Netflix’te Kaçırmamanız Gereken Türk Dizileri 2023

31
0
(0)

Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi Türk dizileri 2023 listesi. Psikolojik gerilimden komediye, fantastikten dramaya farklı türlerde diziler.

Netflix, dünya genelinde 200 milyona yakın aktif kullanıcısı bulunan ve film ve dizi arşivi ile izleyicilerini ekrana bağlayan bir dijital içerik platformudur. Netflix, hem kendi orijinal Türk dizilerini hem de yayın haklarını satın aldığı Türkiye’de en çok izlenen dizileri katalogunda sunmaktadır.

Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi Türk dizileri 2023 listesi, hem senaryoları hem de oyuncu kadrolarıyla dikkat çeken başarılı yapımlardan oluşmaktadır. Bu diziler arasında psikolojik gerilim, gizem, suç, dram, komedi, romantik ve fantastik türlerde eserler bulunmaktadır. İşte Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi Türk dizileri 2023 listesi:

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Türk Dizileri 2023

Netflix Türk Dizileri 2023
Netflix Türk Dizileri 2023

1- Kulüp

1950’lerin kozmopolit İstanbul’unda bir anne, sorunlu geçmişi yüzünden yetiştiremediği asi kızıyla yeniden bağ kurmak için bir gece kulübünde çalışmaya başlar. Başrollerde Gökçe Bahadır, Barış Arduç ve Salih Bademci yer alır.

2- Bir Başkadır

Farklı sosyal sınıf ve kültürlerden sekiz insanın hayatları, bir psikologun terapi seansları aracılığıyla kesişir. Dizi, Türkiye’nin toplumsal sorunlarını ve çatışmalarını ele alır. Başrollerde Öykü Karayel, Fatih Artman ve Funda Eryiğit yer alır.

3- Rise of Empires

Ottoman: Bu belgesel-drama dizisi, Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşunu ve Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethini anlatır. Dizi, tarihi olayları hem dramatik sahneler hem de uzman yorumlarıyla sunar. Başrollerde Cem Yiğit Üzümoğlu, Tommaso Basili ve Birkan Sokullu yer alır.

4- Fatma

Bir temizlik işçisi olan Fatma, kayıp eşini ararken kendini bir cinayet silsilesinin içinde bulur. Dizi, Fatma’nın hayatta kalma mücadelesini ve toplumun ona karşı tutumunu gösterir. Başrollerde Burcu Biricik, Mehmet Yılmaz Ak ve Uğur Yücel yer alır.

5- Sıcak Kafa

Bir psikiyatri hastanesinde çalışan genç bir doktor, hastalarının gizemli ölümlerini araştırmaya başlar. Dizi, gerilim ve fantastik ögelerle dolu bir hikaye sunar. Başrollerde Hazar Ergüçlü, Sezin Bozacı ve Taner Ölmez yer alır.

6- Uysallar

Orta yaş bunalımına giren bir mimar, gizli bir punk hayatı yaşamaya başlarken ailesinin diğer fertleri de kendi kriz dolu hayatlarıyla boğuşurlar. Başroldekiler: Öner Erkan, Songül Öden, Haluk Bilginer.

7- Pera Palas’ta Gece Yarısı

1918 yılında İstanbul’da bir otelde geçen dizi, farklı hayatlara sahip üç kadının kesişen kaderlerini anlatır. Dizi, tarihi olaylarla fantastik ögeleri harmanlar. Başroldekiler: Aslıhan Gürbüz, Selma Ergeç, Gülper Özdemir.

8- Andropoz

40’lı yaşlardaki dört erkek arkadaşın hayatlarını ve ilişkilerini konu alan dizi, erkeklerin orta yaş krizleriyle baş etme çabalarını komik bir dille anlatır. Başroldekiler: Engin Altan Düzyatan, Kıvanç Tatlıtuğ, Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar.

9- Fi

Bir psikologun hayatını altüst eden tehlikeli bir aşk üçgenini anlatan dizi, insanın içindeki en karanlık arzuları ve sınırları sorgular. Dizi, Azra Kohen’in Fi Çi Pi roman üçlemesinden uyarlanmıştır. Başroldekiler: Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür.

10- Masum

Emekli bir polis olan Cevdet’in hayatı, ailesinin de içine çekildiği bir cinayet olayıyla altüst olur. Dizi, Cevdet’in gerçeği ortaya çıkarmak için verdiği mücadeleyi anlatır. Başroldekiler: Haluk Bilginer, Nur Sürer, Ali Atay.

11- Börü

2014 yılında Türkiye’nin içinde bulunduğu siyasi ve sosyal kaos ortamında, özel harekat polislerinden oluşan Börü timinin hayatlarını ve görevlerini anlatan dizi, gerçek olaylara dayanmaktadır. Başroldekiler: Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu, Emir Benderlioğlu.

12- Aşk 101

1990’ların İstanbul’unda lise öğrencisi olan bir grup arkadaşın hayatları, sevdikleri öğretmenlerini okulda tutmak için yaptıkları planlar ve yaşadıkları aşklarla değişir. Dizi, gençlik, arkadaşlık ve aşk temalarını işler. Başroldekiler: Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu, Alina Boz.

13- 50m2

Bir tetikçi olan Gölge, patronunun kendisine yalan söylediğini öğrenince yeni bir hayata başlamak ister. Kendisini terzi dükkanının sahibinin oğlu olarak tanıttığı bir mahallede saklanırken kendini keşfeder. Başroldekiler: Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Cengiz Bozkurt.

14- Hakan Muhafız

İstanbul’u korumakla görevli gizli bir grup olan Muhafızların son üyesi olan Hakan, şehri eski güçlerden kurtarmak için sıradan hayatını geride bırakır. Dizi, fantastik ve aksiyon ögeleriyle doludur. Başroldekiler: Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü.

15- Kördüğüm

Araba takıntısı olan iki zengin iş adamının yolları idealist bir çocuk doktoruyla kesişir. Denkleme aşk girince hayatları sonsuza dek değişir. Başroldekiler: İbrahim Çelikkol, Belçim Bilgin, Alican Yücesoy.

16- Şahmaran

Bir gazeteci olan Ceren, eski sevgilisi ve meslektaşı olan Emre’nin ölümünü araştırırken kendini tehlikeli bir komplonun içinde bulur. Dizi, gerilim ve aksiyon ögeleriyle doludur. Başroldekiler: Melisa Şenolsun, Ushan Çakır, Serkan Keskin.

17- Zeytin Ağacı

Bir zeytinlikte yaşayan üç kardeşin hayatları, babalarının ölümünden sonra gelen miras sorunları ve aile sırlarıyla altüst olur. Dizi, dram ve komedi türlerinde eserler sunar. Başroldekiler: Ayça Bingöl, Bülent İnal, Caner Cindoruk.

18- Erşan Kuneri

1970’lerin Yeşilçam sinemasında çalışan bir film yapımcısı olan Erşan Kuneri’nin maceralarını anlatan dizi, Cem Yılmaz’ın aynı adlı karakterine dayanmaktadır. Dizi, mizah ve nostalji ögeleriyle doludur. Başroldekiler: Cem Yılmaz, Zafer Algöz, Çağlar Çorumlu.

19- Mezarlık

Bir mezarlıkta çalışan genç bir adam olan Yusuf’un hayatı, gizemli bir kadınla tanıştıktan sonra değişir. Dizi, korku ve fantastik türlerde eserler sunar. Başroldekiler: Berkay Ateş, Nilay Erdönmez, Serkan Ercan.

20- Yakamoz

Bir denizaltıda görev yapan bir grup askerin hayatları, denizaltının içinde gizlenen bir yaratıkla karşılaştıklarında tehlikeye girer. Dizi, bilim kurgu ve gerilim türlerinde eserler sunar. Başroldekiler: Murat Yıldırım, Özge Özpirinçci, Uğur Polat.

Netflix Türk Dizileri

Bu yazımızda Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi Türk dizileri 2023 listesini paylaştık. Bu diziler arasında psikolojik gerilim, gizem, suç, dram, komedi, romantik ve fantastik türlerde eserler bulunmaktadır. Bu diziler hem senaryoları hem de oyuncu kadrolarıyla dikkat çeken başarılı yapımlardır. Umarız bu listeyi beğenmişsinizdir. Siz de Netflix’te izlediğiniz veya izlemek istediğiniz Türk dizilerini yorumlarda bizimle paylaşın

Paranormal Haber * Netflix

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin