Connect with us
Hüddam çağırmak ve cinlerle anlaşma yapmak için okunması gereken esma. Hüddam çağırmak ve cinlerle anlaşma yapmak için okunması gereken esma.

Cinler Alemi

Hüddam Çağırma ve Cinlerle Anlaşma Yapma

Cinler aleminden bir hüddam çağırmak ve onunla anlaşma yapmak için okunması gereken esmalar ve beraberinde gerçekleştirilmesi gereken diğer uygulamalar.

Published

on

Cinler aleminden bir hüddam çağırmak ve onunla anlaşma yapmak için okunması gereken esmalar ve beraberinde gerçekleştirilmesi gereken diğer uygulamalar.

Yedi gün riyazetle oruç tutulur. Yedinci günün sonunda
halvete girilir. Oruç ve riyazet devam ettiği halde her gün geceleri biner kere aşağıda yazılı esmalar okunur. On dördüncü gün bir hadim gelir ve şartlarda anlaşma yapılarak devamlı bağlantı kurulur.

Hüddam çağırmak ve cinlerle anlaşma yapmak için okunması gereken esma.
Hüddam çağırmak ve cinlerle anlaşma yapmak için okunması gereken esma.

Okunuşu: Biheltayf * Eşmâtün * Behleş * Behlehleyüş” Kenüd* Hemîd” Yâ Meymün* .
O

kuma zamanında ardıç sakızı veya trementi buhur edilir.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cinler Alemi

Musallat Belirtileri Nelerdir

Musallat Belirtileri – Üzerinde cin musallatı olan, kendi idaresi dışında sosyal yaşamdan, toplumdan yavaş yavaş uzaklaşır. Peki cin musallatının evreleri nasıldır?

Published

on

By

musallat belirtileri

Musallat Belirtileri – Üzerinde cin musallatı olan, kendi idaresi dışında sosyal yaşamdan, toplumdan yavaş yavaş uzaklaşır. Peki cin musallatının evreleri nasıldır? 

Önce cin musallatının ne olduğunu bilmemiz gerekiyor. Musallat; bir veya birden çok cinin, insanın üzerinde tasallut kurup, iradesini etki altına alması ve söz konusu kişiyi istediği gibi yönlendirmesidir.

Musallat Belirtileri

Musallat’ın İlk Evresi

Cin, ilk olarak kişi üzerinde bir negatif bir enerji oluşturur. Kişi bu negatif enerji yoğunlaşmasının ardından kısa süre içinde ruhsal ve bedensel değişimler yaşamaya başlar. Bunlar; öncelikle ortada sebep yokken diğer insanlarla gereksiz gerginlikler yaşamak, nedeni bilinmeyen halsizlik, uyku kalitesinde düşme olarak kendini gösterir. Kişi bu durumu fark eder ve önlem alıp çare aramazsa durum onu ikinci evreye taşır. 

Musallat’ın İkinci Evresi

İkinci evrede cin, musallat olduğu kişiye yavaş yavaş kendini hissettirmeye ve ailesinden koparmaya başlar. Bu evrede kişi eskisinden çok uyur. Tuvalet ve banyoda daha çok zaman geçirir. İştahı kesilir ve sofraya oturmaz. Sürekli olarak alındanlık gösterir ve çevresindekilere sıklıkla darılır. Çoğu zaman aşırı tepki verir. Çok fazla yalan söyler. Hiç olmamış olaylar hakkında sanki gerçekten olmuşlar gibi diretir. Musallatlı kişinin üzerindeki negatif enerji, etrafındaki herkese yansır. Musallatlı kişinin yakın çevresindekilerin bu durumdan etkilenmesi ölçüsünde ilişkilerde kopmalar başlar ve bu da kişiyi bir sonraki evreye sürükler.

Musallat’ın Üçüncü Evresi

Üçüncü evrede kişi aileden uzaklaşmaya başlar ve kendini iyice soyutlar. Bu aşamada kişi kişisel bakımını ihmal etmeye, gerekli bedensel temizliklerini yapmamaya başlar. Saç sakal traşı olmamak, tırnak kesmemek, iç çamaşırı değiştirmemek, üzerindeki elbiseleri; günlerce, pis pis giymek, haftalarca banyo, aylarca bedensel özel temizliğini yapmamak gibi… Kişinin bu davranışları toplumun ondan iyice uzaklaşmasına neden olur.

Musallat’ın Dördüncü Evresi

Bu evrede kişi; aile, arkadaş ve toplumdan iradesi dışında uzaklaştığını hisseder. Geri adım atmak istese de üzerindeki musallat buna müsade etmez. Kişi o boşluğu içki, aşırı yemek gibi davranışlarla doldurmaya çalışır. Ancak bir süre sonra dibe vurur ve iyice yalnız kalır. Toplumdaki değer ve prestiji düşer.

Musallat’ın Beşinci Evresi

Musallat’ın bu son evresinde kişi, toplumdan tamamen soyutlanır. Artık aile üyelerinin gözünde sorunlu biridir. Bu durum ilerleyen zaman içinde kişide; birilerine zarar vermek, ölme isteği, intihar girişimleri gibi durumlara yol açar. Söz konusu kişi bu evreye gelmeden; aile ve yakınları mutlaka yardımda bulunmalıdır. Yoksa kişi iradesi dışında kendine ve topluma dönüşü olmayan zarar verebilir.

Musallat Belirtileri – Video

musallat belirtileri
Continue Reading

Cinler Alemi

Cinler Tarafından Uyarıldım

Piknik yaparken dereye çöp atan gencin, bir geceyarısı cinler tarafından uyarılmasının hikayesi…

Published

on

By

Cinler tarafından uyarıldım - korku korkunç olay hikaye

Piknik yaparken dereye çöp atan gencin, bir geceyarısı cinler tarafından uyarılmasının hikayesi…

Riva’da Piknik Yapıyorduk

Hani aklınıza aniden kan dondurucu derecede korkunç bir düşünce gelir ya da birden bire çok korkarsınız ve içinizdeki bir ürperti hissi dalgalar halinde tüm vücudunuza yayılır…

2 yıl kadar önce arkadaşlarımla Riva’da piknik yapıyorduk. Deresiyle, ormanıyla, çiçeğiyle, böceğiyle masallardan fırlamış gibi büyülü bir yerdi sanki. Neyse, derenin yanında dururken dalgınlıkla bir anda elimdeki çöpü dereye attım. Tam o anda içimde bir korku belirdi. Hani aklınıza aniden kan dondurucu derecede korkunç bir düşünce gelir ya da birden bire çok korkarsınız ve içinizdeki bir ürperti hissi dalgalar halinde tüm vücudunuza yayılır… İşte tam olarak o hissi yaşadım çöpü attığımda. Neyse, çok üstünde durmadım ve olayı unuttum.

Yatağımın Başında Beliren Varlıklar

Huzursuzlukla yorganı üstüme doğru çekmek istediğimde kıpırdayamadığımı fark edip gözlerimi açtım ve o da ne?!. Hemen başucumda 3 tane varlık duruyordu! 

O gece yorgun bir şekilde yatağıma uzanmış, uykuya dalmayı beklerken birden bire aynı korku hissini yaşadım ve aklıma o olay geldi. İçimdeki korku hissi gittikçe artmaya, üstümde bir ağırlık hissetmeye başladım. Huzursuzlukla yorganı üstüme doğru çekmek istediğimde kıpırdayamadığımı fark edip gözlerimi açtım ve o da ne?!. Hemen başucumda 3 tane varlık duruyordu! 

Konuşmadan Telepatiyle İletişim Kuruyorlardı Benle

20 cm boylarında, farklı renklerde, kanatları olan, dişi görünümlü varlıklar. Görünümleri o kadar da kötü ve ürpertici olmamasına rağmen içimde uyandırdıkları korku hissi çok yoğundu. Onları gördüğüm andan itibaren telepatik yolla iletişim kurmaya başladık, daha doğrusu tek taraflı bir iletişim çünkü onlar konuşuyor ben dinliyordum. 

Bir Daha Asla

O derenin evleri olduğunu ve evlerini kirlettiğimi, bundan rahatsızlık duyduklarını, bir daha böyle bir davranış gerçekleştirmemem için beni uyarmak üzere geldiklerini filan söylediler. Neler olduğunu anlamlandırmaya çalışırken uyuya kaldığımı hatırlıyorum, sabah uyanınca heyecanla yaşadıklarımı günlüğüme yazmıştım. Normalde asla doğaya çöp atmam fakat artık dalgınlık anında da asla atmam. Bu olay farkındalığımı artıran güzel bir ders oldu benim için.

Continue Reading

Cinler Alemi

Cin Padişahı Çağırma Duası

Cin padişahlarından birini çağırmak, sıradan bir cin çağırma seasından daha tehlikeli, daha fazla incelik, hazırlık ve sabır isteyen riskli bir iştir. Bununla beraber ben riski gözümü kırpmadan alırım diyenler için cin padişahı çağırma amacıyla yapılması ve yapılmaması gerekenlerin tarifi şu şekildedir…

Published

on

By

Cin Padişahı Çağırma Duası

Cin padişahlarından birini çağırmak, sıradan bir cin çağırma seasından daha tehlikeli, daha fazla incelik, hazırlık ve sabır isteyen riskli bir iştir.

Bununla beraber ben riski gözümü kırpmadan alırım diyenler için cin padişahı çağırma amacıyla yapılması ve yapılmaması gerekenlerin tarifi şu şekildedir…

Cin Padişahı Çağırma Duası

Bu daveti okumaya devam eden kimse cin padişahları ile herhalde uyanıklık halinde görüşebilir. En az günde 184 defa okunur. Arkasından 9 kere de Esmaü’l-Hüsna okunması lazımdır. Okuma zamanında az da olsa devamlı, buhur yakmak gerekir. Müddeti tasarrufu 110 gündür. Okumaya başlamadan evvel yüz istiğfar, yüz salavatı şerife, üç İhlas, bir Fatiha, Elif Lâm Mîm’d’en “müflihün”a kadar okunduktan sonra Ayet’el-Kürsi okunup sağma, soluna, üstüne, altına, önüne, arkana, yedinci ile
etrafına, nefes edilir. Sekizinci Ayet’el-Kürsi’yi de okuyup nefesini içine çekersin. Kaseme bundan sonra başlanır:

Cin Padişahı Çağırma Duası Arapça Yazılışı

Cin Padişahı Çağırma Duası
Cin Padişahı Çağırma Duası ArapçaYazılışı

Cin Padişahı Çağırma Duası Türkçe Okunuşu

Bismillâhirrahmânirrahıym* Aksemtü aleyküm yâ seyyide meytatarüne ve yâ melike mezhebi ve yâ melike ebyadı ve yâ melike ahmerin ve yâ melike berkâne ve yâ melike şemhuraşin ve yâ melike zubeati ve yâ melike meymuni ecibü da’veti vahdarü meclisi hâzâ fi eyyi süratin yuhlekune bi iznillâhi teâlâ ve illâ fenfüzu lâ tenfizüne illâ bi sultânin bi hakkıllezi halekani ve halekaküm ve hüve rabbüküm* vallâhü alâ külli şey’in kadîr*

Zuhuratın Gecikmesi Halinde Okunacak Dua

Zuhuratın Gecikmesi Halinde Okunacak dua
Zuhuratın Gecikmesi Halinde Okunacak dua

Ve innehü’le kasemün lev ta’lemüne azıym

Zuhuratın gecikmesi halinde yani cin padişahının davete icabet etmemesi halinde; yukarıdaki ayeti kerimenin, aşağıdaki kasemle beraber okunması lazımdır. Zuhurat gerçekleştikten sonra ise yine aşağıdaki kasemle beraber okunmaya devam edilmelidir.

Cin Padişahı Çağırmak İçin Okunacak Kasem

Cin Padişahı Çağırmak İçin Okunacak Kasem
Cin Padişahı Çağırmak İçin Okunacak Kasem

Ve bi hurmeti hâzihil ahdil me’huzi aleykümül inkıyâde fi emertüküm bihî yâ huddâme bi ızzetil azîzil müteazzizi fi ızzihî ve evfu bi ahdillâhi izâ âhedtüm ve lâ tenkudul eymâne ba’de tevkîdihâ ve kad cealtümüllâhe aleyküm kefilâ.

Cinlerden Birine Sahip Olmak İçin

Cinlerden birisine malik olmak ve daima beraberliğini temin
etmek için:

Cin Sahibi Olmak İçin Okunacak Dua
Cin Sahibi Olmak İçin Okunacak Dua

Melliknî nâsıyetel hâdimîne yâ seyyide meytatarune emlik bibim mülken _tâmmen yahdimünî ve en yücîbunî ilâ mâ ürîdü inneke fe’âlün li mâ türîdü ve mellektehüm esrâran bi esmâike yâ mâlikel mülki melliknî küllehüm ecmeıyne yâ zel celâli vel ikrâm.

Çağırılan Cini Konuşturmak İçin Okunacak Dua

Geldikleri zaman konuşmayacak olurlarsa gelen cinleri konuşturmak için:

Çağrılan Cini Konuşturmak İçin Okunacak Dua
Çağrılan Cini Konuşturmak İçin Okunacak Dua

Ve bi hakkı rabbi ve rabbikümül mükıymillezî entaka külle şey’in sâhıbül kelâmi vel a’lâmi bi hakkı men fevkaküm alâ külli menzileh.” duası kaseme ilave edilir. Vefk iki adet yapılır. Birisi daima üzerinde taşınır.

Diğerini de okurken karşında ve buhura maruz bir yerde
bulundurursun. Her zaman tahareti kamile halinde olmak, daima abdestli bulunmak, her türlü haramdan kaçınmak, beş vakit namazı kılmak, az yemek, az uyumak, az konuşmak, her
namazdan sonra 3025 kere “Yâ Mücîb” ism-i şerifini okumak
ve her yüzde bir defada:

Namazdan sonra okunacak dua.
Namazdan sonra okunacak dua.

Bismillâhirrahmânirrahıym* Ve izâ seeleke ıbâdî annî fe innî knrîbün ücîbü da’veted dâı izâ deâni felyestecîbü lî vel yü’minü bî leallehum yerşüdun*

Cin Çağırmak, Cin Sahibi Olmak İsteyenlere Önemli Uyarı!!!

Cin taifesinden olanalr insanlara kolay kolay teslim olup itaat etmezler. Bu sebeple bütün şartlar tamam olmadan onlara tesir etmeye çalışmak insanlara maddi ve manevi bir çok zarar verir. Kuranı Kerim’de

Ve hemmu bima lem yenalu.

“Onlar nail olamayacakları şeyleri elde etmeye kasd ederler” diye buyurulmuştur. Bu itibarla bu gibi işlerle meşgul olanlar son derece titiz davranmalı doğru ve kamil bir insan olmalı, arınmalı ve ondan sonra da bu gibi işlere çalışmalıdır. Ele geçirmek istenen güç ve kuvvet bütün insanlar lehine sarf edilmedikçe sahibine hayır ve fayda getirmez.

En Tehlikeli Cin Padişahı: Mihrez

En tehlikeli cin padişahı Mihrez – youtube video
Continue Reading

Cinler Alemi

Cinlerin Ateşten Yaratılması – Cinler Hakkında Bilgiler

Cinler Ateşten Yaratıldı Ayetleri, Cinler Neyden Yaratılmıştır, Şeytan Neyden Yaratılmıştır, Cinler ve Şeytanlar Gerçekten Ateşten mi Yaratıldı, Şeytan Melek midir Cin midir?, Cinler Cehennemde Nasıl Yanacak, Peygamber Efendimizin Şeytanı Yakalaması, Miraç Gecesinde Peygamber Efendimize Musallat Olan Cin, Cinler Ne Yer?..

Published

on

By

Cinlerin Ateşten Yartılması - Cinler Hakkında Bilgiler

Cinler Ateşten Yaratıldı Ayetleri, Cinler Neyden Yaratılmıştır, Şeytan Neyden Yaratılmıştır, Cinler ve Şeytanlar Gerçekten Ateşten mi Yaratıldı, Şeytan Melek midir Cin midir?, Cinler Cehennemde Nasıl Yanacak, Peygamber Efendimizin Şeytanı Yakalaması, Miraç Gecesinde Peygamber Efendimize Musallat Olan Cin, Cinler Ne Yer?..

Cinler Ateşten Yaratıldı Ayetleri

Cenab-ı Allah buyuruyor ki: 

 • “Cinleri de daha önce çok zehirli ateşten yarattık.” (Hicr suresi, ayet: 27) 
 • “Cinleri de yalın bir ateşten yarattı.” (Rahman suresi, ayet: 15) 
 • “Beni ateşten, onu topraktan yarattın..” (Sad suresi, ayet: 76) 

Cinler Neyden Yaratılmıştır

“… aklen, Allah’ın cinleri diğer yaratıklardan ayrı bir cevherden yarattığını anlamaya imkanımız yoktur. “

Kadı Abdulcebbar der ki: Bu delil naklidir, aklî değildir. Yâni biz bunları nakil yolu ile bilebiliriz. Çünkü cevherlerin hepsi birbirine benzerdir. Onlardan her bireri, diğerinin sıfatında olduğunda, onun yerine kaim olmaktadır. Birbirlerine benzeyen iki şeyin haddi budur. Onlar ancak kendilerine arız olan sıfatlar ve şekiller yönünden birbirinden ayrılırlar. İş böyle olunca anlarız ki Allah dilediğini yapmaya kadirdir. Birleştirmeye, çeşitli renkleri icat etmeye, özellikleri / nitelikleri gerektiren şeyleri bir araya getirmeye elbetteki gücü yeter. 

Meselâ: Hayat ile ilim gibi. Bunların varlıklarında kendilerine has bir birleşime muhtaçtırlar. İrade ve onun gibi olan diğerleri de böyledir. Hal böyle olunca; aklen, Allah’ın cinleri diğer yaratıklardan ayrı bir cevherden yarattığını anlamaya imkanımız yoktur. Bunu fıtrat yolu (doğuştan gelme) ile de bilemeyiz. Çünkü bu fıtrat ile bilinmiş olsaydı onların var olduklarına dair görüş ayrılıkları olmazdı. Çünkü yaratıldığı aslı bilmek, onların yaratılmış olduğunu bilmenin bir sonucudur.

Şeytan Neyden Yaratılmıştır

“… Süleyman Aleyhisselama bir cinninin “Sen yerinden kımıldamadan bile ben arşı getirebilirim” dediği bu sözü de davamıza bir delil olarak gösterebiliriz.”

Soru: Şeytanın yalan söylemesi veyahut öyle olduğunu zannetmesi muhtemel olduğu halde, onun “Beni ateşten yarattın” sözünü, gerçekten ateşten yaratıldığına, nasıl delil yaparsınız? 

Cevap: Biz bunu Allah kelâmından anlıyoruz. Çünkü bu sözü onun hakkında anlatan Allah’tır. Şayet yalan söyleseydi mutlaka onun yalan söylediğini Allah bize açıklardı. Yalancıyı, tekzip etmemek korku ve cehaletten ileri gelir ki bu gibi sıfatlar Allah hakkında asla caiz olmaz. 

Süleyman Aleyhisselama bir cinninin “Sen yerinden kımıldamadan bile ben arşı getirebilirim” dediği bu sözü de davamıza bir delil olarak gösterebiliriz. Eğer o, söylediğini yapmaya kadir olmasaydı, mutlaka Süleyman Aleyhisselâm ona itirazda bulunur ve “Getiremezsin” derdi.. Şu halde yukarıdaki itiraz yersizdir… 

Sonra hiçbir Müslüman cinlerin var olduğunu inkâr etmemiştir. Peygamberlerinin bu inançta olduğunu bilmiş ve kendileri de can-u yürekten buna böyle inanmışlardır. Birtakım zındıkların bunu inkar etmesi asla delil olamaz.

Cinler ve Şeytanlar Gerçekten Ateşten mi Yaratıldı

“Allah, ateşte hayatın mevcudiyetine elverişli olacak kadar miktarda rutubet yaratmasına kadirdir. Çünkü su ile ateşin komşuluğu imkansız değildir. “

Soru: Ateşte kuruluk vardır. Böyle olan bir şey hayata elverişli değildir. Çünkü hayat, var oluşunda mutlaka rutubete muhtaçtır. Şeyhiniz Ebu Haşim’e göre hem belirli bir bünyeye ve hem de onu ayakta tutacak bir ruha sahip olması gerekmektedir. Hayat ancak böyle olur. Şeyhiniz Ebu Ali, ruhsuz hayata cevaz vererek, “Ateş ehli nefes almaz” diyorsa da gerçek, dediğimiz gibidir. 

Hayatın varlığında mutlaka rutubet bulunması gerekmektedir. Bünye de böyledir. Cenab-ı Hakkın “Onu biz önceden zehirli ateşten yarattık” kavli sizi desteklemiyor. Çünkü bu âyet zahirî mânâsı üzere değildir. 

Cevap: Mesele her ne kadar anlattığın gibi ise de ancak Allah, o ateşte hayatın mevcudiyetine elverişli olacak kadar az bir miktarda rutubet yaratmasına kadirdir. Çünkü su ile ateşin komşuluğu imkansız değildir. 

Kaynatılmış bir suyu buna delil gösterebiliriz: O ancak su arasına sızan ateş parçaları ile kaynamıştır. Bu sebeble su havaya kalktığında ateş parçaları incelir, sudan ayrılır. Ve su eski soğuk haline döner. Buharı görmüyor musun? Havaya yükseldiğinde ancak ateş kuvvetiyle yükseliyor. Çünkü ateş parçaları hafiftir. Hafif olan şeyin yükselmesi mümkün ve daha kolaydır. Su ise ağırdır. Aşağıyadır onun mukavemeti.. 

Buharda her ne kadar rutubet mevcut ise de ateş parçaları onda daha çoktur. Ateş parçalarının çokluğundandır ki yukarıya kolayca yükselebilmektedir. Demek ki su ile ateş bir arada bulunabiliyor. Durum böyle olunca, Allahü Teâlâ, ateş arasında onu hayata kavuşturacak miktarda rutubet ihdas edebilir. Buna engel yoktur. 

Ruh ve bünye meselesi de buna engel değildir. Çünkü ateş bünyeye muhtemil olduğu gibi ruh ve rüzgâra da mücavir olabilir.. 

Şeytan Melek midir Cin midir?

“… istisna ancak kendi cinsinden caiz olur. Başka bir cinsten caiz olmaz ve bir elbise hariç, yanımda on dirhem vardır, denilemez. Pekâlâ İblis’in meleklerden istisnasını nasıl uygun görüyorsunuz öyleyse? “

Soru: Diyorsunuz ki, istisna ancak kendi cinsinden caiz olur. Başka bir cinsten caiz olmaz ve bir elbise hariç, yanımda on dirhem vardır, denilemez. Pekâlâ İblis’in meleklerden istisnasını nasıl uygun görüyorsunuz öyleyse? Oysa Allah bize Arap lisanı ile hitab  etmiştir. Onun melekler cinsinden olmadığına ve cinin aslı ateş olmadığına delil değil midir bu? 

Cevap: Onları tek bir hüküm bir araya cemettiği için bu caiz olmuştur. Çünkü Allah hepsine birden secdeyi emretmiştir. Dil yönünden de bu caiz olunca, itiraz daha baştan çürümüş olur. Bu bölümde bizim anlattıklarımızın doğruluğu meydana çıkmış olur.. 

Cinler Cehennemde Nasıl Yanacak

“Hülasa; Topraktan yaratılan insana, toprak muamelesi yapılamayacağı gibi ateşten yaratılan cinlere de ateş muamelesi yapılması yersiz bir düşüncedir.”

Ebul Vefa İbni Akil, El – Funun’da şöyle yazar:  Cin hakkında biri şöyle bir sual sordu: “Allah cinlerin ateşten yaratıldığını haber verdi. ‘Onu biz, zehirli ateşten halk ettik’ buyurdu. Sonra yine bize, Şihab’ın onu yaktığını bildirdi. Pekâlâ ateş ateşi nasıl yakar? 

Bunun cevabı şudur: Cenab-ı Hak şeytan ve cinleri, ateşe izafe etmiştir. İnsanları çamura izafe ettiği gibi… İnsanın aslı topraktır demek, hakikaten insan topraktır demek değildir. Çünkü insan toprak değil ancak onun aslı topraktır. Cin de böyle onun aslı ateştir. Yani o aslında ateş idi.

“Hülasa; Topraktan yaratılan insana, toprak muamelesi yapılamayacağı gibi ateşten yaratılan cinlere de ateş muamelesi yapılması yersiz bir düşüncedir.”

Peygamber Efendimizin Şeytanı Yakalaması

“Kardeşim Süleyman’ın duası olmasaydı onu öldürürdüm” ifadesi bilinmemektedir. Sahih ve Sünen’de ma’rûf olan ifade şöyledir: “Kardeşim Süleyman’ın duası olmasaydı insanlar onu görebilecek şekilde bağlanmış ve yerinden kımıldıyamaz bir halde bulurdu.”

Peygamberimizin şu hadîsi ile isbat edebiliriz: “Namaz kılarken şeytan geldi. Onun boğazını sıktım. Tükürüğünün soğukluğunu ellerimde hissettim. Kardeşim Süleyman’ın duası olmasaydı onu öldürürdüm.” Yakıcı ateş olan bir cismin tükürüğü nasıl soğuk olabilir? Kaldı ki böyle bir varlık için tükürük düşünülemez bile. Peygamberimizin bu mübarek sözü bizi doğrulamaktadır. Yine Peygamber (s.a.v.) onları acem ilahlarına benzetmişti. Eğer onlar ateş haricinde şekiller ve tavırlar üzre olmasalardı onlar için şekil ve suret düşünülemezdi. 

“Kardeşim Süleyman’ın duası olmasaydı onu öldürürdüm” ifadesi bilinmemektedir. Sahih ve Sünen’de ma’rûf olan ifade şöyledir: “Kardeşim Süleyman’ın duası olmasaydı insanlar onu görebilecek şekilde bağlanmış ve yerinden kımıldıyamaz bir halde bulurdu.” Sahihaynde bu şöyle zikredilmektedir: “Onu bir duvara bağlamayı istedim ki onu görüp bakabilesiniz.” 

Miraç Gecesinde Peygamber Efendimize Musallat Olan Cin

“… Miraç gecesi; cinlerden bir ifrit hana musallat oldu. Elinde bir ateş şulesi ile beni takip ediyordu…”

Cinlerin kendi ana unsurları olan ateş olarak kalmadıklarının bir delili de şudur: “Allah düşmanı olan İblis, bir ateş kıvılcımı ile gelip onu yüzüne koymak istedi.” Hz. Peygamber yine şöyle buyurmuştur: Miraç gecesi; cinlerden bir ifrit hana musallat oldu. Elinde bir ateş şulesi ile beni takip ediyordu. Arkama baktıkça onu görüyordum. 

Bu hadislerden anlaşılıyor ki eğer onlar kendi unsurları olan ateş üzerine kalmış olsalardı, yakıcı birer ateş olsalardı şeytan veya ifritin elinde bir ateş şulesiyle gelme ihtiyacı olmazdı.

Şeytanların veya ifritin eli veya herhangi bir organı Ademoğluna dokunduğunda tıpkı gerçek bir ateş gibi yakardı. Bütün bunlar gösteriyor ki bunların asıl unsuru olan ateş, bazı şeylerle karışmış da başka bir hal almış. 

Cinler Ne Yer

Nitekim: Peygamberimizin (s.a.v.) “Tükürüğünün soğukluğunu ellerimde hisseder oldum.” sözü bunun bariz bir delilidir. Şu da bir gerçektir ki Allahü Teâlâ besinleri cisimlerin gelişmesi için bir vasıta kılmıştır. Şüphesiz onlar da bizim gibi bizim yediklerimizden yerler, içtiklerimizden içerler. Böylece yedikleri sıcak, soğuk gıdalara göre gelişir cisimleri. Bu durum onları asli unsurları olan ateşten alıp dört ana unsura sokar. 

Kadı Ebu Bekr der ki: “Bununla beraber biz cinlerin ateşten yaratılmış olduklarını inkar etmiyoruz!  Ateş onların asli cevheridir. Ne var ki Allah onların cisimlerini bazı arazlar ve sıfatlarda yaratmak suretiyle kalınlaştırıp, asılları olan ateşten sıyırıp, onlara çeşitli şekiller verir. En doğruyu bilen şüphesiz ki Allah’dır. Dönüş de O’nadır.” 

Kaynak: İmam Şibli, Cinlerin Esrarı

Continue Reading

Cinler Alemi

Cinlerden Korunmak İçin Dua

Cinlerden nasıl korunulur? Cinlerden korunmak için hangi dua okunmalıdır? Kuran’da geçen cinlerden korunmak ve kurtulmak için okunacak duaların Arapçası, Türkçe okunuşu ve anlamı.

Published

on

By

Cinlerden nasıl korunulur? Cinlerden korunmak için hangi dua okunmalıdır? Kuran’da geçen cinlerden korunmak ve kurtulmak için okunacak duaların Arapçası, Türkçe okunuşu ve anlamı.

Kur’an’ı Kerim’de geçen ve Peygamber Efendimizinde (s.a.v) okunmasını tavsiye ettiği cinlerden, şeytanlar ve kötü insanlardan korunmak için okunacak sureler: Nas Suresi, Felak Suresi ve Ayetel Kürsi’dir.

CİNLERDEN KORUNMAK İÇİN OKUNACAK DUALAR

Nas Suresi Arapça (Cinlerden korunmak okunacak sure)

NAS SURESİ DİNLE

Nas Suresi Türkçe Okunuşu: “Bismillahirrahmânirrahîm. Kul e’ûzü birabbinnâs. Melikinnâs. İlâhinnâs. Min şerrilvesvâsilhannâs. Ellezî yüvesvisü fî sudûrinnâsi. Minelcinneti vennâs.”

Nas Suresi Anlamı: “Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle. De ki: Sığınırım ben insanların Rabbine, İnsanların hükümdârına, İnsanların ilâhına, O sinsi vesvesecinin şerrinden. O ki, insanların göğüslerine vesveseler fısıldar. Gerek cinlerden, gerek insanlardan.”


Felak Suresi Arapça (Cinlerden korunmak okunacak sure)

FELAK SURESİ DİNLE

Felak Suresi Türkçe Okunuşu: “Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm. Gul e’ûzu bi-Rabbi’l-felak. Min şerri mâ halak. Ve min şerri ğâsikın izâ vekab. Ve min şerri’n-neffâsâti fi’l-ukad. Ve min şerri hâsidin izâ hased.”

Felak Suresi Anlamı: “Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. De ki: ben, karanlığı yarıp sabahı ortaya çıkaran Rabbe sığınırım, Yarattığı şeylerin şerrinden, Karanlığı çöktüğü zaman gecenin şerrinden, Düğümlere üfleyenlerin şerrinden, Ve hased ettiği zaman hasedçinin şerrinden. (Allah’a sığınırım).

Ayetel Kürsi (Cinlerden korunmak okunacak sure)

AYETEL KÜRSİ DİNLE

Ayetel Kürsi Okunuşu: “Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm. Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm, lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi’iznih, ya’lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm, velâ yü-hîtûne bi’şey’in min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel’ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.(Bakara suresinin 255)

Ayetel Kürsi Anlamı: “Rahmân ve rahîm olan Allah’ın adıyla. Allah kendisinden başka hiçbir ilah olmayandır. Diridir, kayyumdur. Onu ne bir uyuklama tutabilir, ne de bir uyku. Göklerdeki her şey, yerdeki her şey onundur. İzni olmaksızın onun katında şefaatte bulunacak kimdir? O, kulların önlerindekileri ve arkalarındakileri (yaptıklarını ve yapacaklarını) bilir. Onlar onun ilminden, kendisinin dilediği kadarından başka bir şey kavrayamazlar. Onun kürsüsü bütün gökleri ve yeri kaplayıp kuşatmıştır. (O, göklere, yere, bütün evrene hükmetmektedir.) Gökleri ve yeri koruyup gözetmek ona güç gelmez. O, yücedir, büyüktür.” (Bakara suresinin 255)

Continue Reading

Cinler Alemi

Cinlerin Yaratılış Tarihi

İmam Şibli’nin Cinlerin Esrarı adlı eserinde yer alan bilgilere göre cinlerin yaratılış tarihi hakkında bilinenler…

Published

on

By

Cinlerin Yaratılış Tarihi - İmam Şibli Cinlerin Esrarı

İmam Şibli‘nin Cinlerin Esrarı adlı eserinde yer alan bilgilere göre cinlerin yaratılış tarihi hakkında bilinenler…

Ebu Huzeyfe, (El- Mubte adlı eserinde) der ki: “Bize Osman, ona da Bekir bin El – Ahnes’in anlattığına göre; Abdurrahman bin Sabit El Kureyşi Abdullah bin Amr bin El As’dan (r.a. ) şöyle nakletmiştir “Allah-ü Teala Cinleri, Adem’den iki bin sene evvel yaratmıştır.”

Ehli Sema

Melekler göklerin, cinler de yerlerin mimarları olmuşlardır…

Cuveybir, Ed Dahhak’dan naklettiğine göre; İbni Abbas (r.a.) şöyle buyurmuştur: “Cinler yeryüzünün, melekler de gökyüzünün sakinleri idi. Her semanın bir melaikesi vardı. Ehl-i semanın her birinin kendilerine has namaz, tesbih ve duaları vardır. Her ehl-i sema, altındaki diğer ehl-i semaya kıyasla daha çok ibadet ederler. Dua, namaz ve tesbih hususunda onlardan daha fazladır. Böylece melekler göklerin, cinler de yerlerin mimarları olmuşlardır. Bazılarına göre onlar yeri tam iki bin sene imar etmişlerdir. Diğer bir kısım alimlere göre ise kırk yıl imar etmişlerdir. 

Cinlerin Babası Sumiy

Cenab-ı Hak, cinlerin babası Sumiy’i yaratınca ona ‘İste bakalım’ dedi.

İshak diyor ki Ebu Ravk İkrime’den, o da İbni Abbas’tan rivayet etmiştir: “Cenab-ı Hak, cinlerin babası Sumiy’i yaratınca ona ‘İste bakalım’ dedi. O da ‘Ben şunu isterim; biz görelim ama görünmeyelim, ölünce toprak altında kayıp olalım, yaşlı olanımız gençleşsin’ diye dilekte bulundu. 

Bu istek kendisine verildi. Hakikaten onlar görürler, görünmezler, öldüklerinde toprak içinde kaybolurlar, yaşlıları erzel-i ömürdeki, bir sabi haline gelinceye kadar ölmez. Sonra Adem’i yarattı ve ona dile benden buyurdu. O da Cebeli (dağı veyahut Cennet’i) diledi. Dağ (cennet) kendisine verildi.

Cinlerin Peygamberi

Aralarında Yusuf adında bir melek bulunuyordu, bu onların peygamberi idi…

İshak diyor ki bana Cuveybir ile Osman anlattılar: “Allah cinleri yarattı ve onlara yeri imar etme işini verdi. Allah’a uzun zaman ibadet ettiler. Sonra Allah’a asi gelerek kanlar akıttılar (cinayet işlediler). Aralarında Yusuf adında bir melek bulunuyordu, (bu onların peygamberi idi) onu öldürdüler. Bunun üzerine Allah onlara dünya semasında bulunan meleklerden bir ordu gönderdi. Bu ordunun adı “Cin” idi. Aralarında iblis de vardı. Dört bin kişiye kumanda ediyordu. Yeryüzüne indiler, yeryüzünü onlardan kurtardılar ve onları denizlerdeki adalara sürdüler. İblis, beraberindeki askerle birlikte, yeryüzünden hoşlandıkları için oradan ayrılmadılar.

İblis İnsanın Yaratılacağını Öğrenince

İblis gök ve yerdekilerin başı idi. Arş’ta; yeryüzüne bir halifenin gönderileceği yazılı idi. İblis bunu gördü ve okudu.

Muhammed b. İshak Habib bin Ebi Sabit’den naklediyor: “İblis ve askerleri yeryüzünde, Adem (a.s.) yaratılmazdan önce tam kırk yıl ikamet etmişlerdir. İdris El Evdi Mücahid’den naklediyor: “İblis gök ve yerdekilerin başı idi. Arş’ta; yeryüzüne bir halifenin gönderileceği yazılı idi. İblis bunu gördü ve okudu. Cenab-ı Hak, meleklere Adem Aleyhisselam’dan bahsedince; İblis, meleklere Allah tarafından ona secde ile emredileceklerini bildirdi. Ve içinden ‘Ben ona secde etmeyeceğim.’ dedi ve bunu gizledi. Meleklere, Allah’ın yeryüzünde kan döken ve yeryüzünü ifsad eden birini halife olarak göndereceğini ve ona secde edilmesini emredeceğini anlattı. Allah “Yeryüzünde ben bir Halife yaratacağım.” deyince; melekler, önceden İblis’ten aldıkları talimatı ileri sürerek ’Yeryüzünü ifsad edecek, kan akıtacak birini mi halife yapacaksın?’ dediler.”

Mükatil ve Cuveybir Ed Dahhak yolu ile İbni Abbas’dan (r.a.) naklediyor: “Allah Adem’i yaratmak istediği zaman, meleklere ‘Ben, yeryüzünde bir Halife yaratacağım.’ dedi. Bunun üzerine melekler dediler ki ’Yeryüzünü ifsad edecek birini mi yaratacaksın?’ Bunu dediler çünkü onlar orada kalmayı ve ibadet etmeyi sevmişlerdi.”

İbni Abbas (r.a.) diyor ki “Melekler gaybı bilmiş değildirler. Onlar sadece ademoğullarını cinler gibi kabul ettiler. Önceden cinlerin yeryüzünü ifsad edip kanlar döktüklerini biliyorlardı. Bundan ademoğullarının da aynı şeyi yapacaklarını anladılar. Çünkü cinler, Yusuf ismindeki peygamberlerini öldürmüşlerdi.”

Cüveybir El Dahhak’dan, İbni Abbas’ın (r.a.) şöyle dediğini naklediyor ”Allah onlara peygamber göndermiş, kendisine itaati terk edip birbirlerini öldürünce melekler ‘Yeryüzünü ifsad edecek, birbirlerinin kanına girecek insanları mı göndereceksin?’ dediler. Allah onlara ‘Siz bilemezsiniz, ben bilirim’ diye cevap verince melekler korkmaya başladılar. Arşa sığınıp orada Allah’a istiğfarda bulundular, devamlı tavaf edip Allah’a yalvardılar. Allah onlara ‘Ben, sizin bilmediğinizi bilirim. Yeryüzünün halifesi de Adem’dir, bunu da iyi bilirim. Yeryüzüne yerleşecek olan ve orasını imar edecek olan Adem ve onun oğullarıdır. Siz ise gökyüzünün imarcılarısınız.’ buyurdu.

İbni Cureyc’in bize verdiği haber: Allah, ‘Yeryüzünde bir halife yaratacağım’ deyince melekler aralarında konuştular. Bunun üzerine Allah onlara ‘Sizin bilmediğinizi ben bilirim, gizli tuttuklarınızı da bilirim!’ buyurdu. 

Onların gizledikleri şeye gelince; Cenab-ı Hak onlara ‘Yeryüzünde bir Halife yaratacağım’ dediğinde onlar kendi kendilerine ‘Varsın yaratsın; yaratacağı şey bizden şerefli ve üstün olmayacak ya!’ dediler. Nihayet Allah Adem’i yaratıp, meleklere, ona secde etmelerini emredince bu defa aralarında ‘Her ne kadar o, bizden Allah katında daha şerefli ise de biz ondan daha çok biliriz, bilgi bakımından o bizden geridir.’ dediler. Sonra Adem’e, Allah bir çok isimleri öğretip, Adem onlara, bu isimlerden haber verince, bu defa Adem’in onlardan daha bilgili olduğunu da anladılar.”

Meleklerin Cinlerin ve Şeytanların Sayısı

Allah, mahlukatı dört sınıf olarak yaratmıştır: Melekler, şeytanlar, cinler ve insanlar. Sonra bunları on kısma ayırmıştır…

Zemahşeri (Rebi’ül Ebrar) adlı kitabında der ki: Ebu Hüreyre şöyle bir hadis rivayet etmiştir: “Allah, mahlukatı dört sınıf olarak yaratmıştır: Melekler, şeytanlar, cinler ve insanlar. Sonra bunları on kısma ayırmıştır: Bunlardan, onda dokuzunu melekler, diğer birini de şeytanlar, cinler ve insanlar kılmıştır. Sonra bu üçü de ona bölmüş, dokuzunu şeytanlar, birini cin ve insanlar kılmıştır. Sonra cinleri ve insanları da ona ayırmıştır. Ondan dokuzunu cinler, birini de insanlar kılmıştır…” Bundan şu netice elde edilir: Bütün mahlukata oranla, insan binde bir, cin binde dokuz, şeytanlar binde doksan, melekler binde dokuz yüzdür. Allah en iyi bilendir.”

Kaynak: İmam Şişli, Cinlerin Esrarı, s; 19-22.

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

CİNLER GERÇEKTEN DE VAR MIDIR

CİNLERLE İLGİLİ BİLGİLER & HALK İNANIŞLARI

CİN SAHİBİ OLMAK – HÜDDAM EDİNMEK İÇİN DUA

Continue Reading

Cinler Alemi

Cinler Gerçekten de Var mı?

Cinler gerçekten de var mıdır? İslam alimlerine göre cinlerin varlığına inanmak mecburi midir? Cinlerin varlığını inkar edenler kimlerdir? Cinlerin varlığını inkar edenlerin gerekçeleri nelerdir? Cin, iblis ve şeytan kavramlarının kökenleri nelerdir? gibi soruların cevaplarını bulabileceğiniz, İmam Şibli’nin “Cinlerin Esrarı” adlı eserinden derlenmiş bir makale.

Published

on

By

Cin Cinler Var mıdır - Cinler Alemi - İmam Şibli Cinlerin Esrarı

Cinler gerçekten de var mıdır? İslam alimlerine göre cinlerin varlığına inanmak mecburi midir? Cinlerin varlığını inkar edenler kimlerdir? Cinlerin varlığını inkar edenlerin gerekçeleri nelerdir? Cin, iblis ve şeytan kavramlarının kökenleri nelerdir? gibi soruların cevaplarını bulabileceğiniz, İmam Şibli‘nin “Cinlerin Esrarı” adlı eserinden derlenmiş bir makale.

Cinlerin Varlığını İnkar Edenler

Mutezile’nin çoğunluğu cinleri inkar etmişlerdir. Bunların inkarlarını, cinlere önem vermeyişlerinden anlamış bulunuyoruz.

İmamul Haremeyn, Eşşamil adlı eserinde der ki “Şunu iyi bilin ki birçok filozof ve Kaderiye mezhebi mensuplarının çoğu şeytanları ve cinleri inkar etmişlerdir. Şu halde din ile ilgisi olmayan ve şeriatı hiçe sayanların bunu inkar edişlerinde şaşılacak bir şey yoktur! Bizi hayrete düşüren; Kur’an hükümleri ve haberlerin tevatürü; gözleri kamaştıracak, inançlarımızı artıracak bir şekilde ortada olduğu halde Kaderiye’nin bunu inkara kalkışmasıdır…» Adı geçen imam, bu fikrini ortaya koyduktan sonra, gerek Kuran ve gerekse de sünnetten birçok delil ileri sürmüştür.

Ebu Kasım El – Ensarİ, El – İrşad adlı eserinin açıklamasında der ki “Mutezile’nin çoğunluğu cinleri inkar etmişlerdir. Bunların inkarlarını, cinlere önem vermeyişlerinden anlamış bulunuyoruz. Halbuki onları ispat etme konusunda akli imkansızlık yoktur. Kuran hükümleri ve sünnet, onların var olduklarını haykırmıştır. Ve bunu ispat etmiştir. Öyleyse dine sımsıkı sarılan akıllı kişinin; aklın cevazına, şeriatın hükümlerine boyun eğdiği bir şeyi inkar etmemesi gerekir.” 

El – Kadı Ebu Beki El Bakillani’nin bu konudaki fikirleri ise şu şekildedir “Kaderiye’nin çoğu, eskiden cinlerin varlığını kabul ediyorlardı. Şimdi ise inkara kalkışıyorlar. Onların bazıları cinleri kabul ediyorlar ve şöyle diyorlar ‘Cinler görünmez çünkü cisimleri gayet incedir ve ışınlar onlara nüfuz etmektedir.’ Kimisi de diyor ki ‘Görünmezler çünkü onların renkleri yoktur.’” 

Yine İmamül – Haremeyn diyor ki: “Sahabe ve Tabiin, kendi zamanlarında şeytan ve cinlerin varlıklarını kabul ettikten, onların şerrinden Allah’a sığındıkları sabit olduktan sonra, bizim ayrı ayrı ayet ve hadislerle bunları kanıtlamaya kalkışmamız yapmacık olur. Gerçekten dinine bağlı olan kişi, sahabe ve tabiinin ittifakına karşı gelmez.” 

Fikrini böylece beyan ettikten sonra birçok hadis şerh edip şöyle demiştir “Bizim bu delillerimizi kabul etmeyenler, dinde suçlanırlar… Bu durumları, akli esaslar ve mantıki kurallar yönünden her ne kadar kendilerine bir leke getirmezse de yukarıda beyan ettiğimiz gibi dinen suçlu olmalarına bariz bir işarettir..

Onların inkar yoluna sapmaları, cin ve şeytanları gözle göremedikleri, elle tutamadıkları içindir. ‘Şayet onlar, mevcut olsalardı, kendilerini bize gösterirlerdi.’ diyorlar. Oysa garip yaratıkların içyüzünü bilmeyenlerin faydasınadır bu durum. Onların bu olumsuz tutumu, insanların koruyucusu olan Allah’ın meleklerini inkara dahi sürükleyebilir…” 

Cinlerin Varlığını Kabul Etmek Zorunlu mudur?

… Şu halde cinlerin varlığı zoraki bilinmesi lazım gelen hususlardan olsaydı görüş ayrılığına düşmezlerdi.

Hemedanlı Kadı Abdül Cebbar bin Ahmed der ki “Cinlerin varlığını isbat eden deliller naklidir. Akli değildir. Çünkü gözle görülmeyen nesnelerin var olduklarını akıl ispat edemez. Bir şeyin başka bir şeye işaret edebilmesi için o şey ile; fiilin faili ile olan ilişkisi gibi bir ilişki bulunması gerekir. Bir işin meydana gelmesi, nasıl ki o işin failine ve o failin güçlü, bilgili, görücü ve duyucu olmasına işaret ediyorsa, bunun da öyle olması lazım gelir. Sonra cinlerin mutlaka bilinmesi de gerekmez! Görmüyor musun; aklı başında olan filozoflar bile bu konuda görüş ayrılığına düşmüşlerdir. 

Bir kısmı, cinlerin varlığını kabul ederken diğer bir kısmı da inkar yolunu seçmiştir. Oysa onların hemen hepisi aklı başında kimselerdir. Şu halde cinlerin varlığı zoraki bilinmesi lazım gelen hususlardan olsaydı görüş ayrılığına düşmezlerdi. Hatta varlığında en ufak bir şüpheye bile kapılmazlardı. 

Hiç bir filozof ve aklı başında olan kimsenin, yerin altta, göğün de üstte bulunduğunu inkar ettiği görülmüş müdür? Hayır! Çünkü bunlar, tartışmasız olarak bilinen hususlardandır. Onun için onlar bu konuda anlaşmazlığa düşmemişlerdir. Hiç kimse onları bu hususta şüpheye düşürebilir mi, veyahut başka bir ifadeyle hiçbir bilgin onları bu hususta yanıltabilir mi? Demek ki cinlerin varlığı zaruri şekilde sabit değildir! Aklı başında olanların onun varlığında görüş ayrılığına düşmeleri, cinlerin zaruri var olduğunun bilinmesine olanak tanımamaktadır.”

İbn-i Teymiye’ye Göre Cinlerin Varlığının Kabulü

Cinlerin varlığına dair, peygamberler tarafından verilen haberler tevatür halini almıştır.

Şeyh Ebul Abbas ibni Teymiye der ki “Müslümanlardan hiçbir topluluk cinlerin varlığını inkar etmemiştir. Kafirlerin çoğunluğu bile bu kanaattedir. Ehl-i Kitap olan Yahudi ve Nasraniler de tıpkı Müslümanlar gibi cinlerin varlığını kabul etmektedirler. Cehmiye ve Mutezile gibi cinlerin varlığını inkar eden zümreler bulunduğu gibi kafirler arasında da böyle inkarcılar bulunabilir. İstisnalar kaideyi bozmaz.  Çünkü çoğunluk böyle bir alemin var olduğu kanaatindedir. Zira cinlerin varlığına dair, peygamberler tarafından verilen haberler tevatür halini almıştır. İster istemez onların varlıkları bilinmiştir. Onların diri ve akıllı, irade sahibi, emir ve yasak dinleyen birer varlık oldukları, insanlara arız olan bazı araz ve sıfatlardan olmadıkları tartışmasız bilinmiştir. 

Mademki bütün peygamberler tarafından bu haber verilmiştir ve bu tevatüren sabit ve zahir olmuştur, öyleyse hiç kimse bunu inkâr edemez! Avam ve havas bunu bilir ve iman eder. Demek ki bütün Müslümanlar buna inanmaktadır. Cinlerin varlığını kabul etmektedir. Ehl-i kitaptan olan kafirlerin çoğunluğu da buna evet demektedir. 

Arap müşrikleri, Sami ve Hint soylarından olanların hemen hepsi, Ham’ın evlâdı, Kenan ve Yunanlıların çoğunluğu, diğerlerinden Yafes’in evlatları ve bütün topluluklar da cinlerin varlığını kabul etmektedirler. Hatta bunlar, cinlerin yardımı ile elde ettikleri tılsım ve diğer büyücülük gibi şeylere dahi inanmaktadırlar. Bunlar ister İslam’a göre meşru olsun, ister şirk olsun; Müslüman olmayanlar bu gibi şeyleri kabul etmektedirler. 

Müşrikler bir nevi cinlere tapınmayı andıran tılsımlar ve afsunlar yaparlar. Böylece cinlere son derece de saygı gösterirler. İslam’a göre şirk sayılan büyü, tılsım ve muskalar yaparlar ki İslam alimleri bunları mensuplarına yasaklamıştır. Çünkü anlaşılmaz kelimelerle okunduğu ve yapıldığı için şirk zannedilebilir. Okuyan kişi onun şirk olduğunu bilmese de madem ki böyle bir zan ve ihtimal vardır, İslam bunu mensuplarına yasak etmiştir. Sahih-i Buhari’de, Peygamber’in (s.a.v.) şirk olmadıkça hastaya okumaya izin verdiği varid olmuştur. 

Şöyle buyurmuşlardır ‘Kardeşine faydalı olmaya gücü yeten kimse, bunu yapsın.’ Arap ve diğer eski milletlerde bu gibi şeyler vardı. O kadar çoktu ki anlatmakla bitirilemez. Müslüman alimlerden bazılarınca bunun hakkında mütevatir haberler vardır. Diğer alimler de bilirler bunu. Ancak Müslüman bilginleri hem Arap cahiliyetinden ve hem de diğer milletlerden haberdar oldukları için bu konulardaki bilgileri diğerlerininkinden fazladır. 

“Tapınak ehlinin tıbbı karşısında bizim tıbbimiz, (doktorluğumuz) bizim tıbbımıza nazaran kocakarıların tıbbı mesabesindedir.” 

Cinlerin varlığını, filozof ve doktorlardan çok az kişiler (cahil olanlar) inkâr etmişlerdir. Cahil olmayan bilginlerine gelince; onlar ya kabul etmişlerdir yahut bu hususta onlardan bir söz hikaye edilmiştir.. 

Bukrat’tan nakledilen bir haber şöyledir: O, bazı sular hakkında demiştir ki “Bu su bazı sara hastalıklarına iyi gelir. Bundan putperestlerin kasd ve tedavi ettiği hastalığı kast etmiyorum. Bundan doktorların tedavi ettiği sarayı kasr ediyorum.” Ve yine demiştir ki “Tapınak ehlinin tıbbı karşısında bizim tıbbimiz, (doktorluğumuz) bizim tıbbımıza nazaran kocakarıların tıbbı mesabesindedir.” 

Şurası da bir gerçektir ki bunu inkar edenlerin, cinlerin var olmadıklarını ispat edecek bir delilleri yoktur. Yaptığı şeylerden bunu isbat edecek elinde bir şey yoksa, demek bunu bilmiyordun. Tıpkı hastaya, fiziki açıdan sağlıklı olup olmadığını anlamak için bakan ve muayene eden doktor gibi.. Bu doktor onun ruh haletini anlayamaz. Çünkü ruhçu değildir. Cinleri de anlayamaz. Çünkü bu alanda da herhangi bir bilgiye sahip değildir. 

Moral bakımından kendisine güvenen hastanın, ruhi yönden kendine etkisi tabii ki doktorun vereceği ilaçlardan daha büyüktür.. İşte cinlerin de bir çok etkileri vardır insanoğlunun bedeninde. Allahın Resulu (s.a.v.) bir hadiste şöyle buyururlar “Şeytan, insanoğlunun (bedeninde) kanın dolaştığı yerde dolaşıp durur.” Tıp buna, kalpten diğer yerlere dağılan ve insanı yaşatan hayvani ruh ismini vermektedir. 

Cin Şeytan ve İblis Hakkındaki Görüşler

Er Raciz der ki “Hin ve cinden olan teyzelerim oynuyorlar.” Ebu Ömer Ezzahid’in fikri “Hin; cin köpekleri ve aşağı tabakalarıdır.”

İlmi Dureyd der ki “Cin, insanın aksidir.” Gecenin karanlığı insanı örtüp gizlediğinde (Cennehlilleylü ve ecennehü ve cenne aleyhi) derler. Senden gizlenen ve sana görünmeyen her şey için “Cenne anke” tâbirini kullanırlar. Cahiliyet ehli, Meleklere de gözle görülmedikleri için cin derlerdi. Cin ve cinnet aynı manadadır.

Er Raciz der ki “Hin ve cinden olan teyzelerim oynuyorlar.” Ebu Ömer Ezzahid’in fikri “Hin; cin köpekleri ve aşağı tabakalarıdır.” El Cevheri “El Can; cinlerin babasıdır. (El Can’ın beyaz bir yılan adı olduğu da söylenmiştir.)

Süheylî, “En Netaiç” adlı eserinde cinlerin meleklere ve gözle görülmeyen diğer varlıklara da şamil olan bir isim olduğunu beyan ederek şöyle demiştir “Fazilet ve şerefine binaen bir çok yerlerde cin “ins”ten evvel zikredilmiştir. Çünkü cin (kelimesi) melekler ve gözle görülmeyen diğer varlıkları da tabir etmektedir. Allah-ü Teala şöyle buyurmuştur “Onunla cinler arasında bir neseb kıldılar.” 

El A’şi şöyle demiştir “Meleklerin cinlerinden yedisini emrine amade kılmıştır. Bunlar huzurunda ücretsiz çalışırlar.” Cenab ı Hakkın “Onlardan önce ne İns ve ne de Cin onlara (hurilere) dokunmamıştır.” “Onun günahından ne İns ve ne de Cin sorumlu tutulmaz.” “Şüphesiz biz şunu biliriz ki İns ve Cin, Allah hakkında asla yalan söylemezler” Ayetlerindeki “Cin” ifadesi melekleri kapsamamaktadır. Çünkü melekler ayıplardan uzak oldukları gibi haklarında ne yalan ve ne de diğer günahlar düşünülemez. Ortada böyle bir karine mevcut olduğu için bu ifade melekleri kapsamamaktadır. Bu sebepledir ki insanın cinlere karşı olan üstünlüğünden dolayı bu ayetlerde «İns» lafzı ile başlanmıştır. 

İbn-i Ukeyl’in fikri “Gözlerle görülmediği için cinlere ‘cin’ denilmiştir. Karında bulunan cenin kelimesi de bu türdendir.

İbn-i Ukeyl’in fikri “Gözlerle görülmediği için cinlere ‘cin’ denilmiştir. Karında bulunan cenin kelimesi de bu türdendir. Çünkü bu da gözle görülmemektedir. Savaşta kullanılan koruyucu bir alete ‘cünne’ denilmesi savaşanı düşman saldırısına karşı gizleyip korumasından ileri gelmiştir. Meleklere bu ismin verilmesi onların şanını düşürmez. Çünkü aynı kökten türeyen isimler, birbiriyle çelişmez. Görmüyor musun “El-Habie”ye bu isim (El-Habii) kökünden geldiği için verilmiştir. Zira onun içinde bir şey saklanmaktadır. Sandık kelimesi düşünülecek olursa bu isim boşa çıkmaz. 

Asi şeytanlar cinlerdendir. Ve İblis çocuklarıdır. Şeytanların en azgınları ve İblis’in yardımcılarıdır. İblis’in emirlerini yerine getirip, durmadan insanları saptırmaya çalışırlar. El -Cevheri der ki “Cin, insan ve hayvanlardan her baş kaldıran şeytandır. 

Araplar yılana da Şeytan demişlerdir… Kötülük yapmakta son derece azgın olan her varlığa bu isim verilmiştir. 

El – Kadı Ebu Ya’la bu hususta görüşünü şöyle açıklıyoı “‘Eşşeyatin’ cinlerin asi ve kötü olanlarına denir. Kötü varlık hakkında “Marid” kelimesi kullanılır. Şeytan ‘Şeyatın’ çoğulunun tekilidir Cenab-ı Hak ‘Şeytanin Mârid’ diyerek iki kelimeyi bir arada kullanmıştır.”

İbnis Sekit der ki “Birinin isteğine karşı gelindiğinde bu kelime kullanılır. Ve derin bir kuyuya da ‘Bi’run Şatun’ denilir.” 

“İblisin asıl ismi, melâike ile beraber olduğu zaman Azazil idi. O, dört kanatlı meleklerdendi. Sonra ‘İblis’ olmuştur.”

İbni Dureyd “Dilcilerden bir kısım insanlar şöyle iddia etmişlerdir ‘İblis’ kelimesi ‘îblâs’ kökündendir. Allah’ın rahmetinden ümit kestiği için bu isim verilmiştir ona. Bir insan ümitsiz olduğu zaman hakkında «Eblesei – reculü iblâsen fehuve mublisun» derler. Bu şunu göstermektedir; İblis’e bu isim, ancak Allah’ın rahmetinden ümidini kestikten sonra verilmiştir. 

İbni Ebid – Dünya e diğerleri İbni Abbas (r.a.)’dan şöyle rivayet etmişlerdir “İblisin asıl ismi, melâike ile beraber olduğu zaman Azazil idi. O, dört kanatlı meleklerdendi. Sonra ‘İblis’ olmuştur. , Eb’ul-Musenhâ “İblis’in Nâil idi. Allah ona gazab edince Şeytan ismini aldı.” demiştir. İbni Abbas’dan (r.a.) dan “İblis Allah’a asi gelince, lanetlendi ve şeytan ismini aldı.”  

Ebul Baka şöyle demiştir “İblis, Acemce bir isimdir.” Bazılarına göre bu isim Arapça’dır. İblas kökünden  gelmedir. Mârifeliğinden dolayı münsarif olmamıştır. Çünkü isimlerde onun bir benzeri yoktur. Ancak bu fikir pek yerinde bir fikir değildir. Çünkü isimlerde onun benzeri vardır ‘İhrit, İhfil ve İslit’ isimleri gibi.. 

Ebu Ömer bin Abdil Berre der ki “Kelam ve lisan ehline göre. Cin bir kaç farklı anlamda kullanılır: Sadece cin olarak zikrettiklerinde ‘cinnî’ denilir. Onun insanlarla beraber yasayanlardan biri olduğunu kast ettiklerinde ‘amir’ diye adlandırırlar ki çoğulu ‘ummar’dır. Çocuklara arız olanları kast ettiklerinde ise ‘ervah’ derler. Yüzsüzlüğü artınca ‘şeytan’ daha da azınca ‘marid’ kendisiyle başa çıkılmayacak şekilde azınca ‘ifrit’ adını alır.

Kaynak: İmam Şişli, Cinlerin Esrarı

Continue Reading

Cinler Alemi

Succubus (Sukkubus) İblisi Çağırma

İncibus ve Succubus İblisleri Hakkında Bilgi, Succubus İblisi Nasıl Çağırılır, Succubus İblisi / Cini Çağırmanın Sonuçları, İblis, Cin Çağırma Ayinleri Hakkında Uyarı…

Published

on

By

Succubus iblisi çağırma - Demonizm

İncibus ve Succubus İblisleri Hakkında Bilgi, Succubus İblisi Nasıl Çağırılır, Succubus İblisi / Cini Çağırmanın Sonuçları, İblis, Cin Çağırma Ayinleri Hakkında Uyarı…

İncibus ve Succubus İblisleri Hakkında Bilgi

Succubus ikinci seviye bir iblis / demondur. Eril cinsellik enerjisi ile beslenir. Incibus ise kadınları ayartan ya da onlara uykularında tecavüz eden efsanevi bir erkek şeytandır. Bunu yapmasının sebebi onları “cambion” doğurması için hamile bırakmaktır.

Succubus ise Incibus’un aksine erkeklerin rüyalarına girip onları baştan çıkaran erkek dişi iblislerdir. İncibus ya da Succubus’lar, eve davetsiz girip başka bir formda görünebilirler. Kurban, onları sadece bir rüya olarak algılar. 

Incibus, işe yarar canlı sperm üretemez. Spermi kendi türünün dişi haliyle yani “succubus” olarak bir erkek insandan edinir. Bazı kaynaklar, şunları iddia ediyor: Incibus, dişi insanın enerjisini emer. Birinin Incibus olduğunu normalden daha soğuk erkeklik cinsel organı ile anlayabilirsiniz. Incibuslar bir ilişkiyi tekrarlarlarsa çok yorulurlar ya da ölürler.

Succubus İblisi / Cini Çağırmanın Sonuçları

Burada bir ayin öneğini özetleyeceğimiz Sukkubus çağırma ayini sırası / sonrasında kişi eğer Sukkubus’u başarı ile çağırır ve memnun ederse:

 • Cinsellik içeren rüyalar görür
 • Sukkubus tarafından korunur
 • Cinsellik büyülerinde Sukkubus’tan faydalanır
 • Yanlızlık hissi tamamen yok olur.

Kişi başarı ile çağırır ancak memnun edemez ise:

 • Cinsellik içeren kabuslar görür
 • Vücudunda hafif yanıklar ortaya çıkar
 • Aşk hayatı Sukkubus tarafından yönetilir
 • Karşı cinse itici gelir.

Succubus İblisi Nasıl Çağırılır

Sukkubus’a özel mührü ayın son halinin tekamül ettiği salı günü çizip, yine aynı günün gecesinde şu sözleri söylemek gerekir: “Besticitum consolato veni ad me’vertat.Creon, Creon, Creon, cantor laudem omni-potentis, et non commentor. Stat superior carta bient laudem, omviestra principem da montem et inimicos meos ô prostantis vobis et mihi dantes que passium fieri sincisibus.”

Bu sözlerin 7 kez söylenmesi gereklidir. Her sözünüzde sanki bedeninizden mavi bir ışık mühür ile bütünleşiyormuş gibi hissedilmeli ve düşünceler bu yönde konsantre edilmelidir. 

İblis, Cin Çağırma Ayinleri Hakkında Uyarı

Yukarıdaki metin sadece demonizm konusunda ufak bir fikir vermesi için paylaşıldığı için metinde sözü geçen mührün çizimlerine yer verilmemiştir. Şahsen, özellikle yol açtıkları bazı psikolojik bozulmalar dolayısıyla bu tip ayin ve ritüellerin denenmesini doğru bulmuyorum. Ancak çok merak edip de illa ben deneyeceğim diyenler olursa internette demonizm, satanizm gibi konularda içerik yayınlayan ve paylaşım yapan çok sayıda sayfa ve forum bulabilirler. Oralara göz atmalarını önermekten başka bir şey yapamayacağım.

Müslüman Cin Çağırma Duası
Cin Sahibi Olmak, Cinlerden Hüddam Edinmek İçin Dua
Yaşayan Birinin Ruhunu Çağırma Ayini – Kalp Daveti
Continue Reading

Cinler Alemi

Cinlerle İlgili Bilgiler & Halk İnanışları

Cinlerle ilgili bilgiler ve halk inanışları, cinlerin özellikleri, cin çarpması ve musallat, cin musallatı belirtileri, cinler ve cinsel ilişki.

Published

on

By

Cinlerle ilgili bilgiler ve halk inanışları, cinlerin özellikleri, cin çarpması ve musallat, cin musallatı belirtileri, cinler ve cinsel ilişki.

Cinlerle ilgili bilgiler ve halk inanışları, cinlerin özellikleri, cin çarpması ve musallat, cin musallatı belirtileri, cinler ve cinsel ilişki.

Cinlerle İlgili Bilgilerin Kaynakları

Günümüzde cinlere dair halk inanışlarının kahir ekseriyetini başta Kuran-ı Kerim ve hadisler olmak üzere muhtelif İslami kaynaklar ile İslam öncesi Arap folklorunun İslamize edilmiş bir takım rivayetleri belirler. Bununla beraber Türklerin İslam öncesi dönemden gelen bir takım inanışları da gerek İslami forma bürünerek gerekse de Pagan dönemdeki formlarını aynen koruyarak canlılığını yaşamayı sürdürmektedir. Söz konusu inanışların başlıcaları ve bunlardan yola çıkılarak hazılanan cinlerle ilgili bilgiler listesi ise şu şekildedir:

Cinlerin Özellikleri

Cinlerle İlgili Bilgiler & Halk İnanışları

 • Erkek ve dişilerden oluşurlar.
 • Hz. Muhammed ve koyun dışında her şekle girebilirler.
 • İslam’ın da etkisiyle genel olarak cinlerin gelecekten haber veremediklerine inanılır. Ancak çok hızlı hareket edebildikleri ve görünmedikleri için insanların sırlarını ve gizli konuşmalarını vb. dinleyip, gözlemleyip gerek duyduklarına birbirlerine ve cinci hoca, hüddam vb. kişilere açıklayabilirler.
 • En az dört yüz sene yaşarlar.
 • En fazla üç bin sene yaşarlar.
 • Nadiren de olsa üç bin seneden daha uzun süre hayatta kalmış olanları da vardır.
 • Çok hızlı hareket ederler. Bir anda dünyanın bir ucundan bir diğer ucuna ulaşabilirler.
 • Müslüman ve kafir cinler vardır.
 • Kafir cinler bulundukları yerde Kuran okunmasından, namaz kılınmasından, dua edilmesinden hoşlanmazlar.
 • Musallat oldukları kişinin tuvalette uzun süre ve yalnız kalmasını teşvik ederler.
 • Ezandan nefret ederler.
 • Akşam ezanı okunduğunda cinlerin dünyası ve insanların dünyası iç içe geçtiği için cinler daha çok akşam ezanından sonra görülür.
 • Sabah ezanı okunduğunda dağılırlar.
 • Belirli ritüelleri gerçekleştirerek cin çağrılabilir. Cin çağırıldıktan onlara sorular sorulup, cevaplar alınabilir.
 • Uzun süredir kullanılmayan, terk edilmiş evleri sahiplenirler.
 • Cin ve şeytanlar insanların bulunduğu mekanlarda bulunabilir ve bazen beraberce yaşarlar.
 • Cin ve şeytanların eve girmemesi için eve girerken sağ ayakla ve besmele çekerek girmek gerekir.
 • Bazen içinde insan yaşayan evlerde de görülür, evin sakinlerine rahatsızlık ve zarar verirler. Ev sakinlerine görünerek onları korkutur, evin içine pislik ve taş atarlar.
 • Müslüman cinler, insanlara zarar vermemek için evlerin içinde değil daha çok tavanlarında bulunurlar.
 • Müslüman bir cinin sahiplendiği evi terk etmesi istendiğinde üç gün mühlet verilmesi gerekir.
 • Müslüman cinler insanlara yardım ederler. Bazen insanları diğer cinlerden korumak için mücadele ederler.
 • Üzerlik yahut nazar otu adıyla bilinen bitkinin dumanından çok rahatsız olurlar. Bir mekan cinlerden temizlenmek yahut cinlerin oradan uzak tutulması isteniyorsa o mekanda düzenli aralıklarla üzerlik yakılması suretiyle tütsülenmesi gerekir.
 • Cinlerin evden uzaklaştırılması isin evin banyo ve tuvaleti hariç her yerinin sirke veya sirkeli suyla silinmesi gerekir.
 • Cinlerin yemeği insan artıklarıdır. Kemik, dışkı ve soğan kabuklarını yemeyi severler.
 • Besmele çekilmeden ve sağ el dışında yenen yemeğe ortak olurlar.
 • Yemeğe başlarken besmele çekmeyi unutmuşsak ve bu yüzden cin yemeğimize ortak olduysa, sofradan kalkmadan besmele çektiğimiz taktirde cin yediklerini kusmak zorunda kalır.
 • Genellikle kırsal alan ve harabelerde, hamamlarda, incir hurma gibi ağaçların çevresinde, çöplüklerde, türbe ve mezarlıklarda bulunurlar.
 • Kabile ve gruplar halinde yaşarlar.
 • Cinlerin çocukları 40 yaşına kadar annelerini emerler.
 • Müzik çalınan, içinde resim ve heykel bulunan yerlerde çok olurlar. İnsanlar gibi doğar, büyür, yer içer, uyur ve ölürler.

Cin Çarpması ve Musallat

Cinlerle İlgili Bilgiler & Halk İnanışları

 • Daha çok kadın ve çocuklara musallat olurlar.
 • Eğer bir kişi banyoda uzun süre kalırsa o kişiye bir cin aşık veya musallat olabilir.
 • Cinlerle alay ederseniz size musallat olurlar.
 • Cin çağırma törenlerine genellikle kafir cinler icabet eder. Cin çağıran kişilere çokça musallat olurlar.
 • Cinler daha çok abdestsiz bilhassa cenabet dolaşanlara musallat olur, onları çarparlar.
 • Akşam ezanından sonra banyo yapılırsa cin çarpabilir.
 • Akşam ezanından sonra dışarı su dökülmez. Dökülürse cin çarpabilir.
 • Akşam ezanından sonra mutfakta sıcak su dökülmez. Üzerine sıcak su dökülmesi cinlere zarar verdiği için cin çarpmasıyla sonuçlanabilir.
 • Akşam ezanından sonra evin dışında taharet giderilmez. Giderilirse cin çarpabilir.
 • İnsan sidiği cinleri felç eder. Cinin üzerine veya sofrasına işenirse cin çarpar.
 • İşemeden önce besmele çekilmez veya “Destur” denmezse cinlerin veya sofralarının üzerine işenebilir. Bu da cin çarpmasına yol açar.
 • Bazen kendilerine zarar veren insanları kaçırıp cin mahkemelerinde yargılarlar.
 • (Görünmez oldukları için bilmeden) Cinlerin sofralarına basılırsa, basan kişinin ayak parmağı şişer.
 • Genellikle tek başına yaşayanlara musallat olurlar.
 • Hüddam denilen cinci hocalar bazı cinleri hükümleri altına alıp insanlara musallat edebilirler.

Cin Musallatı Belirtileri

Cinlerle İlgili Bilgiler & Halk İnanışları

 • Bir kişinin sağ kulağına ezan okunduğunda o kişi bayılır, çığlık atar, titrer, ellerini gözlerine kapatır veya ağlarsa bu içine cin girdiği veya musallat olduğu anlamına gelir.
 • Karşımızdaki kişinin insan kılığına girmiş bir cin olduğunu çok hızlı nefes alıp vermesinden ve ayaklarının ters olmasından anlayabiliriz.
 • Bir kişi sürekli olarak uykuya dalmakta zorluk çekiyorsa, uyuduğunda sürekli korkunç rüyalar görüyorsa, rüyasında; kedi, köpek, kurt, tilki, aslan, inek ve fare gibi hayvanları sıkça görüyorsa, rüyasında kendini kabirde, pis yerlerde, korkunç yollarda görüyorsa, rüyasında sürekli garip insanlar görüyorsa mesela siyah, çok kısa veya uzun boylu insanlar, gördüğü rüyalar; genellikle karanlık yada alaca karanlık ortamlarda geçiyorsa, uykuda farkında olmadan sürekli dişlerini gıcırdatıyorsa, uykusunda ağlıyor, gülüyor veya çığlık atıyorsa, uykusuda sürekli yüksek bir yerden düşüyor gibi oluyorsa, uyandığında kendini toplaması uzun sürüyor, yataktan bir türlü kalkamıyorsa; o kişiye cin musallat olmuş demektir.

Cinler ve Cinsel İlişki

Cinlerle İlgili Bilgiler & Halk İnanışları

 • Rüyada sürekli diş çektirdiğini görmek, o esnada cinlerin rüyayı gören kişiyle cinsel ilişkiye girdikleri anlamına gelir.
 • Rüyada sürekli merdiven inip çıkmak, cinlerin rüya göre kişiyle cinsel ilişki kurdukları anlamına gelir.
 • Rüyada yüksek yerlerden düşmek; cinlerin, rüyayı gören kişiyle cinsel ilişki kurdukları anlamına gelir.
 • Cinsel ilişki öncesinde besmele çekilmezse cinler eşlerimize ve çocuklarımıza ortak olur.
 • Cinsel ilişki sırasında üzerimizde bir örtü olmazsa cinler ilişkiye dahil olarak o ilişkiden doğacak çocuğa ortak olurlar.
 • Cinlerin dişilerine peri denir ve bazen erkeklere aşık olurlar.
 • Periler insan erkeklere aşık olduklarında onlara çok güzel kadınlar şeklinde görünüp, baştan çıkarmaya çalışırlar.
 • İnsanlarla cinsel beraberlik yaşayan perilerin insandan çocukları olabilir.
Kuran’da Cinler
Hadislerde Cinler
Cinlerle Cinsel İlişki ve Evlilik Mümkün mü?
Cin Sahibi Olmak Cinlerden Hüddam Edinmek İçin Dua
Continue Reading

Cinler Alemi

Cin Sahibi Olmak, Cinlerden Hüddam Edinmek İçin Dua

Published

on

By

Cin Sahibi Olmak, Cinlerden Hüddam Edinmek İçin Dua

Cin Padişahı Çağırma Duası, Cin Padişahı Çağırma Duası Türkçe Okunuşu, Cinlerden Birine Sahip Olmak Cin Hüddam Edinmek İçin Dua, Cin Sahibi Olmak Cinlerden Hüddam Edinmek İsteyenlere Uyarılar…

Bu daveti okumaya devam eden bir kimse bu cin padişahları ile herhalde uyanıklık halinde görüşebilir. En az günde 184 defa okunur. Arkasından 9 kere de Esmaül Hüsna okunması lazımdır. Okuma zamanında az da olsa devamlı, buhur yakmak gerekir. Müddeti tasarrufu 110 gündür. Okumaya başlamadan evvel yüz istiğfar, yüz salavatı şerife, üç İhlas, bir Fatiha, Elif Lâm Mîm’den “münihün”a kadar okunduktan sonra Ayetel Kürsi okunup; sağına, soluna, üstüne, altına, önüne, arkana, yedinci ile etrafına, nefes edilir. Sekizinci Ayetel Kürsi’yi de okuyup nefesini içine çekersin. Kaseme bundan sonra başlanır:

Cin Padişahı Çağırma Duası – Kasem

Cin Padişahı Çağırma Duası
Cin Padişahı Çağırma Duası
Cin Padişahı Çağırma Duası Vefk
Cin Padişahı Çağırma Duası Vefk

Cin Padişahı Çağırma Duası Türkçe Okunuşu

 • Bismillâhirrahmânirrahıym* Aksemtü aleyküm yâ
  seyyide meytatarune ve yâ melike mezhebi ve yâ melike ebyadı ve yâ melike ahmerin ve yâ melike berkâne ve yâ melike şemhuraşin ve yâ melike zubeati ve yâ melike meymuni ecîbü da’vetî vahdarü meclisi hâzâ fî eyyi suratin yuhlekune bi iznillâhi teâlâ ve illâ fenfüzu lâ tenfizune illâ bi sultânin bi hakkıllezî halekanî ve halekaküm ve hüve rabbüküm* vallâhü alâ külli şey’in kadîr*

Zuhuratın gecikmesi halinde:

Ayeti kerimesini, yukarıda verilen kasemle beraber okumak gerekir. Zuhurattan sonra yani çağrılan cin padişahı ile görüşme gerçekleştikten sonra aşağıdaki ahidin kasemle beraber okunması gerekir:

Cin padişahı ile görüşüldükten sonra kasemle birlikte okunması gereken ahid.
Cin padişahı ile görüşüldükten sonra kasemle birlikte okunması gereken ahid.

Cinlerden Birine Sahip Olmak Cin Hüddam Edinmek İçin Dua

Bir cine sahip olmak ve daima beraberliğini temin etmek için:

Cin Sahibi Olmak, Hüddam Edinmek İçin Okunacak Dua
Cin Sahibi Olmak, Hüddam Edinmek İçin Okunacak Dua
 • Melliknî nâsıyetel hâdimîne yâ seyyide meytatarune emlik bihim mülken tâmmen yahdimünî ve en yücîbunî ilâ mâ ürîdü inneke fe’âlün li mâ türîdü ve mellektehüm esrâran bi esmâike yâ mâlikel mülki melliknî küllehüm ecmeıyne yâ
 • zel eelâli vel ikrâm*

Cinler geldiğinde konuşmayacak olurlarsa onları konuşturmak için:

Konuşmayan Cinleri Konuşturmak İçin Dua
Konuşmayan Cinleri Konuşturmak İçin Dua
 • Ve bi hakkı rabbî ve rabbikümül mükıymillezî entaka külle şey’in sâhıbül kelâmi vel a’lâmi bi hakkı men fevkaküm alâ klllll menzileh.

duası yazının başında verilmiş olan kaseme ilave edilir. Vefk 2 adet yapılır. Birisi daima üzerinde taşınır. Diğerini de okurken karşında ve buhura maruz bir yerde bulundurursun. Her zaman tahareti kamile halinde olmak, daima abdestli bulunmak, her türlü haramdan kaçınmak, beş vakit namazı kılmak, az yemek, az uyumak, az konuşmak, her namazdan sonra 3025 kere “Yâ Mücîb” ism-i şerifini okumak ve her yüz defada bir:

 • Bismillâhirrahmânirrahıym. Ve izâ seeleke ıbâdî annî fe innî karîbün ücîbü da’veted dâı izâ deâni felyestecîbü Ii vel yü’minü bî leallehum yerşüdün.

Ayeti kerimesini okumak gereklidir.

Cin Sahibi Olmak, Cinlerden Hüddam Edinmek İsteyenlere Uyarı!

Cinler, insanlara kolay kolay itaat etmezler. Bu sebeple bütün şartlar tamam olmadan onları etkilemeye, tesir etmeye çalışmak insanlara maddi ve manevi birçok zarar verir. Kuranı Kerim’de:

Ve hemmu bima lem yenalu
Ve hemmu bima lem yenalu
 • “Onlar nail olamayacakları şeyleri elde etmeye çalışırlar” diye buyurulmuştur. Bu itibarla bu gibi işlerle meşgul olanlar son derece titiz davranmalı doğru ve kamil bir insan olmalı, arınmalı ve ondan sonra da bu gibi işlere çalışmalıdır. Ele geçirmek istenen güç ve kuvvet bütün insanlar lehine sarf edilmedikçe sahibine hayır ve fayda getirmez.
Müslüman Cin Çağırma Duası
Farklı Cin Çağırma Yöntemleri
Ruh Çağırma Yöntemleri
Kalp Çağırma: Yaşayan Birinin Ruhunu Çağırma
Continue Reading
Advertisement

Facebook Sayfamızı Takip Edin

Advertisement
Advertisement

Popüler