Metaverse Sayesinde Ölüm Ortadan Kalkacak mı?

0
(0)

İngiliz Daily Star gazetesinde; insanların, Metaverse sayesinde 150 yıl kadar yaşayabileceklerine dair bir tez ortaya atıldı. Gazete, haberini; sonsuz yaşam konusunda birçok bilimsel araştırmayı finanse eden Rus milyarder Dmitry Itskov’a dayandırdı.

İngiliz Daily Star gazetesi, insanların beyinlerini internete yüklediği takdirde Metaverse’te 150 yıl yaşayabileceklerini dile getirdi. Gazete bu sözleri insanların bir gün sonsuza kadar yaşayabileceğine inanan Rus milyarder Dmitry Itskov’a dayandırdı. Itskov, “Yaşlanmayı ve hatta ölümü ortadan kaldırmayı” ve insan vücudunun sınırlarını aşmayı hedefleyen bir girişim olan “2045 Initiative”in bir parçası.

Proje, 2045 yılına kadar insanların internet yardımıyla eski bedenlerinden çıkıp yenilerine geçmelerini sağlayacak yapay bedenlerin ortaya çıkacağını savunuyor. Zihin yükleme adı verilen konseptte, insanlar siber alemde özgürce yaşayabilecek. Biyolojik olarak kısıtlanmadan zihinlerinin dijital kopyalarını oluşturabilecekler.

Yani gelişmiş Metaverse teknolojileriyle insanlar zihinlerini internete yükleyerek daha uzun yaşayabilecek. Ayrıca, gelişmiş Metaverse teknolojilerinin uzun yaşamın anahtarı olduğunu düşünen tek kişi Itskov da değil. Elon Musk’ın Neuralink şirketi gibi birçok şirket, gelecekteki tüm beyin yüklemelerinin temelini oluşturabilecek beyin-bilgisayar arayüzlerini araştırıyorlar.

Ana Sayfa

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet