Metaverse Sayesinde 150 Yıl Yaşamak Mümkün mü Olacak?

İngiliz Daily Star gazetesinde; insanların, Metaverse sayesinde 150 yıl kadar yaşayabileceklerine dair bir tez ortaya atıldı.

Sıradışı Bilim – Gazete, haberini; sonsuz yaşam konusunda birçok bilimsel araştırmayı finanse eden Rus milyarder Dmitry Itskov’a dayandırdı.

Ölümü Ortadan Kaldırmak Mümkün Olacak mı

İngiliz Daily Star gazetesi, insanların beyinlerini internete yüklediği takdirde Metaverse’te 150 yıl yaşayabileceklerini dile getirdi. Gazete bu sözleri insanların bir gün sonsuza kadar yaşayabileceğine inanan Rus milyarder Dmitry Itskov’a dayandırdı.

Metaverse Sayesinde 150 Yıl Yaşamak Mümkün mü Olacak?
Metaverse Sayesinde 150 Yıl Yaşamak Mümkün mü Olacak?

Itskov, “Yaşlanmayı ve hatta ölümü ortadan kaldırmayı” ve insan vücudunun sınırlarını aşmayı hedefleyen bir girişim olan “2045 Initiative“in bir parçası.

Proje, 2045 yılına kadar insanların internet yardımıyla eski bedenlerinden çıkıp yenilerine geçmelerini sağlayacak yapay bedenlerin ortaya çıkacağını savunuyor.

Zihin yükleme adı verilen konseptte, insanlar siber alemde özgürce yaşayabilecek. Biyolojik olarak kısıtlanmadan zihinlerinin dijital kopyalarını oluşturabilecekler.

Yani gelişmiş Metaverse teknolojileriyle insanlar zihinlerini internete yükleyerek daha uzun yaşayabilecek.

Ayrıca, gelişmiş Metaverse teknolojilerinin uzun yaşamın anahtarı olduğunu düşünen tek kişi Itskov da değil.

Elon Musk‘ın Neuralink şirketi gibi birçok şirket, gelecekteki tüm beyin yüklemelerinin temelini oluşturabilecek beyin-bilgisayar arayüzlerini araştırıyorlar.

Poll not found

Facebook Grubu

Keşfet

Leave a Reply