Kavuşma Büyüsü

0
(0)

Kısa Korku Hikayeleri – İbrahim adlı bir gencin, sevdiği kızın ailesini ikna etmek için bir büyücü kadın ve cinlerle yaptığı kavuşma büyüsü anlaşması ve korkunç sonuçlarının hikayesi. 

Kütahya’nın bir köyünde yaşamakta olan İbrahim Cengiz, çiftçilik ve iki tane koyunun verdiği sütle geçimini sağlamaktaydı. Annesi ve babasını 1966 yılında kaybettiği için yalnız yaşamaktaydı. Köyün fakirlerinden olduğu için pek sevilmezdi köyünde. Kaldığı kerpiç ev, bakımsızlıktan yıkıldı yıkılacak durumdaydı. Komşu köyden Ayşe adında bir kızı severdi.

Sürekli o köyün çayırında otlatırdı koyunlarını. Asıl amacı; tarlada çalışan Ayşe’yi bir kez olsun görmekti. Ayşe’nin de İbrahim’de gönlü vardı. Ancak kızın anne ve babası, kızlarının fakir biriyle evlenmesini istemiyorlardı. Nihayet İbrahim, kızı istemek için kendi köyünün ileri gelen yaşlılarıyla kızın yaşadığı köydeki evine gitti ama onu içeri bile alınmadılar.

Pes etmeyen İbrahim, bundan sonra 7-8 kere daha gitti ancak her seferinde kapılar yüzüne kapandı. Bu duruma oldukça içerleyen İbrahim, şehir dışına çıkıp bir büyücü bulmaya karar verdi. Bir hafta kadar ortalarda görünmeyen İbrahim, sonunda aradığı büyücüyü buldu. Ancak parası yetersiz olduğu için koyunlarını sattı ve büyücü kadına gidip istediği kavuşma büyüsünü yaptırdı.

Büyücü kadın, İbrahim’e yapması gerekenleri söyledi. Cinlerle anlaşma yapabilmesi için neler yapacağını tek tek anlattı. Kalan parasının bir kısmıyla siyah bir tavuk aldı ve ormanlık alana gitti. Tavuğu kesip, kanıyla kendine bir çember çizip, çemberin etrafına soğan kabukları [1]Cinlerin Yiyecekleri: İslam inancına göre insan yemeklerinin artıkları, tezek ve kemik cinlerin yiyecekleridir. Bir Türk halk inanışına göre ise soğan kabukları, cinlerin paralarıdır.  serpti.

Büyücü kadının verdiği duaları okudu. Ardından çemberin içine; büyücü kadının vermiş olduğu tılsımı koydu. Aradan bir ay kadar geçince, Ayşe’nin ailesinden haber geldi “Gelsin kızı istesin” diye. Hemen yaşlıları toplayıp eve vardılar. Ayşe’nin ailesi evliliğe izin vermişti. Üstelik İbrahim’in kendi evlerinde kalmasını istiyorlardı. Düğün büyük coşkuyla yapıldı. Her şey yolunda görünüyordu…

Ancak aradan zaman geçti ve Ayşe hamile kaldığında her şey değişti. Ayşe, her gece ağlıyor, kendine zarar veriyordu. Hatta İbrahim, çoğu gece Ayşe’yi uyur-gezer şekilde sokaklardan topluyordu. İntihar bile etmeye kalkan Ayşe’yi doktora götürürler ama nafile. Doktor “Bir problem yok” deyip, onları geri göndermişti. Bir süre sonra Ayşe’nin doğum sancısı başladı.

Ayşe doğurmak üzere olduğu için hemen köyden bir ebe çağrıldı. Ayşe doğum sırasında öldü ancak çocuk sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmeyi başardı. Bu durum karşısında İbrahim yıkıldı. Kendini eve kapattı. Çocuk sekiz yaşına geldiğinde, tuhaf davranışlar sergilemeye başladı; duvara bakıp konuşmalar, kendi kendine gülmeler…

Bu durum İbrahim’in dikkatini çekince çocuğunu bir hocaya götürdü. Hoca, çocuğu dışarı çıkarıp, İbrahim’e “Sen daha önce hiç Allah’a çok büyük bir günah işledin yahut şirk koştun mu?” diye sordu. İbrahim “Hayır” cevabını verdi. Bunun üzerine Hoca, İbrahim’i “Çocuğu sakın yalnız bırakma” diye tembihledi. Bu olayın üzerinden de uzun bir süre geçti…

Bir gün İbrahim’in, bağ bahçe işlerini halletmek tarlaya gitmesi gerekiyordu. Çocuğu kayınvalidesine emanet edip, evden çıktı. Tarladan gece yarısı yorgun dönen İbrahim, evde çocuğunu bulamadı. Bütün köy seferber oldu ancak çocuk bulunamadı. İbrahim tekrar yıkıldı. Sabah olmadan hemen o büyü yaptırdığı kişinin olduğu yere gitti ancak ortada ne büyücü vardı nede başka bir birisi.

Bunun üzerine hocaya gidip her şeyi anlattı. Hocanın anlattıklarıyla hayatının şokunu yaşadı: Büyücünün yaptığı büyü aslında bir tuzaktı. Nefsine engel olamayan İbrahim hem çocuğunu hem de eşini kaybetmiş oldu. Sadece bir hafta arayla kayınvalidesi de evde intihar etmiş olarak bulundu. İbrahim’in o günden sonra nereye gittiği veya yaşayıp yaşamadığını bilen yok…

Ana Sayfa

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Dipnotlar

Dipnotlar
1Cinlerin Yiyecekleri: İslam inancına göre insan yemeklerinin artıkları, tezek ve kemik cinlerin yiyecekleridir. Bir Türk halk inanışına göre ise soğan kabukları, cinlerin paralarıdır. 
Keşfet
  1. semiha says

    bu büyü den bana da lazım nerden bulabilirim acaba

    1. sinan says

      bulamamanız daha hayırlı bence. zaten hikaye de bunu anlatmıyor mu…

Paranormal Haber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin