Kötü Huy ve Alışkanlıklardan Kurtulmak İçin Etkili Dua

74
3.5
(2)

Kötü huy ve alışkanlıklardan kurtulmak için etkili bir dua arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Bu makalede sizlere, kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak için kullanabileceğiniz etkili bir dua önerisi sunuluyor.

İçki, kumar, koğuculuk, zina gibi kötü huy ve kötü alışkanlıklardan kurtulmak için tesirli olduğu rivayet edilen Maide; 90, 91 ve 92 ayetlerinin uygulama usulü.

Kötü Huy ve Kötü Alışkanlıklardan Kurtulmak İçin

Maide suresinin 90, 91 ve 92. ayetleri, cuma günü namazdan sonra bir kase ya da levha ya da kağıt üzerine yazılır. Sonra yağmur suyuyla silinir (saf su ile de olabilir). Ve üzerine yine bu 3 ayet 70 defa okunduktan sonra, abdestli bir halde buğday unuyla hamur yapılıp pişirilir. Ekmek haline getirilir. Sonra da içki, kumar, faiz, zina, yalan, koğuculuk ve benzeri kötü yollarda bulunan kimseye yedirilir. Ancak bu yedirme işine cumartesi günü başlanır. 3, 5 veya daha fazla gün devam edilir. Gerekirse 3 cuma bu tekrarlanır. Böylece Allah’ın izniyle o kişinin gönlünden, belirtilen kötülükler
koparılıp alınır.

Maide Suresi 90, 91, ve 92. Ayetleri

Kötü Huy ve Kötü Alışkanlıklardan Kurtulmak İçin Maide Suresi 90, 91 ve 92. ayetleri
Kötü Huy ve Kötü Alışkanlıklardan Kurtulmak İçin Maide Suresi 90, 91 ve 92. ayetleri


Ayetlerin Meali: 90. Ey iman edenler! İçki, kumar, tapınmak ve putlara kurban kesmek için dikilen taşlar, fal ve şans okları şeytan işi birer pisliktir. Bunlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz. 91. Hiç şüphesiz şeytan içki ve kumar yoluyla sizin aranıza ancak düşmanlık ve kin bırakmak, sizi Allah’ı zikretmekten ve namaz kılmaktan alıkoymak ister. Artık bunlardan vazgeçtiniz, değil mi? 92. Allah’a itaat edin, Peygamber’e itaat edin ve onlara itaatsizlikten sakının. Eğer itaatten yüz çevirirseniz, bilin ki, elçimize düşen açıkça tebliğ etmekten ibarettir.

Ana Sayfa 

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 3.5 / 5. Oy sayımı: 2

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin