Mardin’deki Köyümde Gördüğüm Cin Kadın

0
(0)

Yaşanmış Korku Hikayeleri – Mardin, Midyat’ta başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Kendi gözlerimle şahit olduğum korku verici, gizemli ve garip bir olaydı. 

Ailem Mardin – Midyat’ın Bir Köyünde Yaşıyor

Ben İstanbul’da ikamet ediyorum; annem, babam ve kardeşlerim Mardin’in Midyat ilçesindeki bir köyde yaşıyor. 2009 yılında bazı işler için babam köye gelmemi istedi. Ben de eşimi ve çocuklarımı İstanbul’da bırakarak tek başıma köye gittim. Adana’dan amcam Seyfettin de gelmişti. Birkaç ay köyde kaldım. Babamın evi; köyün en sonunda, dağlık alana yakın bir yerde… Bir gece ailece evde oturup sohbet ediyorduk. Amcam, babam, annem ve kardeşlerim vardı. Gece saat 12 civarında telefonum çaldı. Arayan İstanbul’daki eşimdi. Bizde büyüklerimizin yanında eşimizle serbestçe konuşmak yakışıksız karşılanır. Eşimle rahat bir şekilde konuşmak için dışarı çıktım.

Dağlık alana doğru giden dağ yolundan, bayır ve seyrek meşe ağaçları bulunan ormanlık alana doğru gittim. Eşimle konuşurken köyü arkama alıp, köyün dışına doğru yürüyordum. Köyün altyapısı olmadığı için atık suların bir kısmı o sokağa bırakılıyordu. O gece; bazı köylüler halılarını filan yıkamış olduğu için sokak çamur içindeydi. Köyün biraz aşağısında yol çatallaşıyordu. Ben de sağ taraftaki yola girdim çünkü atık sular soldaki yoldan aşağıya gittiği için sağdaki yol kuruydu. Köye birkaç yüz metre uzaktaydım. O gece, dolunay olduğu için etraf tıpkı gündüz gibi aydınlıktı… Ben hem eşimle konuşuyor hem volta arıyordum. 

Arkamdaki Ayak Sesleri

Bir ara yüzüm köye donukken arkamdan bir ayak sesi geldi. Arkama dönüp bakmadım bile. “Köylülerden birinin eşeği, atı veya başka bir hayvanıdır, gece dışarda kalmış, herhalde köye gidecek.” diye düşündüm. Hayvan benden korkmasın ve köye gitsin diye arkam ona dönük bir şekilde hayvana yol verdim. Beş dakika kadar öyle bekledim fakat hiç bir şey yanımdan geçmedi. Ben de kendi kendime “Bu her neyse beni görüp, geriye; dağa doğru gitti herhalde” diye düşündüm. Yine volta atıp, telefonla konuşmaya devam ettim. Bir ara kafamı kaldırıp sol tarafıma baktığımda: Süphanaallah!!! Bir de ne göreyim!!!

Sağ kolunu göğüslerinin altına yerleştirmiş çırılçıplak bir kadın bana bakıp duruyordu. İnce telli saçları olan, esmer ve kir içinde, 20-25  yaşlarında bir kadındı. Gece saat olmuş bir civarı. “Bu kadının burada ne işi var?!” dedim kendi kendime. Korkudan tüylerim diken diken oldu.Nefesim kesildi, konuşamadım. Eşim telefonun diğer ucunda “Ne oldu? Neden konuşmuyorsun?” diyordu. Ben sadece “Dur…” diyebiliyordum. Çünkü korkudan dilim kelimeleri çeviremiyordu. Biraz sonra cesaretimi topladım. Telefonumu sol elime geçirip, yerden iki taş aldım. Taşlardan birini kadının ayak ucuna doğru, fazla sert olmayacak bir şekilde attım.

Cindir O

Kadın, yan yan dört adım gidip durdu. Ne o gözlerini benden çeviriyor ne de ben ondan… Diğer taşı da aynı şekilde ayağına attım.Yine birkaç adım gidip durdu. Gözü, sürekli; elimde ışığı açık olan telefonumdaydı. Anladım ki o da korkuyordu ve ne yapacağından tam emin değildi. Ben de üzerimdeki korkuyu atlattım ve yapılacak en iyi şeyin oradan hızla uzaklaşmak olduğunu anladım. İnanin o kadar hızlı koştum ki neredeyse saniyeler içinde eve vardım. Eve vardığımda annem kavun kesiyordu. Annem beni görür görmez “Neyin var?” dedi. “Yok bir şey.” dedim. “Oğlum hasta mısın? Rengin gitmiş…” dedi. 

Biraz ısrar etti. “Valla anne size bir şey söyleyeceğim fakat benimle dalga geçmenizden korkuyorum.” Annem “Ne oldu; anlat?” dedi. “Valla şu aşağıda çırılçıplak bir kadın gördüm.” dedim. Annem “O cindir” dedi. Sonra köylülerin de yaşadıklarımdan haberleri oldu. Yaşlı bir teyze vardı. Dedi ki “Ben de genç bir kız iken onu görmüştüm aynı yerde.” Yine çıplakmış ve “Çömelmiş bir şekilde dilini çıkarmış, o topuz şeklindeki dikenli bitkinin dikenlerini yalıyordu.” dedi. Sonra başka köylüler de köyümüzde cinleri gördüklerini hatta köyümüzden bir adamın da bir cinni ile evlendiğini filan anlattılar. 

Ana Sayfa Paranormal Deneyimler

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet
1 Comment
  1. […] göre Şahmeran bir yeraltı ülkesinde diğer maranlarla birlikte yaşamaktadır. Aynı efsane Mardin yöresinde de oldukça yaygın […]