Midyat’ta Esrarengiz Cin Düğünü

0
(0)

Cinli Korku Hikayeleri – Trafo bakım onarımı yapan adam, Midyat’ta köy yolunda aracı bozulduktan sonra karşılaştığı kişilerin davetiyle bir cin düğününe katılışını anlatıyor.

Cinli Korku Hikayeleri – Merhaba. Sizlere bir anımı anlatacağım. Söz konusu olay tamamen gerçek. Ancak tabii ki anlatacağım bu olayın tek tanığı ben olduğum için bunu söylemem inandırıcılık açısından bir önem aksetmiyor. Bunun farkındayım.

Midyat Kırsalında Cin Düğünü

Yıl 2001. O zamanlar ben köylerde sulama trafolarının bakım onarım işlerini yapıyorum. Mardin’in Midyat ilçesinin bir köyünden bir müşterim aradı. “Acil gelmen lazım!” dedi… Akşama doğru saat 06-07 civarları idi vakit. Müşterime “Tamam” dedim “Geliyorum.” 3 saatlik yol giderim. Olmadı; en kötü ihtimalle gece orada kalır, sabah geri dönerim.” diye düşünüp, yola çıktım.

Köye 30 – 40 km. kala arabam, köy yolunda arıza yaptı… Saat gece 10’a geliyor, ortalık zifiri karanlık. Belki yoldan birileri geçer de bana yardım ederler diye beklemeye başladım… Ancak bekle bekle gelen giden yok. Telefon da çekmiyor. Az ileride biraz yüksekçe bir tepe vardı. “Oraya çıkayım. Telefon belki orada çeker. Ben de müşteriyi arayıp, beni aldırmasını isterim.” diye düşündüm. Tepeye çıktım… Yok! Telefon burada da çekmiyor.

Derken, bir baktım; 2 kişi geliyor. “Aha” dedim “Demek ki yakınlarda köy var.” Adamlar yaklaşınca selam verdim, selamımı aldılar. “Yolda kaldım. Bana yardım eder misiniz?” dedim. “Valla bizim düğün var; düğüne gidiyoruz. Buralar tekin değil. Sen de bizimle gel. Düğün sonrası bir hal çaresine bakarız.” dediler.

Kısa boylu, eski giyimli kişilerdi bunlar… Baktım başka çare yok onlarla gittim. 40 dakika kadar yol yürüdük. Bu yürüyüşün sonunda nereye geldik, nerdeydim bilmiyorum… Vardığımız yerde 25-30 kişi vardı. Kadın erkek karışık. Hepsinin de tipleri hemen hemen aynı. Kadınların bileklerinle, boyunlarında soğan kabukları [1]Soğan Kabuğu ve Cinler: Anadolu’da yaygın inanışlara göre soğan kabukları cinlerin yiyeceklerindendir. Ancak bir başka görüşe göre soğan kabukları cinlerin para veya … Continue reading var… Bunlar def çalıp oynuyorlar. Bir iki ateş yanıyor; bütün ışık da bu… Etrafa bakıyorum; ne çocuk var ne de köy… Korkmaya başladım tabi ama belli etmiyorum.

Neyse, bunlar oynadı, çaldı, söyledi… Tabi ara ara beni de kaldırıyorlar oynamaya. 2 -3 saat böyle geçti. Sonra biri yanıma geldi. Sorgular gibi bana sorular sormaya başladı… Dinimi sordu, nereli olduğumu v.s. Ne olduysa bilmiyorum; kendimden geçmişim. Gözlerimi açtığımda güneş yükselmiş ve ben arabanın içindeydim. Yan koltuğumda soğan kabukları vardı…

2 -3 saat sonra bir traktör geçti. Yardım istedim. Benim arabayı traktörün arkasına bağlayıp çektirdik. Sonundan müşterimin yanına vardım. Müşterim de sabaha kadar beni merak etmiş. Yaşadıklarımı anlattım onlara… Büyükleri de bir iki kere yaşamış böyle durumları. Bana “Sen cinlerin düğününe [2]Cin Düğünü Nedir: Cinlerin de insanlar gibi doğup büyüdükleri, kendi aralarında sosyalleştikleri ve öldüklerine inanılır. Bu bağlamda cinlerin kendi aralarında evlendikleri ve bunun … Continue reading denk gelmişsin.” dediler.

Böyle işte…

Ana Sayfa * Paranormal Deneyimler 

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Dipnotlar

Dipnotlar
1Soğan Kabuğu ve Cinler: Anadolu’da yaygın inanışlara göre soğan kabukları cinlerin yiyeceklerindendir. Ancak bir başka görüşe göre soğan kabukları cinlerin para veya takılarıdır.
2Cin Düğünü Nedir: Cinlerin de insanlar gibi doğup büyüdükleri, kendi aralarında sosyalleştikleri ve öldüklerine inanılır. Bu bağlamda cinlerin kendi aralarında evlendikleri ve bunun sonucu olarak üreyip çoğaldıkları düşünülür. Cinlerin birden fazla evlilik yaptıkları rivayet edilir. 

Çeşitli rivayet ve hikayelerden anlaşıldığı kadarıyla cin düğünleri, ıssız orman veya uzak tarlalarda gerçekleşir. Cin düğünleri insanlar tarafından doğrudan görülmezler. Bulunulan yerde kaynağı belirsiz ışık, davul ya da eğlence sesleri duyulması yoluyla orada bir cin düğünü yapılmakta olduğu düşünülür. Kısa sürerler.

Keşfet

Paranormal Haber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin