Necm Suresi 58. Ayetinin Sırları

0
(0)

Necm suresi 58. ayetinin bilinmeyen sırları, her türlü sıkıntı ve belanın giderilmesi ve her türlü arzunun gerçekleşmesi için nasıl okunur?

Necm Suresi 58. Ayeti Arapça Yazım ve Okunuşu

Necm Suresi 58. Ayeti Kerimesi
Necm Suresi 58. Ayeti Kerimesi

Okunuşu: Leyse lehâ min dünillâhi kâşifeh (Necm 58)

Necm Suresi 58. Ayetindeki Sırlar

Ayeti kerimesini ve vefkini üzerinde taşıdığı halde her gün l153 kere okuyan kimse, pek kısa bir zamanda giriftar olduğu dert ve belalardan, borç zilletinden, hakkını vermeyenlerin her çeşit zulüm ve şerlerinden, üzüntü ve hüzünden, hapisten, bekarlıktan, işsizlikten, hasılı kelam dert ve bela olarak ne var ve ne biliyorsan hepsinden kurtulur, dilek ve hacetine nail olur.

Necm Suresi 58. Ayet Hatmi

Bu ayeti kerimenin hatmi 70.000 yahut 125.000’dir. Bu hatmi yapanlar pek çok tecellilere mazhar olurlar. Hatmi ikmal ettikten sonra da her gün en az 313 defa okumayı ihmal etmemelidir. Okumasının şartı kendinin, elbiselerin ve mekanın temiz olmasıdır. Allah rızası için iki rekat namaz kıldıktan sonra bir Fatiha, üç İhlas, Muavvizeteyn (Felak ve Nas Sureleri), on istiğfar, bir de Yasin-i Şerif okuduktan sonra ayet-i kerimeye başlanır.

Bittikten sonra Ravza-i Mutahhare’ye doğru takdim edilir. Bu ayeti kerimenin bilhassa felçli kimseler üzerinde çok faydalı tesiri görülür ve hasta kısa zamanda şifaya kavuşur. Felçlilere okunacağı zaman bu niyetle gusül edilmelidir. Hastaya ve bir miktar suya da nefes edilir. Sudan hastanın vücuduna sürülür ve aynı zamanda içilir.

Ana Sayfa * Tesirli Dualar 

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet
2 Comments
  1. […] Necm Suresi: Her murat için yirmi bir kere okunur. […]

  2. Anonim says

    İlginç