Skip to content

Meğer Kuran Değil Büyü Kitabıymış

Kısa Korku Hikayeleri – Köyde top oynarken topları kaya oyuğuna kaçan çocukların orada bulup Kuran sandıkları kitabın yol açtığı korkutucu olayın hikayesi.

Mağarada Bulduğumuz O Kitap

Kısa Korku Hikayeleri – 2008 senesinde yaz tatili için ailece köye gitmiştik. O gün ben mahalledeki diğer çocuklarla top oynuyordum. Kardeşim ise arkadaşlarıyla takılıyordu. Top oynarken topumuz yakınlardaki kaya oyuklarından birinin içine kaçtı. Bulunduğumuz bölgede çok sayıda kaya oyuğu ve küçük mağaracıklar vardı.

Neyse, ben topu almaya gittim. Topun girdiği oyuk içine insan girebilecek genişlikteydi. Tam aldım; dönüyorum, içeride bir Kuranı Kerim gördüm. Saygısızlık olmasın diye [1]Türk İslam kültüründe Kuran’a saygı göstergesi olarak; kitaba abdest denilen dini temizlik ritüeli yapılmadan dokunulmaz. Kitap ele ilk alındığında en az 1 veya 3 defa öpülerek alna … Continue reading aldım, eve götürdüm. Sonrasında arkadaşlarla kaldığımız yerden top oynamaya devam ettik. 

Oyun oynarken zamanın nasıl geçtiğini anlamamışız. Karanlığın basmasıyla artık  evlerimize dönmeye başladık. Eve gittiğim zaman Kuranı Kerim’e bir göz attık. Kapağını kaldırınca bir hafif bir üfleme sesi geldi gibi oldu ama umursamadım. Arapça bilmediğim ve dolayısıyla içinde yazılanları anlayamadığım için bu işle fazla oyalanmadım.

Gece Olunca Korku Başladı

Akşam yemeği vb. rutin işlerin ardından yatma vakti geldi. Kardeşimle beraber aynı odada yatıyorduk. Gece üç gibi kardeşim kalkıp yürümeye başladığında su içecek filan sandım. Bir şey demedim ama bir anda kapının çarpma sesi geldiğinde kardeşimin o saatte dışarı çıktığını anladım.

Hemen koşarak babamı uyandırdım. Beraber dışarı çıktık; kardeşimi aramaya başladık. Babamla beraber kardeşimi ararken dışarıda bazı tekinsiz  gölgeler gördük. Bu bizi korkuttu ama sonra gece kırsaldan köye inen yaban hayvanları olduklarını düşündük. Nihayet kardeşimi göl kenarında baygın şekilde bulduk. Hemen eve taşıdık. Babam, sabaha kadar kardeşimin başucunda kardeşimin kendine gelmesini bekledi. Sonunda sabah saatlerinde kardeşim uyandı ve neler yaşadığıyla ilgili onu sorguladık.

O Kitap Kuran Değil Büyü Kitabı imiş

“Ne oldu?” dedik, bize “Hiçbir şey hatırlamadığını” söyledi “En son yatakta olduğunu” söyledi. Bu gece yürümeleri sonrasında neredeyse her gün devam etti. Sonunda bizim eve o Kuran sandığımız kitap girdiğinden beri bu tuhaf şeyleri yaşamakta olduğumuzu fark etik.

Kitabı incelemesi için bir hocaya götürdüğümüzde hoca bize; bu kitabın Kuran olmadığını, içindeki yazıların Arapça değil Osmanlıca olduğunu ve aslında bir büyü kitabı olduğunu söyledi. Hoca, kardeşime ve bana koruma amaçlı birer muska [2]Muska Nedir, Ne İşe Yarar: Üçgen biçiminde katlanıp, su geçirmez bir kılıfa konulan ve boynuna takanı, üzerinde taşıyanı ya da sahip olanı zararlı doğaüstü etkilerden koruyup, … Continue reading yazdı. Kitabı ise uygun şekilde imha etmesi hocaya bıraktık. Ondan sonra benzer herhangi bir rahatsızlık yaşamadık. Kitabın akıbetini ise ne sorduk ne merak ettik… 

Ana Sayfa * Paranormal Deneyimler

Dipnotlar

Dipnotlar
1 Türk İslam kültüründe Kuran’a saygı göstergesi olarak; kitaba abdest denilen dini temizlik ritüeli yapılmadan dokunulmaz. Kitap ele ilk alındığında en az 1 veya 3 defa öpülerek alna değdirilir. Kitap asla insanların bel hizalarından aşağıdaki bir seviyede tutulmaz. Asla yere konulmaz, yerde bırakılmaz. Hatta Kuran’ın tamamını ezberlerinde tutan ve adına hafız denilen kişiler bile içlerinde Kuran taşıdıkları gerekçesiyle edeben; yere oturtulmazlar.
2 Muska Nedir, Ne İşe Yarar: Üçgen biçiminde katlanıp, su geçirmez bir kılıfa konulan ve boynuna takanı, üzerinde taşıyanı ya da sahip olanı zararlı doğaüstü etkilerden koruyup, iyilik getirdiğine ya da hastalıktan vb. kurtardığına inanılan, içinde dinsel ve büyüsel bir gücün saklı olduğu düşünülen, genellikle Arap harfleriyle yazılan kağıt.

Soru sor, cevap yaz, yorum yap, kendi hikayeni anlat... Burası senin; istediğini yazabilirsin.