Connect with us

Tesirli Dualar

Doğacak Çocuğun Zeki Olması İçin Hakka Suresi

Hakka suresi yazılıp temiz bir su içerisine bırakılır ve yeni doğan çocuğun ağzına bu sudan sürülürse çocuk ileride çok zeki olur.

Hakka suresi yazılıp temiz bir su içerisine bırakılır ve yeni doğan çocuğun ağzına bu sudan sürülürse çocuk ileride çok zeki olur.

Doğacak Çocuğun Zeki Olması İçin

Bu sure, baştan sona kadar yazılır ve hamile olan kadının boynuna takılırsa karnında bulunan yavru her türlü tehlikeye karşı korunmuş olur. Bu surenin yazılıp temiz bir su içerisine bırakılması ve yeni doğan bir çocuğun ağzına bu sudan sürülmesi; ileride çocuğun zeki olmasına tesir eder. Ayrıca bu çocuk çocukluk çağında her türlü tehlikelere karşı da korunmuş olur. Bir kimse bu surenin tamamını zeytinyağı üzerine okuyup küçük çocuğu bu yağ ile yağ ağlarsa hiçbir haşere kendisine zarar veremez. 

Hakka Suresi’nin Fazilet ve Sırları

Resulullah Sallallahü Aleyhi ve Sellem Efendimiz bu sure-i şerif hakkında buyurmuşlardır ki: “Her kim Hakka Suresini (vird olarak) okursa, Allah’u Teala, onu (kıyamet gününde) kolay bir hesapla hesaba çeker. (Ebu Suud Efendi, Ebû Suud Tefsiri -İrşâdü AklisSelim-, 9/28)

  • Ahiret mutluluğuna ermek için 71 defa okunur.
  • Her kim bu sureyi okursa, başından ayaklarına kadar nur olur.
  • Bu sureyi okuyanın düşmanı defolur ve düşman şerrinden kurtulur.

Hakka Suresi Hakkında Bilgi

Mekke’de nazil olmuştur. 52 ayettir. İsmini, “kesin gerçek, meygana gelmesi kaçınılmaz olan kıyamet” mânasındaki اَلْحَٓاقَّةُ (hakka) kelimesinden alır. Sure ayrıca 12. ayette geçen “belleyici, uyanık” anlamındaki اَلْوَاعِيَةُ (Vâ‘iye) ve 32. âyette geçen “zincir” anlamındaki اَلسِّلْسِلَةُ (Silsile) isimleriyle de anılır. Mushaf tertibine göre 69, iniş sırasına göre ise 78. suredir.

Hakka Suresi Arapça Oku

Daha Fazla: Tesirli Dualar

Advertisement
Click to comment

Soru Sor - Fikrini Yaz