Connect with us

Tesirli Dualar

Her Zaman Sağlıklı Kalmak İçin Dua

Her zaman sağlıklı kalmak ve her türlü şerlerden korunmak için okunan bu dua Peygamber Efendimiz (s.a.v.) tarafından tavsiye edilmiştir.

Her zaman sağlıklı kalmak, hastalıklardan korunmak ve her türlü şerlerden muhafaza olmak için okunan bu dua Peygamber Efendimiz (s.a.v.) tarafından tavsiye edilmiştir.

Herhangi bir kimse; yakalandığı, muzdarip olduğu bir hastalıktan kurtulmak ve şifaya kavuşmak istediği takdirde veyahut da her çeşit tuzaklardan, kaza ve belalardan, cin ve insan şerrinden korunup her zaman sağlıklı ve sıhhatli kalabilmeyi arzu eder ise her fırsatta Peygamber Efendimizin (s.a.v.) tavsiye ettiği aşağıdaki duayı okumaya devam etmelidir.

Cenabı Hak o kimseyi insanların hile ve tuzaklarından koruduğu gibi çeşitli hastalıklardan da korumuş olur. Okunması gereken dua aşağıda görüldüğü gibidir.

Her Zaman Sağlıklı Kalmak İçin Dua
Her Zaman Sağlıklı Kalmak İçin Dua

Okunuşu: Allahümme innî es ’elükel âfiyete fid dünyâ vel âhireti. Allahümme innî es’elükel afve vel âfiyete fi dînî ve dünyâye ve ehlî ve mâlî. Allahümmestur avrâtî ve âmin rav’âtî. Allahüm mahfaznî min beyni yedeyye ve min halfi ve an yemînî ve an şimâlî ve min fevkî ve eüzü biazametike en üğtâle min tahtî. Allahümme ağninî bil ’ılmi ve zeyyinnî bil hılmi ve kerrimnî bit takvâ ve cemmilnî bil âfiyeti.

Anlamı: “Allah’ım, senden dünyada ve ahirette sıhhat, âfiyet istiyorum. Allah’ım, senden dinim, dünyam, malım mülküm için afv ü mağfiret ve sağlık-sıhhat istiyorum. Allah’ım, işlediğim suç ve ayıplarımı ört ve korktuklarımdan beni emin kıl. Allah’ım, beni, önümden, arkamdan, sağımdan, solumdan ve üzerimden gelecek (her türlü kötülüklerden ve her çeşit hastalıklardan) koru. (Allah’ım) ayağımın altına kurulan bir tuzaktan da sana sığınırım. Allah’ım, beni ilim ile zenginleştir, hilm (hikmetler) ile süsle, takva ile yüce kıl ve afiyetle, sağlıkla güzelleştir.”

Daha Fazla: TESİRLİ DUALAR

Kuran ve Meali

Advertisement
Click to comment

Soru Sor - Fikrini Yaz