Bırakın Kedi Kılığında Kalsınlar

Geceyarısı düğünden dönen iki genç kızın, terk edilmiş bir evin önünde gördükleri kedi yavrusunu takip etmeleri sonucunda yaşadıkları büyük korku…  Kedi kılığına girmiş cinler

Kız Başımıza Yolda…

Trakya taraflarında bir köyde yaşıyorum. Bir gün kuzenim Selen’le birlikte köyden bir tanıdığımızın düğününe gitmiştik. Her şey çok güzeldi; halay, çiftetelli roman havası… filan derken vakit hayli geç olmuş. Biz tabi eğlenmekten, göbek atmaktan; zamanın nasıl geçtiğinin farkına bile varmadık. Bizim ev, kuzenimin eviyle yan yana ve o sırada bulunduğumuz noktaya göre köyün diğer ucunda kalıyor. Bulunduğumuz yerden eve varışımız yürüyerek yarım kadar tutuyor. Köy yeri olduğu için ve zaten herkes birbirini tanıdığı için kuzenimle ben, gecenin geç bir saati de olsa, o yolu kız başımıza yürüyerek geçmekte bir sakınca görmedik. 

Korkumuzu Birbirimize Belli Etmemeye Çalışıyorduk

Yola koyulduk. Kuzenimle beraber yürüyoruz. Köy her ne kadar bizim köyümüz de olsa; gece karanlığında bazı yerler oldukça ürkütücü olabiliyor. Her ne kadar birbirimizin varlığından cesaret alsak da insan ister istemez korkuyor ama ne kuzen ne de ben birbirimize birşey diyemiyoruz. Sanki korkumuzdan hiç söz etmezsek, başımıza da birşey gelmez gibi bir his vardı sanırım ikimizde de. 

Kapının Önünde Küçük Bir Kedi

Kedi Kılığına Girmiş Cinler - Korku Hikaye - Cin Vakası
Kedi Kılığına Girmiş Cinler – Korku Hikaye – Cin Vakası

Köydeki eski, terk edilmiş bir evin yanından geçerken kapının önünde küçük bir kedi gördük. Benim kuzen kedileri çok sever zaten. Kediyi yakaladı ve  sevmeye, okşamaya başladı. Sonra içeriden başka bir kedi sesi daha geldi. Kuzen “Aaa, burada kimse yok! İçeride kediler var. Gelsene; bakalım.” dedi. Tabi ben korktuğum için ilk tepki olarak “Saçmalama; hadi gidelim hemen buradan!” desem de kuzen çok inatçı biriydi.

Yaşlı Siyahlı Kadın

Tabiki yine o ve meşhur inatçılığı galip geldi; karar verdik kedilere bakacağız… Ben kapıyı zorladım biraz. Bir müddet zorladıktan sonra kapı açıldı. İçerisi zifiri karanlıktı. Etrafı aydınlatmak için telefonun fenerini açtım. Merdivenlerin önüne geldiğimizde; aman Allah’ım! O da ne?! İçeride 60 yaşlarında bir kadın. Siyahlar içinde. Yüzü de hiç tanıdık değildi; ilk defa görüyordum. Kuzenim çığlık attı korkudan.

Bırakın Kedi Kılığında Kalsınlar

Kadın bize bakıp, kısık ve bana çok ürkütücü gelen bir ses tonuyla “Bırakın; kedi kılığında kalsınlar. Rahat bırakın onları. Uzak durun buradan; sonunuz kötü olur yoksa!” dedi. Ben ve kuzen korkudan tek kelime konuşamadık bile. Sonra bir kedi ayağımın yanından geçti. Üst kata çıktı. Biz hemen koşarak oradan uzaklaştık. Kuzenim altı ay psikolojik tedavi gördü orada yaşadığı korku yüzünden. Bense hala uyurken korkuyorum, rüyalarıma giriyor…

Cinlerle İlgili Bilgiler

Cinlerle İlgili Bilgiler

Köpeğiniz Öleceğinizi Haber Vermeye Çalışıyor Olabilir

Köpeğiniz Öleceğinizi Haber Vermeye Çalışıyor Olabilir

Annemin Kılığına Giren Cin – Kısa Cin Hikayeleri

Kısa Cin Hikayeleri – Annemin Kılığına Giren Cin

Keşfet
  1. […] Bırakın Kedi Kılığında KalsınlarCin Vakası – Kedi Kılığına Girmiş Cinler […]

  2. […] Bırakın Kedi Kılığında KalsınlarCin Vakası: Bırakın Kedi Kılığında Kalsınlar […]

Leave a Reply