Oğlak Burcu Özellikleri

Güneş Oğlak Burcu’na 22 Aralık’ta girip 20 Ocak tarihine kadar kalır. Bu burcun tabiatı topraktır. Dost burcu Balık, düşman burcu Koç’tur. Oğlak Burcu’nun yıldızı Satürn’dür. Satürn’ün dostu Mars düşmanı Venüs’tür. Satürn, dünyadan 755 kere büyüktür. Güneş’ten uzaklığı bir milyar 426 kilometre mesafedir. Güneşin etrafındaki devri 29 sene 5 ay 6 gündür. Madeni kurşundur.

Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak Burcu’nun etkisi altında doğanların vücut yapıları geç olgunlaşır. Bunlardan başka melekeleri de geç teşekkül eder. Hayal güçleri kuvvetli değildir. Bedensel kabiliyetleri de manevi kabiliyetleri de dar bir sahada sınırlanmıştır. Fakat onlarda sabır ve sebat en büyük kuvvet olarak belirir, sebatlı ve devamlı bir çalışma ile önlerine gelen her sorunu ortadan kaldırmaya muvaffak olurlar.

Para konusunda müsrif değildirler. İdareli yaşamayı pek severler. Hatta bu huylarından dolayı onlara sıklıkla cimri denilir. Yalnızlıktan, tenhalıktan ziyadesi ile hoşlanırlar. Kalabalıklardan, topluluktan daima kaçarlar. Yalnızlık içinde kendi düşünceleriyle başbaşa kalarak yaşamaları onları son derece mesut eder.

Yüz çizgileri düz, muntazam bakışları biraz haşindir. Her hareketlerinde mantık hakimdir. Hislerine göre hareket ederler. Cemiyet insanı olmaktan uzaktırlar. Bu yüzden kalplerini kimseye açmazlar.

Oğlak Burcu Aşk ve Evlilik Hayatı

Yakın dostları hemen hemen yok gibidir. Esasen hiç kimse ile dostluk kurmak niyet ve teşebbüsünde bulunmazlar. Aşkta kalplerini dökemedikleri için çoğunlukla mutsuz olurlar. Eğer karşılarına Arslan Burcu’nda doğmuş bir kimse çıkarsa onunla evlenmekte tereddüt göstermemelidirler. Zira bu burçtakilerle devamlı ve mesut bir yuva kurabilirler.

Satürn’ün Etkisi Altında Doğanların Özellikleri

Çıkıntılı, kırık kırık, keskin zaviyeli köşeli hatlar, yüz dört köşe, alın keskin ve köşeli, ciddi, etkileyici ve kuvvetli, dışarı doğru kemerli ve ucu dışarı doğru burun, dar ve sıkı ağız, kemikli elmacıklar, yüksek ve geniş omuz, kubbeli sırt, doğru kalçalar, zayıf fakat iri kemikli vücut, büyük, kol ve el, bacak ve ayaklar, esmer, kuru bir ten, uzun boy, ağır yürüyüş, başları daima öne eğik, renkleri solgun, yüzleri hüzünlüdür. Ciltleri esmer ve çoğunlukla yağlıdır. Kemikler ağır, ses boğuk, başları uzunca, gözleri ışıksız, biraz da dumanlı, dişleri siyah ve düzensiz, kirpikleri hemen daima birbirine karışık ve çok kere çalı gibidir. Sakal siyah ve seyrek, saçları siyah, donuk ve kalındır. Satürnlüler dünyaya ümitsiz, ihtiyar ve yorgun gelirler. Nadiren gülerler.

Yakın dostları hemen hemen yok gibidir. Esasen hiç kimse ile dostluk kurmak niyet ve teşebbüsünde bulunmazlar. Aşkta kalplerini dökemedikleri için ekseriya bedbaht olurlar. Eğer karşılarına Arslan burcunda doğmuş bir kimse çıkarsa onunla evlenmekte tereddüt göstermemelidirler. Zira bu burçtakilerle devamlı ve mutlu bir yuva kurabilirler.

Ferasetli ve akıllıdırlar. İçe işleyen, tesirli bir zekaya sahiptirler. Tavsiyeleri akılcıdır. Girişimlerinde çok iddialı değildirler. Ağır, ciddi, soğuk ve kederlidirler. Muhakemeleri ağır fakat kuvvetlidir. Az söz söylerler. Güçlü hafızaları vardır.

Gizli ilimler ve gizemlere meraklıdırlar. İş ve zahmete sabır ile mukavemet ederler. Mağrur ve ikbalperestlirler. Ketum olup hal ve hislerini gizlerler. Azimli, becerikli, karar sahibi ve ikbal düşkünüdürler. Sabırlı ve başkalarının sırlarını öğrenmeye meraklı olup yalnızlığı ve tenhayı severler. Karamsar, usul ve düzene uymayı, nüfuz kullanmayı sever ve arzu ederler. Zengin olmayı da isterler, ziraate de hevesleri vardır. Satürn insanları vakar, terbiyeli, etkili konuşan ve sessiz kılar. Düzen sever, biraz alaycı ve kindar olurlar. Aşırı heyecanlar duymazlar.

Oğlak Burcu Kariyer Hayatı

Mütealayı severler. Tedbirli, uzağı gören, cesur ve çalışkan kimselerdir. Toprağı severler. Mesken inşaasını, ağaç dikmesini resim yapmasını, yer altında çalışmayı severler. Işıktan kaçarlar. Büyük düşünürler çoğunlukla bu yıldıza mensupturlar. Aşkta az fakat iyi severler, aşkları devamlı olur. Ancak flörtte becerikli değildirler. Kıskançlıklarını asla dışa vurmazlar. Kin ve intikamları şiddetli olur. Aşklarına çoğunlukla hissiyat ve muhakeme hakim olur. Hiçbir şeye kendilerini çok vermezler. Şehvetperesttirler. Evlilikte nadiren mesut olurlar. Ketum oldukları için sevdikleri tarafından anlaşılmazlar. Soğuk durdukları ve coşkunluklarını hiç göstermedikleri için şiddetli ve derin bir aşkla sevilmezler.

Burçların Uğurlu Ay Gün ve Geceleri

Burçların Yıldızlarının Birbirleriyle Dostluk ve Düşmanlıkları

 

Okuduklarını nasıl buldun?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Arkadaşlarınla paylaşmak ister misin?
Abone Ol

Leave a Reply