Korku Filmi The Nun – Rahibe

Korku Filmi “The Nun” un fragmanının, Youtube tarafından ‘çok korkunç’ olduğu gerekçesiyle gösterimden kaldırıldığı haberleri reklam amaçlı mı? 

“The Nun” filminin fragmanının, Youtube tarafından ‘çok korkunç’ olduğu için gösterimden kaldırıldığı iddia ediliyor… İddiaya göre; Korku filmi The Nun’ın sadece altı saniye süren korkutucu tanıtımı, YouTube yayın politikalarının bazılarını ihlal ettiği gerekçesiyle yayından kaldırıldı.

korku filmi the nun

Corin Hardy’nin yeni korku filmi The Nun’ın fragmanı, fazla korkutucu olduğu için YouTube’dan kaldırıldı.

Videonunun yayından kaldırılmasına ise The Nun adlı korku filmi  hakkında atılan bir tweet’in neden olduğu konuşuluyor. Video sitesi YouTube, görüntülerde kendi kurallarına aykırı olarak şiddet içeriği bulunduğu gerekçesiyle fragmanı kaldırdığını duyurdu. Fragmanı ihbar eden bir tweet, Twitter’da 100 binden fazla re-tweet alınca YouTube, sosyal medya kullanıcılarının şikayetine kayıtsız kalmadı.

Youtube tarafından yayından kaldırıldığı iddia adilen altı saniyelik korku filmi tanıtımı, önce sessiz başlıyor ama daha sonra bir işaretle korkutucu bir ses ve görüntü ekrana geliyor.

7 Eylül’de vizyona girmesi planlanan, Demián Bichir ve Taissa Farmiga’nın başrollerde yer aldığı The Nun’ın fragmanı bir süredir bekleniyordu.

“The Nun” yani Rahibe karakteri ilk olarak 2016 yılında yayınlanan James Wan’ın yönettiği The Conjuring 2 filminde ortaya çıkmıştı. Bonnie Aarons’ın canlandırdığı iblis rahibe karakteri başlı başına bir filmin baş karakterine dönüştü.

YouTube, “şok edici içerik politikasını” ihlal ettiğini ileri sürerek, yaklaşan The Conjuring tanıtımını da kaldırdı.

YouTube tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi “Çeşitliliğe ve başkalarına saygı göstermeye değer veriyoruz ve reklamlar, web siteleri veya reklam ağımız için uygun olmayan uygulamalarla kullanıcıları rahatsız etmekten veya şoke etmekten kaçınmaya çalışıyoruz”.

YouTube aynı zamanda, “Bu konuyu gündemimize taşıdığınız için teşekkür ederiz. Bu tanıtım bizim ‘dehşet verici içeriklere karşı politikamızı’ ihlal ediyor ve artık tanıtım olarak yayınlanmayacaktır” ifadesini kullandı.

Ancak basında, özellikle internet medyasında kendine geniş yer bulan korku filmi The Nun‘un kısa fragmanının Youtube tarafından, çok korkutucu veya şok edici olduğu gerekçesiyle yayından kaldırıldığı haberleri buram buram reklam kokmuyor değil. Neticede vizyona yeni girecek olan bir korku filminin fragmanın,  çok “korkunç” olduğu gerekçesiyle yayından kaldırıldığı şeklinde bir haber filmin kendisine yapılmış bir övgüden başka ne olabilir ki? Bu tip haberlerle zihinlerimizi şu şekilde düşünmeye zorlamak istiyorlar sadece “Hımmm… Fragmanı bu kadar korkunçsa kim bilir filmin tamamı ne kadar korkunçtur!” Ki söz konusu olan zaten bir korku filmi ise yani potansiyel izleyiciler zaten korku ve gerilim duygusunun peşinde koşan insanlarsa, bu durumun onların arayışları üzerindeki etkisini varın siz hesaplayın… 

Film korku filmi türü içinde ne kadar başarılı bir örnek teşkil edecek; onu izledikten sonra göreceğiz. Ancak şimdilik kesin olarak söyleyebileceğimiz bir şey varsa o da filmin pazarlamasının gayet başarılı olduğu.

Bu arada; her ne kadar filmin bir fragmanının çok korkutucu ve şok edici olduğu için Youtube tarafından gösterimden kaldırıldığı haberleri yaptırılsa da aynı filmin yine Youtube üzerinde daha uzun ve üstelik resmi “trailer”ları gösterimde. Merak edenler için onları da aşağıdaki video kutusuna koyduk, tıklayıp izleyebilirler.

Filmin kendisiyle ilgili değerlendirmeleri ise film gösterime girdikten sonra izleyip, öyle yapacağız. Umarız başarılı bir korku filmi çalışması olmuştur. Bu günlere iyi korku filmlerine hasretiz ne de olsa…

Korku Filmi – The Nun – Konusu

Romanya’daki bir manastırda yaşayan genç bir rahibenin intihar etmesi üzerine; sorunlu geçmişinin etkisinden bir türlü kurtulamayan bir rahip ile nihai yeminini etmenin eşiğindeki bir çırak, Vatikan tarafından bölgeye gönderilir. İkilinin amacı olayı aydınlastmaktır. Ancak beraber çıktıkları bu gizem dolu seyahatta, olayı araştırmak için ziyaret ettikleri manastırın korkunç sırrını keşfederler. Hayatlarının yanı sıra inançlarını ve ruhlarını da tehlikeye atan ikili, şeytani rahibe biçiminde boy gösteren kötü niyetli Valak ile karşı karşıya kalırlar. Manastır; hayat ve lanet arasında korkunç bir savaş alanı haline gelecektir…

The Nun Filmi – Resmi Fragmanı

The Nun Filmi – Fragmanı Uzun Versiyon

Okuduklarını nasıl buldun?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Arkadaşlarınla paylaşmak ister misin?
Abone Ol

One Response

  1. edids 24 Ağustos 2018

Düşünceni veya kendi yaşadıklarını yazmak ister misin?

%d blogcu bunu beğendi: