Issız Cuma Mezarlığı Gizemi

Çanakkale’nin Yenice ilçesine bağlı Seyvan ve Çakıroba Köyleri arasında bulunan ‘Issız Cuma’ cami mezarlığında yaşandığı söylenen sır dolu olaylar tüyler ürperten cinsten. 1335 yılında yapılan caminin etrafında başka bir yapı bulunmadığı için ‘ıssız’ adı verilmiş. Cami avlusunda bulunan mezarlık ise 680 yıllık.

Mezarlığa defnedilen bir anne ve bebeğinin birbirinden ayrı yapılan mezarları, tanıklara göre her seferinde yeniden birleşmiş.

52 yıl önce bir kız bebek dünyaya getiren Hatice E., doğumun ardından kısa süre sonra hayatını kaybeder. ‘Ayşe’ adı verilen minik bebek de doğumdan 20 gün sonra hayata gözlerini yumar. Ayşe bebek, annesinin bulunduğu mezarlığa defnedilir. Birkaç gün sonra ziyarete giden yakınları, iki mezarın birbirine birleştiğini görünce şok olur.

Mezarları ayıran aile fertleri, bir sonraki ziyarette mezarların tekrar birleştiğini görür. Bu olay birkaç kez tekrarlandıktan sonra, yakınları anne ve kızın mezarlarını olduğu şekilde bırakmaya karar verirler. Galen mezarlığı ziyaret edenler de bu ilginç olay karşısında şaşkına dönüyor.

Tutankamon’un Laneti: Dokunan Herkes Öldü

2256 Yılından Geldiğini İddia Eden Adamın Gizemi Çözülemiyor

 

 

Keşfet
1 Comment
  1. […] Gizemi Nam-ı Diğer: Perili KöşkYusuf Ziya Paşa Köşkünün Gizemi – Perili KöşkIssız Cuma Mezarlığı GizemiIssız Cuma Mezarlığının GizemiParanormal Olaylar ın Artmasına Yol Açan DurumlarParanormal […]

Leave a Reply