Küçük Adamlar

0
(0)

Yaşanmış Kısa Cin Hikayeleri – Facebook grubundan bir takipçimiz, annesinin cinler ve doğaüstü konularla aşırı ilgili çocukluk arkadaşının yıllar önce gerçekleşen tuhaf ölüm hikayesini anlatıyor…

Annem yirmili yaşlarındayken çok sevdiği bir arkadaşı varmış; Vildan. Ama Vildan diğer arkadaşları gibi gezmekten, eğlenmekten filan pek hoşlanmazmış. Çok içine kapanık biriymiş. Vildan daha çok cinler, periler ve doğaüstü olaylara meraklıymış. Arkadaşları tarafından bu konularla ilgilenmenin tehlikeleri hakkında ne kadar uyarıldıysa da bu merakından vazgeçememiş.

Annemin de sonradan diğer arkadaşlarının anlattıklarından öğrendiğine göre bir gün; her zamankinden fazla meşgul olmuş cinlerle. Sık sık üç harflilerin [1]Üç harfliler: Türkiye’de yaygın bir inanca göre; cinlerin isimlerini anmak hatta cin kelimesini dahi telaffuz etmek; cinlerin isimlerinin anıldığı o yere gelmelerine neden olur. Bu … Continue reading isimlerini söylemiş. Gece olunca da her zamanki gibi yatağına yatmış. Evde herkes uyumak üzereyken birden annemin çocukluk arkadaşı Vildan’ın odasından çığlık sesleri yükselmiş!

Korku, panik ve endişe ile apar topar kızlarının odasına doğru koşturan Vildan’ın anne ve babası, odanın kapısını açmaya ne kadar uğraştılarsa da başaramamışlar. Babası koşup alt kattaki yangın söndürme aletini almış. Yangın söndürme aleti ile kapının camına vurmuş. Ama cama vurmasıyla yangın söndürme aletinin lastik top gibi geri fırlayıp ve duvara çarpması bir olmuş.

Vildan’ın ebeveynleri içeri girip kızlarını kurtarmak için akıllarına ne geldiyse, ellerinden ne geliyorsa yapmaya çalışmışlar. Ama ne yaparlarsa yapsınlar bir türlü içeri girmeyi başaramamışlar. Vildan ise içeriden “Rahat bırakın beni. Sizinle hiçbir yere gelmeyeceğim” diye bağırıyormuş.

İçeride neler olduğunu merak eden anne-babası “Kızım neyin var? Kim sana kötülük yapıyor? Kiminle konuşuyorsun ?” diye sormuşlar kapının diğer yanından. Vildan da; “Yardım edin, kapımın altından küçük küçük adamlar giriyorlar. Benden onlarla birlikte gitmemi istiyorlar. Gitmek istemiyorum. Kurtarın beni!” diye haykırmış ve bunlar onun son sözleri olmuş.

Çığlıklar kesildikten sonra kızın cesedini arka bahçede bulmuşlar. Vildan o gece, kendini evin en üst katında bulunan odasının penceresinden atmış… Ya da bulunabilen en mantıklı açıklama bu olmuş.

Ana Sayfa

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Dipnotlar

Dipnotlar
1Üç harfliler: Türkiye’de yaygın bir inanca göre; cinlerin isimlerini anmak hatta cin kelimesini dahi telaffuz etmek; cinlerin isimlerinin anıldığı o yere gelmelerine neden olur. Bu sebeple pek çok insan, cin kelimesini telaffuz etmek yerine; o kelimenin Türkçe yazılışında kullanılan harf sayısını söyleyerek cinlerle ilgili olarak anlatmak istediklerini anlatmayı tercih eder.
Keşfet
1 Comment
  1. […] Cin Vakası: Küçük Adamlar […]