Connect with us

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Bu Olayları Anlatan Kişi Ölü Bulundu

iddialara göre söz konusu esrarengiz olayları yaşayan ve anlatan kişi şu an hayatta değil. Evinde ölü bulunmuş. İntihar ettiği sanılıyor.

İddialara göre aşağıda anlatılan olay 1998 yılında, Ankara‘nın bir köyünde gerçekleşmiştir. Olayı yaşayan kişinin verdiği ifadeyi paylaşacağız. Yine aynı iddialara göre söz konusu esrarengiz olayları yaşayan ve anlatan kişi şu an hayatta değil. Evinde ölü bulunmuş. İntihar ettiği sanılıyor. 

Neredeyse Terk Edilmiş Bir Köy

Bizim köyde gece tek tük ışıklandırma vardır. Her yerde yok. Bazı sokaklar zifiri karanlık, bazı yerler ışıklandırmalı… 

… köyünde yaşıyorum. Köyde parayı bulan büyük şehire göçüyor. Köyde epi topu beş hane kaldı. Kalanların hepsi yaşlı insanlar. Ben 27 yaşındayım. Arkadaşlarım gitti, ben gidemiyorum. Çünkü annem sakat, babam sizlere ömür. Kardeşim yok zaten. Artık para nasıl kazanırım onu düşünmeye başladım. Gece hırsızlık yapmayı bile denedim ama yapamadan vazgeçtim. Bizim köyde gece tek tük ışıklandırma vardır. Her yerde yok. Bazı sokaklar zifiri karanlık, bazı yerler ışıklandırmalı… 

Musa Emmi’nin Esrarengiz Ölümü

Evden 10 – 20 metre uzaklaştım… Eve giren birini gördüm hayal meyal… Ama olayın sıcaklığıyla aldırmadım. Koşa koşa köye geri döndüm. 

Bir akşamüstü artık nasıl bunaldıysam, dere kenarına inmeye karar verdim. Hava alırım, düzelirim belki diye çıktım evden. Benden 60 – 70 metre önde yürüyen Musa emmiyi gördüm. Seslendim ama o beni duymadı. O önde, ben arkada yürüyorduk öylece. Aslında Musa emmi deli dolu adamdı karısını kaybedene dek. Yalnızlıktan olsa gerek hiç dışarı çıkmazdı. İlk defa onu süratli şekilde dere kenarına inerken gördüm. Dere kenarına vardık. Ay ışığı dışında, herhangi bir ışık yoktu. 

Musa emmi, ters yöne saptı, Boğuk’a (O civarda bulunan terk edilmiş bir eve köy sakinlerinin verdiği isim) doğru yöneldi. Ben dere kenarına çöktüm. Derenin sesi huzur veriyordu bana. Ta ki Musa emminin çığlıklarını duyana kadar! Kalktım, Boğuk’a koşmaya başladım. Kafası kanlanmış şekilde “Koş! Köyden Halil’in traktörü al gel! Hastaneye götür beni!” dedi. Evden 10 – 20 metre uzaklaştım… Eve giren birini gördüm hayal meyal… Ama olayın sıcaklığıyla aldırmadım. Koşa koşa köye geri döndüm. 

Halil emmiden traktörü aldım. Halil emmi “Ben de gelicem.” dedi. Beraber Boğuk’a geri döndük. Eve girdik ancak Musa emmi yoktu. Traktörün ışığıyla eve az da olsa ışık yaptık. Yoktu! Nereye gitmişti bilmiyorum ama Halil emmi küfür etmeye başladı bana. “Dalga geçiyorsun?” diye serzenişte bulundu. Biraz sakinleşince “Ben köye dönüyorum; geliyor musun?” dedi. “Yok” dedim. O köye geri döndü. Velhasıl kelam hayretler içerisindeydim hala. Kalbim küt küt atıyordu. Dere kenarına yaklaşıp az soluklandım… 

Bir yandan gözüm Boğuk’taydı. Evin önünde dolaşan birini gördüm. Ay ışığında net seçemedim ama köyün uyuz köpekleri havlamaya başladı.. Korktum beni ısıracaklar diye. Köye geri döndüm, yattım. O gecenin sabahı, sela verildi. Musa emmi ormanlık alanda ölü bulunmuş. Halil emmi kapıyı kıracak gibi çalıyordu. Açtım “Sen mi yaptın lan şerefsiz?!” demeye başladı. Annem oturduğu yerde ağlamaya başladı. Olayı ne yapsam anlatamadım. 

Evde Yaşadığım Esrarengiz Olaylar – Gaipten Sesler

Annem sakat olduğu için altını ben değiştiriyordum. Ayağa kalkması imkansızdı. Ayağa kalkınca gözüm karardı. Sonrasını hatırlamıyorum.

Ertesi gece, banyo kapısının açıldığını duydum. Annem sakat olduğu için altını ben değiştiriyordum. Ayağa kalkması imkansızdı. Ayağa kalkınca gözüm karardı. Sonrasını hatırlamıyorum. Sık sık kabuslar görüyorum. Biri beni izliyor. Ben evde olmadığım halde, annem

bana “Erken uyandın; daha yeni yatmadın mı?” gibi cümleler kuruyordu. Hocaya göründüm “Bir şeyin yok” dedi. Eve geliyorum; gaipten sesler duyuyorum… Yaşamak istemiyorum ancak annem mağdur kalmasın diye yaşıyorum. Benim bi suçum yok. Musa emmiye ben zarar vermedim…

Yukarıdaki olayı anlatan kişi, ifadesinden sonra serbest kalmış. İki gün sonra intihar etmiştir. Annesi ise 1999 yılında devlete ait bir bakım evinde ölü bulundu.

Anahtar Kelimeler: yaşanmış korku hikayeleri, esrarengiz olay, intihar, gaipten sesler, ölü.

Advertisement
2 Comments

2 Comments

  1. Pingback: Mezarlıktaki Fısıltı ve Gölgeler - YAŞANMIŞ KORKU HİKAYESİ

  2. Pingback: Karanlıktaki Kahkaha Sesleri - Paranormal Haber

Soru Sor - Fikrini Yaz