklar vasıtasıyla oluşmuş, dünyadaki manyetik noktaları birbirine bağlayan hatlardır. Bu hatların üzerinde tapınaklar ve önemli tarihi eserlerin varlığının sıkça görülüyor olması ley hatları ile ilgili en dikkat çeken, merak uyandıran unsurlardan biridir. Bu hatların üzerinde paranormal olaylar daha çok yaşanır…

Ana Sayfa

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet
4 Comments
  1. […] Paranormal Olaylar ın Artmasına Yol Açan Durumlar […]

  2. […] Paranormal Olaylar ın Artmasına Yol Açan Durumlar […]

  3. […] yıldır evrimleşmektedir. İnsan ve hayvanların hayatta kalma yeteneklerinin bazen neredeyse doğaüstü olduğu görülüyor. Bilim sürekli şekilde insanların ve hayvanların hayatta kalma […]

  4. […] bir çok korkunç, garip şey yaşadım hepsini buraya sığdıramam. İşin kötü yanı ben paranormal olaylarla ilgili çok az şey biliyorum ve bana gerçekte neler olduğunu da inanın hiç […]