Müslüman Cin Çağırma Duası

1.009.617
4.3
(6)

İslam’a göre cinler, insanlar gibi akıl ve irade sahibi olan ancak gözle görülemeyen varlıklardır. Cinlerle iletişim kurmak isteyenler için Müslüman cin çağırma duası mevcuttur. Bu dua sayesinde cinlerle dostluk kurabilir, onlardan yardım isteyebilir veya onlara sorular sorabilirsiniz. Ancak cinlerle iletişim kurmanın bazı riskleri ve kuralları da bulunmaktadır. Bu makalede, Müslüman cin çağırma duasının nasıl yapılacağını, cinlerin bazı özelliklerini ve cinlerle iletişim kurmanın risklerini anlatmaya çalışacağız.

Müslüman Cin Çağırma Usulü

Paranormal Haber – Müslüman cin çağırıp, onunla görüşmek için temiz ve karanlık bir yerde iki diz üzerine oturarak üç defa “Eüzü billâhi mineş şeytânir racîm” dersin. Sonra yedi kez “Lâ havle velâ kuvvete illâ billâhi aliyyil azîm” dersin. Sonra Müslüman cinlere seslenerek: “Ey Allah ve Resulü’nün emir ve yasaklarına itâat eden mü’min cinler! Hanginiz bana hayır üzerine yardım ederseniz Allah da ona yardım etsin.” der ve bunu da üç kez tekrar eder, sonra ayağa kalkıp kıbleye dönük halde durarak yedi kez Cin suresini (yani Kul ühiye’yi) okur, sonra sağ tarafına dönerek aşağıdaki cümle okunur:

Müslüman Cin Çağırma Duası
Müslüman Cin Çağırma Duası

Okunuşu: Ahsenallahü ila men ahsene ileyye min ervahil mü’minin. Sonra sol tarafa dönülerek üç kere “Ye saf diş” sonra “Bikatlamediyş” denip, sonra da bir kez bu dua okunur. Okunuşu: Tezdadu biha tiran ve ala sırrikum. Esselamu aleyküm eyyühel ervahut tahireti min cannil mü’minin. Bu esnada Müslüman cinlerden birisinin sana “Esselamu aleyküm” dediğini işitirsin. “Aleyküm selam” diye ona karşılık verdikten sonra dilediğin şeyi sorup haber alabilirsin. Yalnız duanın şartı: Karanlık bir mahalde yalnız başına okumalısın. Elbisen, bedenin ve oturduğun mahal gayet temiz olmalıdır.

Müslüman Cin Çağırma Duası 2
Müslüman Cin Çağırma Duası 2

Cin çağırmak tehlikeli midir?

Cin çağırmak, tehlikeli bir uygulamadır ve kesinlikle önerilmez. Bu, çeşitli dini inançlar tarafından yasaklanmıştır ve birçok ülkede yasal olarak da suçtur. Cin çağırmak, kişinin kendisine ve etrafındaki insanlara zarar verebilecek cinlerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Ayrıca, cin çağırmak, kişinin zihinsel sağlığına da zarar verebilir ve psikolojik sorunlara yol açabilir. Bu nedenle, cin çağırmaktan kaçınmak en iyisidir ve bu tür uygulamaları denemekten kesinlikle kaçınılmalıdır.

Related Posts

Cin çağırma duası gerçekten işe yarıyor mu?

Cin çağırma duası gibi uygulamaların gerçekten işe yarayıp yaramadığına dair “bilimsel” olarak kesin bir kanıt yoktur ve bu tür uygulamaların kullanımı tehlikeli olabilir. Bu tür uygulamalar iman,, inanç ve geleneklere dayalıdır. Bu tür uygulamaların kullanımı, kişinin kendine veya başkalarına zarar vermesine neden olabilir. Bu nedenle, bu tür uygulamalardan uzak durmak en güvenli seçenektir.

Cinlerle iletişim kurmak için nasıl bir yöntem izlenmelidir?

Öncelikle, cinlerle iletişim kurmak için açık bir zihne ve ruh haline sahip olmak önemlidir. Yani, olumsuz düşüncelerden ve enerjilerden arınmış, pozitif bir tutum sergilemek gerekir. Bunun yanı sıra, cinlerle iletişim kurmak için dua, riyazat veya bazı ayinler kullanılabilir. Bu ayinler, çeşitli inanç sistemlerine göre farklılık gösterebilir. Ancak İslam dininde cinlerle iletişim kurmak için Kur’an-ı Kerim okunması önerilirken, bazı şamanik inançlarda dans veya müzik gibi unsurlar kullanılabilir. Wiki / Cin

Ayrıca, cinlerle iletişim kurmak için bazı kişilerin kullanabileceği doğal materyaller, tılsımlar veya semboller bulunabilir. Bu materyaller veya semboller, cinlerle iletişim kurmanın kolaylaştırılmasına yardımcı olabilir. Bununla beraber, cinlerle iletişim kurmak ciddi bir konudur ve doğru yöntemler kullanılmazsa zararlı sonuçlara neden olabilir. Bu nedenle, bu tür işlemler için deneyimli bir kişiden yardım almak veya uygun bir eğitim almak önemlidir.

Cin çağırmak neden yasaklanmıştır?

İslam dininde de cin çağırmanın kesinlikle yapılmaması öğütlenir. Bunun sebebi, cinlerin insanlara zarar verebileceği düşüncesidir. Ayrıca, cin çağırmak gibi uygulamaların şirk olarak kabul edildiği ve Allah’ın tek olduğuna inanmanın zıttı olduğu şeklinde görüşler de mevcuttur. Dolayısıyla, bu tip uygulamalar men edilmiştir ve bu uygulamaların yapılması önerilmez.

Son Söz

Bu makalede, Müslüman cin çağırma duasının nasıl yapılacağını, cinlerin bazı özelliklerini ve cinlerle iletişim kurmanın risklerini anlatmaya çalıştık. Cinlerle iletişim kurmak isteyenlerin bu duayı dikkatli ve saygılı bir şekilde yapmaları gerektiğini hatırlatalım. Cinlerle iletişim kurmanın bir ibadet olmadığını, sadece merak veya ihtiyaç duyulduğunda yapıldığını da unutmayalım. Cinlerden korunmak için Allah’a sığınmak ve Kur’an okumak en etkili yollardır. Cinlerle ilgili daha fazla bilgi için sitemizi incelemeye devam edebilirsiniz.

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 4.3 / 5. Oy sayımı: 6

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

 1. Anonim says

  hocam yaptım cinler geldi viski ikram ettim kral adamlarmış yeni tarifleri bekliyorum bunun başka versiyonu varsa

  1. Sinan says

   viski değil cin ikram etmeli idin usulen 🙂

 2. Anonim says

  Selam

 3. Anonim says

  Cinleri kameraya çekmek mümkün mü? Mümkünse de bu paranormal ilimler hangi kaynaklardan öğreniliyor?

 4. Sinan says

  bilindiği kadarıyla şimdilik cinleri kameraya çekmek mümkün değildir. ancak belki kirlian fotoğrafçılığı teknikleri denenebilir. kirlian fotoğrafçılığı elektriksel korona deşarjlarını görüntülemek için kullanılan bir fotoğrafçılık tekniğidir. bu teknik 1939 yılında semen ve valentina kirlian tarafından tesadüfen keşfedilmiştir. kirlian fotoğrafçılığı bazen canlı varlıkların aura larını yakalayabildiği iddia edilse de bu iddialar bilimsel topluluk tarafından reddedilmektedir. paranormal ilimler pek de bilimsel sayılmayan kaynaklardan öğrenilir.

 5. Eren says

  Hocam çagirdigimiz cinlere ne tür sorular sorabilir

  1. Sinan says

   bilindiği kadarıyla cinler gelecekten haber veremezler. ancak geçmişte olanlar veya halihazırda gerçekleşmekte olan hadiseler ve gizli bilgiler hakkında sorular sorulabilir. ancak bu sorulara cinlerin illa doğru cevapları vereceklerine dair bir garanti yoktur. cevapları dikkatlice ele almakta ve özellikle müslüman olmayan cinlerin verdikleri cevapların kötü niyetli olabileceği ihtimalini her zaman göz önünde bulundurmakta fayda vardır.

 6. Eren says

  Hocam çagirdiktan sonra geri nasıl gondericegiz bunları denicem ama hafi geldi nasıl gidicek bunlar

 7. Anonim says

  Kolumda dövmeler var ve orda vücudun temiz olmasi gerek diyo dövmelerden sorun olur mu?

  1. Sinan says

   Dövmelerin necisliği konusu fıkhi açıdan tartışmalıdır. Konuyu mesh gibi görmek lazım bu saatten sonra. Nihayetinde geri alınamıyor artık.

 8. Anonim says

  MERHABA MÜSLÜMAN CİN BİZİM SANA BİR ZARARIMIZ OLMUYACAK ARAKADAŞ OLMAK İSTİYOSAN YANIMIZA GEL

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin