Karşındakine Hayaletler Göstermek İçin

0
(0)

Yanına gelen kişilere kendini hayalet gibi göstermek veya insanlara, bulunulan mekanda hayaletler varmış gibi göstermek için eski bir simya formülü.

İnsanlara hayaletler göstermek için faydalanılan bir simya tarifine göre kullanılması gereken maddeler şunlardır: Hüdhüd kuşu kafası ve kalbi, kara karga kafası ve kalbi, az miktarda insan kanı, ud, haslüban, yeşil kertenkele derisi ve mum.

Hüdhüd kuşunun kalbi ve başı, kara karga kalbi ve başını ile birlikte havanda iyice dövülür. Bu işlem bittikten sonra sonra insan kanı ile karıştırılır. Bunların içine Ud [1]Ud: Öd ağacı, Ud el Uluvveti, Nebatüs Sabr, Nasr, Elenüc, Udi Hindi ve Yelencic’de denir. İkiçenekliler sınıfının Thymelaeacea familyasından, doğu Asya ve Malaya adalarında … Continue reading ve Haslüban [2]Haslüban, Hasalüban, Biberiye, Fülfüliye, Kuş dili otu, Lisan-ül asafir, İklilül cebel, İklilül berri, Beyaz Püren ve Dürdar da denir. Ballıbabagillerden, Akdeniz kıyı bölgelerinde … Continue reading koyulur.

Daha sonra nohut miktarı kadar haplar yapılıp, bunlar buhurdanlığın içinde yakılır. Önceden tedarik edilmiş olan bir yeşil kertenkele derisi de alınıp mum ile yakılır. Böyle yapıldığında mekanın içinde çeşit çeşit şekiller meydana gelir. Söz konusu mekana kim gelirse gelsin, bu hayaletleri görür.

Ana Sayfa

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Dipnotlar

Dipnotlar
1Ud: Öd ağacı, Ud el Uluvveti, Nebatüs Sabr, Nasr, Elenüc, Udi Hindi ve Yelencic’de denir. İkiçenekliler sınıfının Thymelaeacea familyasından, doğu Asya ve Malaya adalarında yetişen bir ağaçtır. Yaz kış yapraklarını dökmez. Meyveleri Armut biçimindedir. Ağacın odunu ve kabuğu yarılınca hoş bir koku verir. Tesbih ve ağızlık yapımında kullanılan yongaları yakıldığında çok güzel koku verir. Yunanca ismi Ağalücen dir. Bilimsel ismi: Aguilari Oğollocho
2Haslüban, Hasalüban, Biberiye, Fülfüliye, Kuş dili otu, Lisan-ül asafir, İklilül cebel, İklilül berri, Beyaz Püren ve Dürdar da denir. Ballıbabagillerden, Akdeniz kıyı bölgelerinde çok yetişir. Karşılıklı dizilmiş, uzun saplı üst yüzü koyu yeşil, alt yüzü beyaz, hep yeşil yaprakları, kısa salkım biçiminde bir araya toplanmış mavi renkli çiçekleri olan, boyu iki metreye varan kokulu çalı. Genç sürgünleri baharat olarak kullanılır. Çiçekleri demlendiğinde uyarıcı etki yapar. Latincesi: Rosmarinis officinalis
Keşfet