Connect with us

Tesirli Dualar

Sebepsiz Ağlayan Çocuğu Susturmak İçin Dua

Çocuğun ağlamasını kesmek için bir bardağa yazılarak su ile doldurulur, muhtelif zamanlarda çocuğa içirilir.

Çocuğun ağlamasını kesmek için bir bardağa yazılarak su ile doldurulur, muhtelif zamanlarda çocuğa içirilir.

El Hasib: Allah Teala’nın bu mübarek ismi şerifinin anlamı: “Mükellefleri hesaba çeken, ihtiyaç olan şeyleri yaratan.”dır. Bu ismi şerifin adedi 550, saati Güneş’tir.

Devamlı Sebepsiz Ağlayan Çocuğu Susturmak İçin: Devamlı sebepsiz yere ağlayan çocuğun ağlamasını kesmek için bir bardağa yazılarak su ile doldurulur, muhtelif zamanlarda çocuğa içirilir.

Yorgunluktan Kurtulmak İçin: Kim bir bardak su üzerine bu ismi şerifi yedi defa okur, içerse meydana gelecek yorgunluktan emin olur. Ancak bunu sabah ve akşamları tekrarlanmalıdır. Kureyş Suresi ile birlikte okunmalıdır.

İnsanlardan Saygı ve Hürmet Görmek İçin: Bu ismi şerifi okumayı vird edinenler yani düzenli ve sürekli okumayı adet edinenler başkaları tarafından hürmet görürler ve sevilirler.

Kötü Komşuya Karşı: Her kim hırsızdan, nazar değmesinden, düşmanından, komşusunun kötülüklerinden korunmak isterse perşembe gecesinden başlamak üzere yedi gün; geceleri ve gündüzleri yetmişer defa ” Yâ Hasbiyellâhül hasib” diye okumalıdır.

Dileklerin Gerçekleşmesi İçin: Hali bir yerde, bu mübarek ismi şerifi, bir ay müddetle hiç ara vermeden beşer yüz defa kıbleye karşı dönerek okuyanın bütün hacetlerini Allah Teala ihsan eder.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.