Connect with us

Tesirli Dualar

Cennetteki Yerini Yaşarken Görmek İçin

Nuh Suresi’nin okunmasını vird (rutin halinde, düzenli olarak okunan zikir) haline getirenler cennetteki yerlerini görmeden vefat etmezler.

Nuh Suresi’nin okunmasını vird (rutin halinde, düzenli olarak okunan zikir) haline getirenler cennetteki yerlerini görmeden vefat etmezler.

Ölmeden Önce Cenneteki Yerini Muhakkak Görür

Nuh suresinin okunmasını vird (rutin halinde, düzenli olarak okunan zikir) haline getiren kimseler, daha dünyada iken cennetteki yerlerini görmeden vefat etmezler. Bu sure herhangi bir maksat için okunursa o maksat yerine gelir.

Bir kimse bu sureyi okuyarak, kendisine düşmanlık yapmak isteyen bir kişi ile karşılaşırsa düşmanın şerrinden halas bulduğu gibi düşmanı da okunan ayetlerin tasarrufu ile zelil ve zebun olur.

Nuh Suresi
Nuh Suresi; ilk ayetler.

Nuh Suresinin Fazilet ve Sırları

  • Bu sureyi şerifi bir kere okuyanın düşmanı red ve def olur.
  • Kim bu sureyi okursa, sanki Nuh’un (a.s.) davetini idrak eden (kabul eden) mü’minler gibi olur.(Hadis-i şerif-Kâdı Beydâvi Tefsiri)
  • Hangi maksatla okunursa, bi-iznillah o maksada ulaşır.
  • Okuyanlara verilen sevâbların aynısı, dinleyenlere de verilir.
  • İstiğfar, bereket, mal ve çocuk isteyenler Nuh Suresi 10-11-12. ayetlerini okumaya devam etmelidirler. Genel olarak terkiplerde okuma şekli şöyledir:Her gün 100 kere veya 7 günde 1000 kere.
  • Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: “Her kim (sevabını umarak) Nuh suresini okursa, Nuh (Aleyhisselam)’ın duasına nail olan müminlerden olur.”
  • Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki “Müminlerin kurtuluşu üç şeyledir: Nuh’un duası, İshak’ın duası, ve Muhammed’in (s.a.v.)şefaati (Allah hepsine salat-u selam eylesin).”
  • Rivayet edilmiştir ki: Bu sureyi vird haline getiren kimseler, daha dünyada iken cennetteki yerini görmeden vefat etmezler.
  • Bu sureyi; kendisine zulmetmek isteyen kişi için okursa onun şerrinden biiznillah korunur.

Müminlerin bağışlanması ve kafirlerin kahrolmaları için Nuh suresinin 26-27. ayetleri çokça
okunmalıdır.

Nuh Suresi Hakkında

Mekke’de nazil olmuştur. 28 ayettir. İsmini; surede kıssası anlatılan Hz. Nuh’tan alır. Hem Mushaf tertibine hem de iniş sırasına göre 71. suredir.

Hz. Nuh’un uzun yıllar ısrarla yaptığı tebliğ, verdiği mücâdele ve kavminin buna inkar, yalanlama ve büyük bir vurdumduymazlıkla mukabele etmesini dikkat çekici bir üslupla anlatır. Putperestliğin temellerine temas eder. Hz. Nuh’un duasıyla, o inatçı azgın kavmin helaki ibretli bir vesika halinde bu surede gözler önüne serilir.

Nuh Suresi Oku

Daha Fazla: Tesirli Dualar

Advertisement
Click to comment

Soru Sor - Fikrini Yaz