Connect with us

Tesirli Dualar

Denenmiş Evlilik Duaları

Hayırlı bir evlilik gerçekleştirmek, tez zamanda hayırlı bir kısmet çıkması için okunacak dualar ve 5 farklı uygulama.

Hayırlı bir evlilik gerçekleştirmek, tez zamanda hayırlı bir kısmet çıkması için okunacak dualar ve 5 farklı uygulama.

Uygulama 1: Her gün aynı saatte olmak üzere; 11 adet salavat, 3 adet Rahman Suresi 11 adet salavat, sonra dua ve niyaz. Bu uygulamaya 21 gün devam edilmelidir. İnşallah uygulamayı yapan kişiye yahut yapanın niyetine göre; kızına, oğluna vb. hayırlı bir kısmet çıkar. 

Uygulama 2: Yusuf suresi 68. ayeti:

Okunuşu: Ve lemmâ dehalû min haysu emerehum ebûhum, mâ kâne yugnî anhum minallâhi min şey’in illâ hâceten fî nefsi ya’kûbe kadâhâ, ve innehu le zû ilmin limâ allemnâhu ve lâkinne ekseren nâsi lâ ya’lemûn(ya’lemûne). 

Anlamı: Babalarının emrettiği gibi Mısır’a girdiler ama bu, Allah’ın takdîrinden hiçbir şeyi gideremedi ancak Yakup’un dileği yerine gelmiş oldu ve şüphe yok ki Yakup, kendisine öğretmiş olduğumuzdan dolayı bir bilgiye sâhipti, fakat insanların çoğu bilmez.

Arapçası: وَلَمَّا دَخَلُواْ مِنْ حَيْثُ أَمَرَهُمْ أَبُوهُم مَّا كَانَ يُغْنِي عَنْهُم مِّنَ اللّهِ مِن شَيْءٍ إِلاَّ حَاجَةً فِي نَفْسِ يَعْقُوبَ قَضَاهَا وَإِنَّهُ لَذُو عِلْمٍ لِّمَا عَلَّمْنَاهُ وَلَكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لاَ يَعْلَمُونَ 

İnşallah kısa sürede okuyana yahut niyet ettiği kişiye hayırlı bir kısmet çıkması umulur.

Uygulama 3: 11 salavat, günde 1000 defa Furkan suresi ayet 54:

Okunuşu: Ve huvellezî halaka minel mâi beşeren fe cealehû neseben ve sıhrâ(sıhran), ve kâne rabbuke kadîrâ(kadîren) 

Anlamı: O, sudan bir insan yaratıp ondan soy sop ve hısımlık meydana getirendir. Rabbin, her şeye hakkıyla gücü yetendir. 

11 salavat, dua ve niyaz. 21 gün devam edilir. Yerinize başkası da okuyabilir…..

Uygulama 4: 11 salavat, Ali İmran suresi 1, 2, 3 . ayetleri 319 defa okunur. Ancak ayetler, tek tek 319 defa değil, toplu bir şekilde okunacak.

Ali İmran Suresi 1, 2, 3. Ayetler
Ali İmran Suresi 1, 2, 3. Ayetler

Uygulama 5: 319 defa: Elif lâm mîm. Allâhu lâ ilâhe illâ huvel hayyul kayyûm(kayyûmu). Nezzele aleykel kitâbe bil hakkı musaddikan limâ beyne yedeyhi ve enzelet tevrâte vel incîl(incîle).

11 salavat. Dua ederken “Ey rabbim! Karşıma hayırlı bir kısmet çıkar.” diye dua edilir. 21 gün devam edilir.

Advertisement
Click to comment

Soru Sor - Fikrini Yaz