Müşteri Çekmek İçin Okunması Tavsiye Edilen Dualar ve Esmaül Hüsna

0
(0)

Müşteri çekmek için okunması tavsiye edilen dualar, iş yerinde bolluk ve bereket arttırmak, kazancı yükseltmek ve rızık kapılarını açmak için okunan dualardır. Bu dualar, Kur’an-ı Kerim’de veya Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) hadislerinde geçen veya alimlerce bildirilen dualardır.

Müşteri çekmek için dua okumak, Allah’ın rahmetine, mağfiretine ve yardımına niyaz etmektir. Ancak dua okumak tek başına yeterli değildir. Aynı zamanda işini adaletli yapmak, sahtekarlıktan, haramdan uzak durmak, çalışanlara ve müşterilere karşı güler yüzlü ve haklarını gözeten davranışlarda bulunmak da gerekir.

Ayrıca namazları usulüne göre kılmak, sabah namazından sonra Yasin-i Şerif okumak, Vakıa Suresini her gün okumak, cömert olmak, yoksulu yetimi sevindirmek, misafirlere ikramda bulunmak da rızık bolluğu için tavsiye edilen ibadetler arasındadır.

Bu yazımızda müşteri çekmek için okunması tavsiye edilen duaları ve Esmaül Hüsna’yı sizler için derledik. Ayrıca bu duaların nasıl okunacağı, ne anlama geldiği ve faydaları hakkında da bilgiler verdik.

Müşteri Çekmek İçin Okunabilecek Dualar

Müşteri çekmek için okunabilecek dualar arasında şunlar vardır:

1- Rezzak İsmi

Rezzak ismi, Allah’ın güzel isimlerinden (Esmaül Hüsna) biridir. Rezzak ismi, rızık veren, rızıklandıran anlamına gelir. Allah’ın bu ismini zikrederek dua etmek, rızık kapılarının açılmasına vesile olur.

Rezzak ismini zikretmenin bir yolu şöyledir:

Ya Rezzak diyerek sabah namazından önce bulunulan yerin dört köşesine onar defa okuyarak üflemek. Bu şekilde yaparsak, Allah’ın izniyle o yıl içinde kazancımız ve rızkımız artar, yaptığımız her iş karla kapanır.

Rezzak ismini zikretmenin bir diğer yolu şöyledir:

Ya Rezzak diyerek her gün 308 defa okumak. Bu şekilde yaparsak, Allah’ın izniyle rızkımız genişler, işlerimiz kolaylaşır, müşterilerimiz çoğalır.

Rezzak ismini zikretmenin bir başka yolu şöyledir:

Ya Rezzak diyerek her gün 1000 defa okumak. Bu şekilde yaparsak, Allah’ın izniyle rızkımız bol olur, işlerimiz bereketlenir, hayırlı kapılar açılır.

2- Ettehiyyatü ve Karınca Duası

Ettehiyyatü duası, namazlarda otururken okunan bir duadır. Bu dua, Allah’a hamd etmek, O’nu birlemek ve O’na selam vermek anlamına gelir. Bu dua, aynı zamanda müşteri çekmek için de tavsiye edilen dualardan biridir.

Karınca duası ise, Kur’an-ı Kerim’de Neml Suresi’nin 18. ayetinde geçen bir duadır. Bu dua, Hz. Süleyman’ın karınca vadisine geldiğinde karıncaların konuşmasını duyduktan sonra okuduğu bir duadır. Bu dua, Allah’a şükretmek ve hayırlı işler yapmak anlamına gelir.

Ettehiyyatü ve karınca duasını müşteri çekmek için şöyle okuyabiliriz:

Her gün sabah namazından sonra Ettehiyyatü duasını 3 kere okuduktan sonra Karınca duasını 1 kere okumak. Bu şekilde yaparsak, Allah’ın izniyle iş yerimizde bolluk ve bereket artar, müşterilerimiz çoğalır.

Ettehiyyatü duasının Arapça yazılışı ve Türkçe anlamı şöyledir:

اَلتَّحِيَّاتُ لِلَّهِ وَالصَّلَوَاتُ وَالطَّيِّبَاتُ اَلسَّلاَمُ عَلَيْكَ أَيُّهَا النَّبِيُّ وَرَحْمَةُ اللهِ وَبَرَكَاتُهُ اَلسَّلاَمُ عَلَيْنَا وَعَلٰى عِبَادِ اللهِ الصَّالِحِينَ أَشْهَدُ أنْ لا إله إلا الله وأشهد أن محمدًا عبده ورسوله

“Hamdler Allah’a mahsustur. Salatlar ve güzel sözler de O’nundur. Selam sana ey Peygamber! Allah’ın rahmeti ve bereketi de senin üzerine olsun. Selam bizlere ve Allah’ın salih kullarına olsun. Şehadet ederim ki Allah’tan başka ilah yoktur. Şehadet ederim ki Muhammed O’nun kulu ve elçisidir.”

Karınca duasının Arapça yazılışı ve Türkçe anlamı şöyledir:

رب اوزعني ان اشكر نعمتك التي انعمت علي وعلى والدي وان اعمل صالحا ترضاه وادخلني برحمتك في عبادك الصالحين

“Rabbim! Bana ve ana-babama verdiğin nimete şükretmemi ve razı olacağın salih ameller işlememi nasip et. Ve beni rahmetinle salih kullların arasına kat.”

3- Esmaül Hüsna

Esmaül Hüsna, Allah’ın güzel isimleri anlamına gelir. Allah’ın 99 ismi vardır ve her biri O’nun sıfatlarını ve özelliklerini ifade eder. Allah’ın isimlerini zikrederek dua etmek, hem O’na yaklaşmak hem de dileklerin kabul olması için okunur.

Müşteri çekmek için okunabilecek Esmaül Hüsna arasında şunlar vardır:

  • Ya Vehhab: Bol bol veren, ihsan eden anlamına gelir. Bu ismi zikrederek dua etmek, helal rızık istemek için okunur. Her gün 14 defa Ya Vehhab diyerek dua etmek tavsiye edilir.
  • Ya Mütekkebbir: Büyüklük ve azamet sahibi olan anlamına gelir. Bu ismi zikrederek dua etmek, işin başlangıcında okunur. İşe başlarken 3 defa Ya Mütekkebbir diyerek dua etmek, Allah’ın izniyle o işin başarılı bir şekilde sona ermesine vesile olur.
  • Ya Razzaq: Rızık veren, rızıklandıran anlamına gelir. Bu ismi zikrederek dua etmek, rızık kapılarının açılması için okunur. Her gün 308 defa Ya Razzaq diyerek dua etmek, Allah’ın izniyle rızık genişliği sağlar.

Müşteri çekmek için okunması tavsiye edilen dualar, iş yerinde bolluk ve bereket arttırmak, kazancı yükseltmek ve rızık kapılarını açmak için okunan dualardır. Bu dualar, Kur’an-ı Kerim’de veya Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) hadislerinde geçen veya alimlerce bildirilen dualardır. Bu yazımızda müşteri çekmek için okunması tavsiye edilen duaları ve Esmaül Hüsna’yı sizler için derledik. Ayrıca bu duaların nasıl okunacağı, ne anlama geldiği ve faydaları hakkında da bilgiler verdik. İnşallah yazımız sizin için faydalı olmuştur. Allah, müşteri çekme dualarınızı kabul etsin. Amin.

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet