Connect with us

Sıradışı Bilim

Amerikan Ordusu UFO Birimi Kuruyor

Uçuş şekilleri incelenen 21 tanımlanamayan cisimden (UFO) 18’inin alışılmışın dışında uçuş ve hareket özelliği gösterdiğine vurgu yapıldı.

Uçuş şekilleri incelenen 21 tanımlanamayan cisimden (UFO) 18’inin alışılmışın dışında uçuş ve hareket özelliği gösterdiğine vurgu yapıldı.

ABD, ordu kameralarına takılan ve tanımlamayan cisim görüntüleri için harekete geçti. Kamuoyunda daha çok Pentagon adıyla anılan ABD Savunma Bakanlığı, yeni bir UFO birimi kurulacağını ve tanımlamayan cisimlerin araştırılacağını resmen duyurdu.

2004 – 2021 Yılları Arasında 144 Tanımlanamayan Cisim Saptandı

Kısaca Airborne adı verilen proje uçan cisimleri tespit edecek ve koordinasyonu sağlayacak. Savunma Bakan Yardımcısı Kathleen Hicks, Airborne’nun cisimlere “saptama, tanımlama ve niteleme” yapacağını aktardı.

ABD Ulusal İstihbarat Direktörlüğü, UFO olarak da bilinen tanımlanamayan hava olaylarına (UAP) ilişkin raporunu yayımlamıştı. Raporda, 2004 ve 2021 yılları arasında gözlemlenen hava olaylarının incelendiği belirtildi. ABD hükümetine bağlı kaynaklardan 144 gözlemin saptandığı kaydedilen raporda, bunlardan 80’inin birden çok sensör üzerinden izlendiğine dikkat çekildi.

Alışılmışın Dışında Uçuş ve Hareket Gösterenler Var

Tanımlanamayan cisimlerin genellikle ABD ordusuna ait eğitim alanlarının yakınlarında gözlemlendiğine değinilen raporda, bunun o bölgelerde çok fazla radar ve sensör bulunmasından kaynaklandığına işaret edildi.

Raporda, uçuş şekilleri bakımında incelenen 21 tanımlanamayan cisimden 18’inin alışılmışın dışında uçuş ve hareket özelliği gösterdiğine vurgu yapıldı . Bu cisimlerden bazılarının havada asılı kaldığı, bazılarının rüzgara ters uçtuğu bazılarının çok çabuk hızlanıp çok çabuk yavaşladığının tespit edildiği belirtildi.

Diğer Amerikan Kurumlarının Gizli Programları da Olabilir İddiası

Raporda, tanımlanamayan hava olaylarının tek bir açıklamasının olmadığına vurgu yapıldı. Bunların havaya bıraklmış bir kalıntı olabileceği gibi atmosferik bir durumdan da kaynaklanabileceği ifade edildi.

Diğer taraftan bunun yabancı bir güce ait bir testin parçası da olabileceği kaydedilen raporda, “Bu tanımlanamayan hava olayları aynı zamanda ABD kuruluşları tarafından geliştirilen gizli programlar da olabilir” denildi.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.