O Gece Çocuklar Ne Gördü

Cin Deneyimi ••• Oğlumuzu her akşam saat 10:00 olmadan uyuturuz. Artık düzenli bir alışkanlık haline getirdik bu durumu. O uyuduktan sonra biz de hanımla anca vakit ayırabiliyoruz birbirimize. Geçtiğimiz hafta oğlumuzu uyutmakta epey bir zorlandık. İlk defa bu kadar huysuz olduğunuz hatırlıyorum. Gece 11:00 ila 12:00 arası bir saatte, zorla da olsa uyutmayı başardık. Normal şartlarda her gece odasında yatar. Gece ağlarsa eğer, genelde eşim çok ağır uyuduğu için kalkar ben ilgilenirim. Ya su için uyanıyor velet ya da emzirme için.

Garip Bir Ses

O gece de o uyuduktan sonra biz de onun odasının hemen solundaki yatak odamızda uzandık. Hatun sızdı sızacak… Ben de telefondan bir şeyler izliyorum…  Tam o esnada arka balkondan garip bir ses geldi. Böyle bir şey devrilmiş gibi fakat çocuk uyandıracak bir ses değil… Böyle nasıl desem; takırdama misali…

Bizim evin arka balkonu tektir yani yan daireler ve yan bloğun 2. katı komple tek balkon. Böyle teras gibi bir değişik. Benim hanım hemen zıpladı, ses geldi arka balkondan diye. Korkaktır zaten böyle konularda. 1-2 saniye geçti-geçmedi; yan odada uyumakta olan oğlumuz Oğuz kendini yırtarcasına ağlamaya başladı.

Çocuk Mosmor Olmuştu

Hemen fırladım odasına! Yatağın içinde oturmuş, yüzü mor – kırmızı arası bir renk almış. Aklım çıkıyordu resmen. Bir şey değil ne annesini yaklaştırıyor yanına ne de beni. 1.5 yaşındaki çocuk resmen elleriyle itiyor ikimizi de. Ben ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım. Hatun zor bela aldı oğlanı kucağına, yatak odasına geçti. Oğuz’un kapısı kapalı. Açtım arka balkona fırladım hemen.

İn cin top oynuyor. Bizim kapı hariç dört dairenin arka balkon kapıları demirli. Hani biri çıktı geldi desem; imkansız. Çocuğu sakinleştirene kadar göbeğimiz çatladı. Dedim ”Hanım bu gece bizle yatsın, siz uyuyun. Ben ne olur ne olmaz oturucam biraz”

O gece sabahı sabah ettim. Arka balkon tarafına bakan tüm odalar genelde çocuk odası ve bizim site de 4-5 tane Oğuz’la yaşıt ya da birkaç ay büyük/küçük bebekler var. Sabaha kadar yırttı çocuklar kendilerini. Bu olayı bir biz yaşasak amenna gel gelelim sabah ezanına kadar susmadı hiçbiri. Ne zaman hoca ”Allahü ekber ” dedi ortalık sütliman. Ben hakikaten bir daha oğlumu o vaziyette görmek istemiyorum…

••• Cin Deneyimi

Keşfet
  1. […] O Gece Çocuklar Ne Gördü […]

Leave a Reply