Kova Burcu Özellikleri

Güneş, Kova Burcu’na 21 Ocak’ta girip, 19 Şubat tarihine kadar kalır. Bu burcun tabiatı havadır. Dost burcu Akrep’tir. Kova Burcu’nun  yıldızı Satürn’dür.

Kova Burcu Özellikleri

Bu burcun tesiri altında doğanlar tuttuğunu koparan ve girgin olurlar. O kadar güzel konuşmasını bilirler ki bu tatlı dilleriyle kandıramayacakları kimse yoktur. Onlarla bir tartışmaya girişmek daima tehlikelidir. Zira güzel ve mantıklı söz söylemesini iyi becermeleri sayesinde haksız bulundukları bir fikir münakaşasında dahi galip çıkmasını bilirler. Kısacası ikna kuvvetleri çok yüksektir. Konuşmalarının dinlenmesinden büyük bir zevk duyarlar. Hitabet en kuvvetli tarafları olduğu gibi aynı zamanda en zayıf taraflarıdır da… Çünkü kendileri konuşurken herkesin dinlemesini istedikleri halde bir başkası konuşurken dinlemeyi hiç sevmezler.

Kova Burcu Kariyer Hayatı

Şansları parlak, zekaları yüksektir fakat ne yazıktır ki bu zekalarını ilim ve fen sahasında nadiren kullanırlar. Çalışmaları hep afaki ve faydasız iş ve sahalara münhasır kalır. Bunun için de her sahada kolaylıkla elde ettikleri başarıları yine kolaylıkla ellerinden kaçırırlar.

Kova Burcu Aşk ve Evlilik Hayatı

Sevmekten ziyade sevilmekten hoşlanırlar fakat duygusuz, soğuk insanlar değillerdir. Kör talihleri onları daima kendilerini sevmeyen kimselerle karşılaştırır. Evlilikte eşlerine söz hakkı tanımadıkları için aile hayatlarında kavga ve dargınlık eksik olmaz, fakat umumiyetle ahlakları iyi olduğundan bu dargınlıkların sonu hiçbir zaman kötü bir neticeye varmaz. Bu burçta doğanlar arasında boşanma olayları nadiren görülür. Bu burcun insanlarının en başarılı evlilikleri terazi burcunda doğmuş kimselerle yapılmış olanlardır.

Burçların Uğurlu Ay Gün ve Geceleri

Burçların Yıldızlarının Birbirleriyle Dostluk ve Düşmanlıkları

 

Okuduklarını nasıl buldun?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Arkadaşlarınla paylaşmak ister misin?
Abone Ol

Leave a Reply