Connect with us
Yaşanmış Cin Korku Hikayesi - Yanlış Ezan Yaşanmış Cin Korku Hikayesi - Yanlış Ezan

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Yanlış Ezan

Yaşanmış Cin Hikayesi – Öğrenci evinde üç kişi kalıyorduk. Diğer iki arkadaşımdan biri benimleydi. O gece o da İstanbul’a gidecekti. Gitmeden önce karşı odanın camını kapatmasını söylemiştim. Neyse; arkadaşımın otobüsünün kalkış saati yaklaşınca vedalaştık ve gitti.

Published

on

Yaşanmış Cin HikayesiÖğrenci evinde üç kişi kalıyorduk. Diğer iki arkadaşımdan biri benimleydi. O gece o da İstanbul’a gidecekti. Gitmeden önce karşı odanın camını kapatmasını söylemiştim. Neyse; arkadaşımın otobüsünün kalkış saati yaklaşınca vedalaştık ve gitti.

Gece sanırsam saat 03 sularıydı; tam uykuya dalacağım, üstümden battaniye çekildi. “Hayırdır inşallah” dedim ve düzelttim. Ancak yine tam uykuya dalacakken aynı şey oldu. Bildiğim bütün sureleri okudum  ancak bu sefer battaniyemi gözüm açıkken çektiler. 

Evde Cin Var

O anda hatırlayabildiğim, aklımda kalan bilgilere göre; sabah ezanı okunana kadar yaşadığım bu anormallikler devam edecekti…

Hemen telefonun ışığını açtım. Odada zaten olması gerektiği gibi benden başka kimse yoktu ama gitmeden önce arkadaşıma kapatmasını tembihlediğim diğer odadaki cam açılmıştı. Çaresiz gittim kapattım. Odama döndüğümde dolabımın rafını ve kapısını açık buldum.

Ne yapacağımı bilmiyordum. Korkudan; apar topar hemen kıyafetlerimi hazırlayıp memlekete gitmeye karar verdim. Oda kapısının koluna yapıştım. Biri sert bir şekilde kapıya vurdu. Korktum; çıkamadım odadan.

Sonra sanki odanın içinde birçok şeyin nefes alıp verdiğini hissettim. Sanırım evde cin vardı ve onlarla ilgili o anda hatırlayabildiğim, aklımda kalan bilgilere göre sabah ezanı okunana kadar yaşadığım bu anormallikler devam edecekti.

Bir saat vardı daha ezana… Uyumak istedim ama sanki kulağımın dibinde biri nefes alıyor gibiydi. Bütün bu yaşadıklarımın üzerinde elektrikler de ansızın kesilince, bir anda soğuk terler boşaldı benden.

Nihayet Sabah Ezanı Okundu

Birden ezan okunmaya başladı. Lokantanın sahibi olan abiye “Daha deminden okunmadı mı bu ezan?” diye sordum.

Korkudan kalbim yerinden çıkacak gibiydi. Kendimi biraz olsun güvende hissedebilmek için ailemi aradım. Telefonu kimse açmadı. Çaresiz kaldım. Bildiğim sureleri okumaya devam ettim. Tuvaletim gelmişti. Nihayet beklediğim an geldi ve ezan okundu.

Evin tuvaletine girmedim. Caminin lavabosunu kullanacaktım. Ancak tuhaf bir şekilde; her zaman gördüğüm; caminin yanındaki tuvaleti bulamadım! Caminin etrafında en az üç tur atmışımdır. Artık vücudum mesanemin baskısına daha fazla dayanamadı. Tenha bir köşede ihtiyacımı giderdim. 

Öğrenci evinde üniversite okumak için kaldığım ilçe ufak bir yerdi. Tek bir camisi vardı. Lokantanın oraya gittim. Adamla selamlaştık. Birden ezan okunmaya başladı. Lokantanın sahibi olan abiye “Daha deminden okunmadı mı bu ezan?” diye sordum. “Oğlum sabah sabah saçmalama. Hoca yeni gitti. Ezan daha şimdi okunmaya başladı” dedi. Lokantacının bu sözleri üzerine hepten telaş sardı beni. 

Hoca Cinli Evi İnceledi

Dua et oğlum; o ezanı sana yanlış okutanlar seni alamamışlar. Caminin tuvaletinde çok olurlardı; pislik bunların yuvaları” dedi. “İyi ki de sana Rabbim tuvaleti göstermemiş ” diye devam etti sözlerine… 

Cami çıkışı hocayı bulup anlattım her şeyi. Hoca evi görmek istedi. Bu işlerle uğraşmış önceden “Yatsı namazından sonra gideriz” dedi. Eve geldik. Hoca bana “Kapının önünde bekle” dedi. İçeriye girdi. Yarım saat çıkmadı. Sonra bir anda karşıma çıktı.

“Bir hafta gelmesin eve kimse ” deyip bazı yerlere Arapça bir şeyler yazdı. “Dua et oğlum; o ezanı sana yanlış okutanlar seni alamamışlar. Caminin tuvaletinde çok olurlardı; pislik bunların yuvaları” dedi. “İyi ki de sana Rabbim tuvaleti göstermemiş ” diye devam etti sözlerine… 

arkadaşım bir kızla ilişkiye girip hamile bırakmış ve kızın gebeliği daha iki aylıkken haplar sayesinde evin tuvaletinde düşürmüşler bebeği

Hocanın da yardımlarıyla hadisesiz bir şekilde bu olaylardan kurtulduktan bir süre sonra, bu olayın neden bu evde olduğunu öğrenmek istedim. Nedenini buldum da; diğer ev arkadaşım bir kızla ilişkiye girip hamile bırakmış ve kızın gebeliği daha iki aylıkken haplar sayesinde evin tuvaletinde düşürmüşler bebeği.

O arkadaşımdan bir daha ses soluk çıkmadı. Memleketinden geri gelmedi. Abisini aradım “Kapat telefonu, arama bir daha” diye nedenini anlayamadığım şekilde sert çıktı bana. 

Geceleri Ağlayan Bebek Sesi

Daha sonra öğrendim ki o ev arkadaşım bir gece birdenbire felç geçirmiş. Hiçbir yeri tutmuyormuş, ölü gibiymiş. Anladım ki bu dünya etme bulma dünyası. Sonra evimi değiştirdim. O eve giren diğer çocuklar, bir sohbet arasında, geceleri ağlayan bir bebek sesi duyduklarını söylediler.

Ben de o evde yaşadığım olayları anlattım onlara ve o günden itibaren o evde kimse kalmadı. Ben ise normal hayatıma devam ettim. Allah kimseyi o duruma düşürmesin…

Anahtar Kelimeler: yaşanmış cin hikayesi, öğrenci evi, ev, ev arkadaşı, gece, geceleri, ses, sure, arapça, hoca, dua, tuvalet, ezan, sabah ezanı, yatsı namazı, allah, olay, olaylar, cin, cinli ev, evde cin var.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Emily Rose – Şeytan Çarpması Filmine İlham Veren Yaşanmış Korku Hikayesi

2005 yapımı bir film olan ve Türkçeye Şeytan Çarpması ismiyle çevrilmiş bulunan Emily Rose filminde anlatılan korkunç olaylar tamamen kurgudan ibaret değildi. Anneliese Michel adlı bir Alman kızın gerçek hikayesine dayanıyordu…

Published

on

By

Emily Rose Şeytan Çarpması filmi - Yaşanmış Korku Hikayeleri - Şeytan Çıkarma

2005 yapımı bir film olan ve Türkçeye Şeytan Çarpması ismiyle çevrilmiş bulunan Emily Rose filminde anlatılan korkunç olaylar tamamen kurgudan ibaret değildi. Anneliese Michel adlı bir Alman kızın gerçek hikayesine dayanıyordu...Anneliese Michel, 1960’lı yıllarda Almanya'nın Bavyera eyaletinde koyu bir Katolik olarak büyütüldü. Anneliese on altı yaşındayken bir gün okulda ansızın bayıldı. Sonrasında ise kendinden geçmiş bir şekilde yürümeye başladı. Anneliese, daha sonra; olayı hiç hatırlamadığını söylemesine rağmen arkadaşları ve ailesi, onun trans benzeri bir durumda olduğunu ifade ettiler. Bir yıl sonra, Anneliese Michel benzer bir olay daha yaşadı. Tekrar transa girdi ve transın ortasında uyandı. Vücudunda kontrolsüz bir şekilde kasılmalar yaşadı ve altını ıslattı.

Anneliese Michel bu olaydan sonra bir nöroloğa göründü. Kendisine görsel ve işitsel halüsinasyonlara neden olan bir hastalık tanısı koyuldu: Temporal Lob Epilepsisi. Anneliese Michel, teşhisten sonra rahatsızlığı için ilaç almaya başladı ve 1973’te Würzburg Üniversitesi’ne gitmeye başladı. Kendisine verilen ilaçlar ona yardım edemedi ve yıllar ilerledikçe durumu bozulmaya başladı. Anneliese hala ilaçlarını alıyor olmasına rağmen bir iblis tarafından ele geçirildiğine ve ilaç dışında bir çözüm bulması gerektiğine inanmaya başladı.

Gittiği her yerde Şeytan'ın yüzünü görmeye başladı ve kulaklarına fısıldayan şeytanları duyduğunu söyledi. Şeytanların kendisine “lanetlenmiş” olduğunu ve dua ederken “cehennemde çüreyeceğini” söylediğini duydu. Bu nedenle Şeytan'ın kendisine sahip olmak istediğine karar verdi.
Anneliese Michel şeytani deneyimlerinden duyduğu rahatsızlıktan kurtulmak için yerel rahipler ile görüştü. Fakat onunla görüşen din adamları, tıbbi yardım alması gerektiğini söyledi. Ayrıca Kilise'nin onayı olmadan kendisine yardım edemeyeceklerini belirttiler.

Bu olaydan sonra, Anneliese’in sanrıları aşırı bir hal aldı. Kendi kıyafetlerini parçalamaya başladı, yerlerde sürünerek evin içerisinde dolaştı. Bulduğu böcekleri yiyordu ve işediği yerleri yalıyordu. Ayrıca bahçede bulduğu ölü bir kuşun kafasını kopartarak yemişti. Sonunda, Anneliese’in annesi bunun bir Şeytan Musallatı olduğuna inanan bir rahip buldu, Ernst Alt. Rahip Alt, Şeytan Çıkarma için gerekli izinleri aldı ve bunun tamamen gizli tutulmasını istedi.

Gelecek on ay boyunca, Rahip Alt ve yardımcısı Rentz, genç kadına dört saat kadar süren toplamda 67 adet Şeytan Çıkarma ayini yaptı. Bu ayinler sırasında Anneliese’in beş kötü ruh tarafından ele geçirildiğine inandıklarını açıkladılar: Lucifer, Cain, Judas Iscariot, Adolf Hitler ve Nero. Tanıklara göre Anneliese Michel’ın vücudunda bulunan beş kötü ruh da odadakiler ile iletişime geçti.

On ay süren Şeytan Çıkarma ayinleri genç kız için oldukça ağırdı. Genç kıza sürekli dua etmesi için zorla diz çöktürüyorlardı ve bunun sonucunda Anneliese Michel’ın diz kapakları kırıldı. Ayinler sırasında genç kız sürekli kiliseden nefret ettiğini ve diğer insanlar gibi olmak istediğini söylüyordu.

Anneliese Michel’ın Ölümü

Şeytan Çıkarma ayinleri sırasında genç kız bir odaya kapatılmıştı ve dışarı çıkması yasaklanmıştı. Sürekli yatağa bağlı olarak tutuluyordu. Git gide kötüleşen Anneliese Michel bir süre sonra çektiği ıstıraptan dolayı yemeyi ve içmeyi kesti. Sonunda 1 Temmuz 1976 yılında yetersiz beslenme ve dehidrasyondan hayatını kaybetti.Ölümünden sonra Anneliese’in hikayesi, Almanya’da ulusal bir sansasyon haline geldi ve Şeytan Çıkarma'yı yapan iki rahip ihmallerinden dolayı cinayetten suçlandı. Rahipler ihmal sonucu ölüme sebebiyet vermekten suçlu bulundu ve 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Genç kızın ailesi ise bir ceza almadı.

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Continue Reading

Fantastik Canavarlar

Marmara Canavarı Efsanesi

Türkiye’de Van Gölü Canavarı, dünyada ise Lonch Ness Canavarı oldukça popüler efsanevi yaratıklar. Onlar gibi popüler olmasa da Türkiye’de Marmara – Tuzla bölgesinde anlatılagelen benzer bir canavar daha var: Marmara Canavarı…

Published

on

By

Yaşanmış Korku Hikayeleri - Marmara Canavarı Efsanesi

Türkiye'de Van Gölü Canavarı, dünyada ise Lonch Ness Canavarı oldukça popüler efsanevi yaratıklar. Onlar gibi popüler olmasa da Türkiye'de Marmara - Tuzla bölgesinde anlatılagelen benzer bir canavar daha var: Marmara Canavarı...Yaşanmış Korku Hikayeleri - Marmara Canavarı hakkında özellikle Tuzla civarında bir çok efsane anlatılıyor. Bunlar içinde en bilineni ise 1970'li yıllarda yaşanmış olduğu iddia edilen bir olaya dair...

Rivayete göre; gecenin bir yarısı teknelerini limana bağlayan iki balıkçı, Anadol pikaplarına atlayıp evlerinin yolunu tutmuşlar. Eve dönüş güzergahları bir mezarlığın yakınlarından geçiyormuş. Arkadaşlardan arabayı sürmekte olan mezarlıktan korktuğu için bir yandan aracı sürerken bir yandan da dualar ediyormuş. Diğeri bu tür korkuları olmadığından arkadaşıyla dalga geçiyormuş.

Bu sırada şoför aniden frene asılmış. Çünkü ince bir ağaç, enlemesine yola devriliymiş. Şoför “Ben hayatta inmem” demiş. Diğeri babayiğit bir adammış “Ben tek başıma hallederim” deyip çıkmış arabadan. Gece karanlığında ince uzun ağaca bakıp: “Kavak ağacı galiba” demiş. Yaklaşıp, kaldırmak üzere ağacın gövdesine sarılıp da ağacın kabuğunun yumuşak olduğunu ve kımıl kımıl hareket ettiğini hissedince babayiğitlik filan kalmamış tabii; tabanları yağlamış.

Arkadaşını dikkatle izleyen şoför, ağacın hareketlendiğini ve yukarı doğru kalktığını görünce, karşısındakinin ağaç değil de metrelerce uzunlukta dev bir yılan olduğunu fark etmiş. Yılan, başını; oymakta olduğu mezardan çıkarınca dehşete düşen şoförün saçları o anda bembeyaz kesilmiş. Allah'tan karnını mezarda doyurduğu için canavar ne şoföre ne de arkadaşına saldırmamış. Denize doğru akıp gitmiş. İki arkadaş perişan halde köylerine dönmüşler.Yaşanmış Korku Hikayeleri - Sonradan köyün yaşlılarından; yılanın, Marmara denizinde yaşayan ve denize yakın mezarlardaki, yeni gömülen ölüleri yiyerek yaşayan bir canavar olduğunu öğrenmişler. Anlattıklarına göre; daha önceleri yılanın çok aç kaldığında balıkçı teknelerine dahi saldırdığı olurmuş. O zamanlarda Yalova ve Kumla’da da ortaya çıkarmış. Marmara Canavarı’yla karşılaşan herkes söz birliği etmişcesine yılanın bir kavak ağacı boyu ve eninde olduğunu söylermiş. Ama yıllardır Marmara Canavarı’nı gören olmamış.

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Fantastik Canavarlar

Continue Reading

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Allahsız Osman’ın Trajikomik Yaşanmış Korku Hikayesi

Osmanlı Dönemi’nde; 1800’lü yıllarda yaşandığı rivayet edilen ve gerçekten yaşanmış bir korku hikayesi olduğu iddia edilen Allahsız Osman’ın öyküsü.

Published

on

By

Yaşanmış korku hikayeleri - Allahsız Osman

Osmanlı Dönemi'nde; 1800'lü yıllarda yaşandığı rivayet edilen ve gerçekten yaşanmış bir korku hikayesi olduğu iddia edilen Allahsız Osman'ın öyküsü.Yaşanmış Korku Hikayeleri - İstanbul’da 1800’lü yıllar… Rivayete göre; o zamanın meşhur kabadayılarından Ustura Kemal ve arkadaşları, Karacaahmet Mezarlığı’nın karşısındaki bir evin bahçesinde çilingir sofrası kurmuşlar. İçki masası muhabbeti tüm hızıyla devam ederken söz bir şekilde mezarlık ve ölü konusuna gelmiş.

İçinde zırnık Allah korkusu ve vicdan bulunmadığını iddia ettiği için lakabı Allahsız Osman olan bir kabadayı, “Ulan ölü ne ki be?! Sen sağ olanlardan kork, ölüden kimseye zarar gelmez!” demiş. Ustura Kemal de muhabbeti koyulaştırmak için “Ulan Osman, madem ölüden korkmuyorsun, gel şunu iyiden iyiye ispatla bize” diye dalga geçmiş.

Allahsız Osman bunu nasıl yapacağını sorunca, Ustura Kemal “Aha şu karşıdaki Karacaahmet mezarlığını görüyorsun. Madem Allah’a inanmaz ve ölülerden de korkmazsın, bu geceyarısı mezarlığa girip, sana vereceğimiz kazığı mezarlık içinde bir kabrin üzerine çak. Sabah biz gidip, kazığın orada olup olmadığına bakarız. Eğer orada kazık varsa seni takdir ederiz” demiş.

Allahsız Osman aslında, gece mezarlığa girmek şöyle dursun; yanından geçerken bile korkusundan yüksek sesle türkü söyleyen bir adammış. Ama erkekliğe, yiğitliğe alenen leke süremeyeceğinden “Peki ama siz de benimle gece gelip, mezarlık çıkışında bekleyeceksiniz” demiş. Zaten bu konuşmalar akşam saatlerinde yapılıyormuş, gece yarısı kalkıp hep beraber Karacaahmet Mezarlığı’na gitmişler.Yaşanmış Korku Hikayeleri - Osman, gece karanlığında mezarlığın büyük kapısından içeri girmiş. Herkesin Allahsız Osman olarak bildiği o cesur (!) kabadayı, mezarlığın içinde salavatlar getirerek; bir elinde kazık, bir elinde çekiç ilerlemiş. Uygun bulduğu bir kabrin başına vardığında korkusundan; alelacele kazığı yere çakmış. Çok korktuğu için de hemen oradan uzaklaşmak istemiş.

Ancak bir şey, giydiği setrenin, (o zamanlar erkeklerin giydiği uzunca eteği olan bi tür giysi) ucundan yakalamış. Kabrin başından uzaklaşmasına izin vermemiş. Allahsız Osman var gücüyle “İmdaaat! Ulan yardım edin. Ölü beni tutuyooo!” diye feryat etmiş ama kendinden epey uzakta olan arkadaşlarına sesini duyuramamış. Bağıra çağıra mezarın üzerine yığılıp, kalp krizinden oracıkta ruhunu teslim etmiş.

Uzunca bir süredir mezarlığın dışında bekleyen arkadaşları, Allahsız Osman’ın kendilerine oyun oynayıp, mezarlığın öteki kapısından çıktığını düşünüp dağılmışlar. Ertesi sabahsa Ustura Kemal ve arkadaşları kazığın çakılı olup olmadığına kontrol için Karacaahmet Mezarlığı’na gitmişler tekrar. Bakmışlar ki Allahsız Osman, kazıkla beraber setresinin ucunu toprağa çakmış durumda bir mezarın üzerinde cansız yatıyormuş.

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Continue Reading

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Hayalet Annem

Takipçilerimizden biri tarafından yaşanmış gerçek bir korku hikayesi.

Published

on

By

Yaşanmış Korku Hikayeleri - Hayalet Annem

Takipçilerimizden biri tarafından yaşanmış gerçek bir korku hikayesi.

Bu durum o çocuk aklımla bile tuhafıma gitmişti. Korkmuştum da ama sustum, kimseye bir şey söylemedim. Saat 22.00 filan olunca uyumaya gittim odama...Yaşanmış Korku Hikayeleri - Okuldan yeni gelmiştim eve. Babam o saatlerde işte olduğu için evde değildi. Kapıyı annem açtı doğal olarak. Ona sarılıp yanaklarından öptüm ve yemeğin ne olduğunu sordum. Annem cevap vermedi bana. Ben de duymamıştır herhalde diye zorlamadım. Sonra hava kararmaya başladı. Annem ödevlerimi yapmama yardım etti. Daha sonra zil çaldı. Annem bana “Kapıya sen bak.” dedi. Ben de koşup kapıyı açtım. Babama da sarılıp öptüm. Sonra salona gittik. Annem bana “sus” işareti yaptı. Bir tuhaflık vardı. Babamın hareketlerine bakınca sanki babam annemi görmüyormuş gibiydi. Ne bir selamlaşma oldu aralarında ne de başka herhangi bir konuşma… 

Bu durum o çocuk aklımla bile tuhafıma gitmişti. Korkmuştum da ama sustum, kimseye bir şey söylemedim. Saat 22.00 filan olunca uyumaya gittim odama. Annem yatağımın başına oturmuştu. Babamın neden onu göremediğini sormam için fırsat vermeyerek masal anlatmaya başladı. Ben de daha küçük bir çocuk olduğum için dinlemeye başladım. Annemin anlattığı masalı dinlerken uyuyakalmışım.  

Sabah uyandığımda babam okul formamı getirdi odama. Annem giymemde yardımcı oldu. Daha sonra her zaman yaptığım gibi okula gittim. Yaklaşık bir hafta kadar süresince günlerim hep böyle geçti. Her gün babamın göremediği bir şekilde annem bana yardımcı oluyordu sanki. Sonra iki gün daha geçti ve işler değişmeye başladı: Annem bıçakla üstüme yürüdü: “Yanıma gelmek ister misin?” diye bağırıyordu. Bense korkup ağlamaya başladım.O akşam babam bana annemin bir hafta önce öldüğünü söyledi. Yani gördüklerimin gerçek olamayacağını söyledi ama gerçekti. Ödevlerimi bile yaptırmıştı o ruh tarzı şey… (Bu arada annem yıllardır kanser hastasıydı zaten.) Neyse; ben gördüklerim konusunda ısrar edince babam beni bir psikologa götürdü. Psikolog, benim gibi o yaşlardaki bir çocuğun bu gördüğünü söylediği şeyleri uydurmasının imkansız olduğunu söyledi. Psikologun bu sözleri özerine gördüklerimin gerçekliği kanıtlanmış oldu. Ve o evden taşınıp bir apartmana yerleştik… Bu anlattıklarım yüzde yüz gerçek. Bizzat yaşadım bütün bunları.  

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Continue Reading

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Yatağın Ucunda Beliren Siyah Varlık

Gerçekten yaşanmış bir korku hikayesi. Cin çarpması yüzünden yüz felci geçiren bir gencin başından geçenler.

Published

on

By

Yaşanmış Korku Hikayeleri - Cin Çarpması

Gerçekten yaşanmış bir korku hikayesi. Cin çarpması yüzünden yüz felci geçiren bir gencin başından geçenler.Yatağın Ucundaki Siyah Varlık

Yaşanmış Korku Hikayeleri - Başımdan geçen garip ama gerçek olan bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum. Henüz çocuktum. 12 yaşındaydım. Ablamla aynı odayı paylaşıyorduk. Odamız oldukça genişti ve yataklarımız karşı karıyaydı. Odamızın pencereleri de oldukça büyüktü. Bir gece uyurken, bir elin beni dürtüklediğini hissettim. Annem filandır zannettim. Yarı uykulu gözlerimi açınca yanımda kimseyi göremedim.

Gözlerim pencereye kaydı. Orada; siyah, gölge şeklinde bir şey gördüm. Uzun kulakları vardı. Ablamın yatağının ayak ucunda oturmuş, dışarıyı seyrediyor gibiydi. Ablamsa hiçbir şeyden habersiz uyumaya devam ediyordu. Korkudan ne yapacağımı bilemedim. Gözlerimi yumdum sadece ve yorganı başıma çekip, Kuran okumaya başladım. Artık o korkuyla bir ara kendimden geçip uyumuşum.

Annem Hocaya Götürelim Dedi Babam İnanmadıSabah olup bitenleri anneme, babama, ablama anlattım. Annem, “cin, şeytan” diye çok korktu. “Hocaya götürelim.” dedi. Ama babam, bana inanmadı ve “Dışarıdaki ağaçların gölgesi içeriye vurunca sen onları bir yaratık filan sanmışsındır.” dedi. Halbuki, boş bir bahçeye bakıyor odamız ve ağaç filan da yok.

İkinci gün; ben, annem, ablam ve kundaktaki kardeşim Ozan, bizim odada yere yatak serdik ve uyuduk. Yine bir el beni dürtükledi ve benim gözlerim, yine cama gitti. Yine aynı şeyi gördüm ki Ozan hemen ağladı ve ağlamasına annem uyanıp, gece lambasını açtı. Ama gördüğüm yaratık o esnada çoktam kaybolmuştu bile...

Zamanla bu ve benzeri durumlar giderek daha sık tekrar etmeye başladı. Artık neredeyse her gece kabuslar görüyor ama uyandığımda çoğunu hatırlamıyordum bile. Sadece uykumda kötü ve korkutucu şeyler gördüğüme dair bir his kalıyordu içimde.

Uyandığımda Ağzım Yamulmuştu

Yatağımda uyuyorum; uyandığımda kendimi bahçede, salonda, damda veya annemle babamın arasında buluyordum bazen. Ama bir gün uyandığımda, ağzım yamulmuştu!!!… Sanki yanağım, felç olmuştu. Yanağımı hissetmiyordum, oynatamıyordum. Yanağım ve ağzım resmen yamulmuştu. Arkadaşlarım da benden korkmaya başladılar “Seni cinler çarptı!” diye…

Annem, beni doktora götürdü. Doktor çok şaşırdı. Yanağıma tam 15 gün, elektrik verdiler ki anca düzeldim. Akşamına; eve geldiğimde; o gece yine beni uyandırdılar ama bu defa cinler değildi bunu yapan. Yine bir varlık ama nur gibi, ışık gibi... Ben, yine korktum.

Allah'ın Gönderdiği Koruyucu Melek

Ertesi gün annem, beni babamdan habersiz bir hocaya götürdü. Bütün bu olanları anlattım ve bana cinlerin iliştiğini, bana musallat olmak beni yanlarına almak istediklerini söyledi. Başaramayınca (Kuran okuduğum için) bana tokat attıklarını, yanağımın bu yüzden felç olduğunu söyledi. O son gördüğüm şeyin ise beni koruması için Allah tarafından gönderilen bir melek olduğunu söyledi. Büyük bir Kuranı Kerim getirdi ve elini başımın üstüne koyarak beni okumaya başladı.O günden sonra da buna anlattıklarıma benzer hiçbir şey görmedim ve onların lanetinden kurtulduğum için mutluyum. Ayrıca Kuran’ın, ayetlerin ne kadar önemli olduğunu da anlamış oldum. Şimdi, 19 yaşındayım ve geceleri ayet okumadan yatmam…

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Continue Reading

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Mezarlıktaki Fısıltı ve Gölgeler

Published

on

By

Yaşanmış Korku Hikayeleri - Mezarlık

Gerçekten yaşanmış bir korku hikayesi. Instagram takipçimiz bizzat yaşadığı korku dolu olayı anlatıyor.Yaşanmış Korku Hikayeleri - Selamün Aleyküm. Başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum… Abi ben Giresunluyum. On beş gün kadar vakit geçirmek için köyümüze gitmiştik. Benim köydeki arkadaşlarımla hep bi’ işler çeviririz. Bizim yayla yolunda bir mezarlık var. Onun yanında bulunan çardağa gidip, eğlenmeye karar vermiştik. Bizim sadece bir arkadaşta motor var. Onunla gezeriz biz abi arkadaşlarla. Beş kişi gittik. Amacımız o çardakta müzik açıp oynamaktı. Tek motor olduğu için ilk önce iki kişi gitmesinin lazım. Sonra motoru süren arkadaş öbür arkadaşları alacaktı. Bunlardan biri de benim kuzen.

Mezarlıktan Gelen Fısıldaşma Sesleri

Ben ve kuzen erkeklik yapıp  önden çıkmaya karar verdik. Arkadaş bizi bıraktı ve geri, öbür arkadaşları almaya gitti. Ben ve kuzen, mezarlığın yanındaki çardakta yalnız kaldık. O süre içinde, vakit geçsin diye birbirimizle konuşup, sohbet ederken belli belirsiz, fısıldama gibi bir takım sesler duymaya başladık. Başlarda fazla önemsemedik. Kafa dağıtmak için kızlar hakkında filan konuşmaya başladık ama (Oradaki mezarların birinde dedem yatıyor bu arada) ben ve kuzen dedeme ve diğer ölülere saygısızlık olmasın diye bu konuda konuşmayı yarıda kestik. Bu arada sürekli mırıldanma, fısıldama sesleri gelmeye devam ediyordu. Bizse cesaretimizi kaybetmemeye çalışıyorduk. 

Bunlar Cin Filan mı?

Sonra aniden bir bağırma sesi geldi. Ben “Aha bizim ibneler geliyor.” dedim. Ancak ben bu cümleyi kurunca daha güçlü bir bağırma sesi geldi. Kuzen bana “Bizimkilerin sesine benzemiyor. Bu daha kalın bir ses.” dedi Ben buna küfür edip “Mal! Bizimkiler değilse kim?” dedim. Bu “Bilmiyorum.” dedi. Dedemin mezarı çardağa çok yakın. Oradan bir gülme sesi geldi. Biz bununla kafayı yedik. “Bunlar cin filan mı?” dedim. Sonra arkadaşlar geldi. Bize; motorun arıza çıkardığını ve tamir için beklediklerini söylediler. Biz “Sorun yok.” deyip geçecektik. Ben olayı anlatmayı yeltendim. Kuzen sus işareti yaptı. Ben de başka bir şey anlattım. 

Buralarda Cin Çok Olur

Benim telefondan müzik açtık. Disko kurduk bir nevi; oynuyoruz…Derken bağırışma sesleri duymaya başladık. İki adam sanki tartışıyor… Bizim içimizi korku kapladı. Ben müziği kapattım ama bağırışma sesleri devam ediyordu. "Benim adım deli; ben gider bakarım, n’oluyo’ amk!?” dedim. Bizim köyde tek kalıcı kişi motoru olan arkadaş. Diğerlerimiz ben dahil dört kişi İstanbul’danız. Motoru olan dedi “Burası köylük yer. İstanbul'a benzemez. Siktir git!” Ben “En fazla ne olur amk? Geberir gideriz! dedim. Motoru olan arkadaş “Burda cin min çok olur. Köy burası!” dedi. Ben buna küfür ettim. Dedim “He amk; çarparlar!”Bu arada biz bunları konuşurken sesler bir duraksıyor, bir devam ediyor. En son; bana deli dedikleri için ben gitmek için yola koyuldum. Mezarlık çardağın alt tarafında kalıyor. Yavaşça yürüdüm, indim; ortalıkta kimse yok… Etraf zifiri karanlık. Bir tek benim flaşımın ışığı… Beni bir anda koşarak, geri; çardağa dönme hissi sardı. Ayı kovalıyormuş gibi koşmaya başladım. Arkadaşlar beni o halde görünce tırsmışlar. Ben hemen girdim “Hadi gidelim!” dedim. Bunlar “Ne oldu, ne vardı?” diye sordular. Ben “Bir şey yoktu.” dedim. Derken yine bir bağırışma!.. Arkadaşlar dediler “Oğlum nasıl kimse yok?! Bu sesler ne o zaman?!” 

Mezarlıktaki Gölgeler

Dedim “Hadi gidelim!” Korktum çünkü. Ben baktığımda hiçbir şey yoktu. Beş kişi motora bindik, iniyoruz. En sona ben oturdum. İlk düşen ben oldum. Herhalde taşa çarptık sandım. Tek düşen de benimdir herhalde diye düşünürken bir baktım hepimiz düşmüşüz. Ama benimle onların arası on beş metre kadar var. Onlar sürüklendi galiba… Tek ben normal düşmüşüm. Mezarların en tepesinde, gölge gibi, hareket eden bir varlık mı bilemem ama bir şey gördüm. Bunlara bağırdım “Çabuk binin, gidelim!” Gölgeler bana değil, sadece onlara doğru gidiyordu. Belki bana da gelen vardı ama görmedim ben. 

Şükür Namazı Kıldık

Koşarak arkadaşlarımın yanına gittim. Hep beraber motora bindik. Herkes korktuğu için direkt evlere dağılalım dedik. Yatsı vaktinden bir buçuk, iki saat kadar sonra gitmişiz… Ben de “Gelin; bir namaz kılalım. Ne olur ne olmaz.” dedim. Herkes “Tamam, olur…” filan dedi. Girdik camiye. Bu arada bizim köyde cami kapısı kilitlenmez. Onun için rahatça girdik, iki rekat şükür namazı kılıp çıktık. Avluda olanları tartıştık. Hepsi benim gördüğüm şey hakkında farklı fikirler ileri sürdüler, yorumlar yaptılar. Saat bire yakın evlere dağıldık. 

Garip Sorular

En cesurları benim; herkes korkuyor. İlk benim kuzeni bıraktık. Sonra arkadaşlar, derken hepsi evlerine gitti. Ben ışıkla gidiyordum. Rahmetli dedemin “Oğlum" diye sevdiği bizim de dayı dediğimiz abimizin evinin önünden geçiyordum. Arı kovanları var onun. Köyde yaşar. Beni gördü. Yanına çağırdı. Bana garip sorular sordu. Ben bu olayı anlattım. “Bir daha gitmeyin oraya.” filan dedi. Ben buna orada olanlarla ilgili düşüncesini sordum. “Neden o gölgeler bana doğru gelmediler de sadece arkadaşlarıma gittiler?” Bu arada; babam, ben küçükken vefat etti. Dayı bana “Büyük bir ihtimalle yetim olduğun.” için diye cevap verdi. O günden beri Allah'tan başka kimseden kormam. Bu arada yaşadığımız olayın üstünden bir yıl geçmedi (2019) daha.Yaşanmış Korku Hikayeleri

Continue Reading

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Bana Musallat Olmaya Çalışan Alkarısı

Bir Instagram takipçimiz tarafından Paranormal Haber’e özel olarak paylaşılan yaşanmış, korku dolu bir alkarısı hikayesi…

Published

on

By

Bana ve bebeğime musallat olmaya çalışan alkarısı - Yaşanmış Korku Hikayeleri

Bir Instagram takipçimiz tarafından Paranormal Haber'e özel olarak paylaşılan yaşanmış, korku dolu bir alkarısı hikayesi…Bebek Doğduğunda Alkarısı Musallat Olmasın Diye...

Evlendikten sonra evimde önceleri ufak tefek bazı paranormal olaylar yaşadım. Hamilelikten sonra rüya ile gerçek arasında hatta uyku ile uyanıklık arasında görüntüler görmeye başladım. Böyle şeyleri giderek sıkça yaşamaya başladığımdan; bir hocaya okunup muska yazdırdım. O "muska"yı şimdi bile boynumdan asla çıkarmıyorum. Bebek doğduğu zaman; alkarısı, cinler vb. yaratıkların bebeğe musallat olmaması için yatağının altına kırmızı bıçak konur. Halk dilinde al basması olmaması için... Aynı zamanda yüksek bir yere de Kuran konur. Ben de yatak odama; aynanın önüne, görünecek şekilde bir Kuran koydum.

Kapı Eşiğindeki Esrarengiz Kadın

Bu tür doğaüstü olayları yaşamaya başladığım sırada yeni hamileydim. Bir gece; eşim yanımda uyurken yatak odamda, kapı eşiğinde; sarışın, kısa saçlı, saçları kirli, dağınık, bebe mavisi saten bir elbise giyen kadın gördüm. Yüz ifadesi çok ciddi idi. Uyuduğumuzu görüyordum. Kadın hiç gözünü ayırmadan eşimle bana bakıyordu. Bir anda uyanıp eşimi uyandırarak "Bu kim?!?" dedim. Eşim "Hani? Ben görmüyorum!" deyince kadın; kolları, göz çevresi ve dişleri kararıp, başını sola yatırarak bana gülmeye başladı ve ben aniden korkuyla uyandım.

Tuvalette Yaşadığım Korku

Bebeğim doğduktan sonra henüz 40’ı çıkmamıştı yaşadığım farklı bir olayda. O gece 03'te kalkıp, tuvalete gittim. İşim bitti. Musluğu açtım. Tam ellerimi yıkayacakken bir anda birisi koşarak, tuvaletin kapısına kadar geldi ve kapı kolunu tuttu. Ses kesildi. Korkudan titredim resmen. Dizlerimin bağı gevşedi sanki. Olduğum yere yığıldım. O korkuyla bir şekilde tuvaletten çıkıp odama gittim.

O Korkunç Kadın Yine Odama GeldiBu olayın üzerinden uzun bir süre geçti. Artık bir şey olmuyor diye yatak odasındaki Kuran'ı odadan çıkardım. Uzun bir süre yine bir sorun yaşamadık. Her akşam yatarken oğlumu ve kendimi okuyup uyurum. Bebeğim bizimle aynı odada, beşikte yatıyor. Akşam televizyon izledikten sonra 20:30 gibi oğlumu uyuttum. Ben de yattım. Evim soğuk olduğundan, bebeğimin üzerini doğal olarak örtüyorum. Elleri ve yüzü sucak olsun diye beşiğin de üzerine örtü örtüyorum. Baş kısımda; bebeğimi görebileceğim kadar bir boşluk bırakıyorum.

Gece saat 03'te bir anda uyandım. Rüya ile gerçek arasında; benimle aynı boydaki (1.70 boyum) kadının odama girip, beşiğe doğru bana bakarak geldiğini gördüm. Yattığım yerden kalktım. Kadın; esmer, gözlerinin etrafı siyah, yüzü oldukça kırışık, kaşları simsiyah ve çatıktı. Oldukça korkunç biriydi. Başı kapalı. Siyahtı başörtüsü. Üzerindeki kıyafetler de siyahtı. Soğukkanlılığımı koruyarak kadına "Sen de kimsin? Evime nasıl girdin?" dedim. Kadın da sakin ve beni bir o kadar umursamaz bir şekilde "Çocuğu görmeye geldik." dedi.

Ayakları Yoktu

Bana asla dokunmuyordu. Aramızda bir adım kadar boşluk vardı. Ben hala sakin, kadına “Hayır! Kapımı yatmadan kilitledim. Sen nasıl içeriye girdin?" diye sinirlendim. "Çık evimden!" diye söylenmeye devam ediyorum. Kadın ifadesi daha sert bana yaklaştı. Yüzüme alaycı bir şekilde bakıp konuşmuyor. Ben "Sen kimsin benim bebeğime bakacaksın?!" diye kızıyorum. "Çıkın" deyip Arapça bir anda "Yallah!" dedim. Onu dediğimde bir anda kendime şaşırdım. Kadın daha çok sinirlendi. Arkasında 2 kişi daha vardı. Boyları 1.85 civarı... Yüzleri seçilmiyordu karanlıkta. Kara çarşaf giymişlerdi. Bir anda boşluğuma geldi; yere bakınca ayaklarının olmadığını gördüm.

Nas ve Ayetel Kürsi Surelerinin Nasıl Okunacağını UnuttumKadın boğazıma sarılacakken direkt bağırarak Eüzü Besmele çektim. Tam Nas Suresi'ni okuyacakken unuttum. Bir türlü başlayamadım. (Cinlerin uzaklaşması çok iyi bir suredir.) Farklı farklı sureleri okumaya çalıştım; belki Nas Suresi'nin nasıl okunduğunu hatırlarım diye. Aynı şekilde Ayetel Kürsi'yi de okumaya çalıştım ama asla okuyamadım. Uyandım. Direkt o iki süreyi okumaya başladım. Hala gözümü kapatınca net olarak o kadının suratı karşıma gelir. O kadın Dabbe 6'daki kadına çok benziyordu...

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Continue Reading

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Azerbaycan’dan Bir Cin Hikayesi

Bizi taa Azerbaycan’dan takip eden bir okuyucumuzun Instagram aracılığıyla bizimle paylaştığı ve kendi başından geçmiş bir cin hikayesi.

Published

on

By

Azerbaycan'dan bir cin hikayesi - korku hikayeleri

Bizi taa Azerbaycan'dan takip eden bir okuyucumuzun Instagram aracılığıyla bizimle paylaştığı ve kendi başından geçmiş bir cin hikayesi.Yaşanmış Korku ve Cin Hikayeleri -Abi Azerbaycanda yaşayıram. 13 yaşım var. Şu an anlatacağım olay 4-5 yaşımda oldu. Kış aylarıydı. O zamanlar daha okula gitmiyordum. Annem beni dedemlere yollucaktı. Dedem bize geldi ve beni evlerine götürdü. Dedemin evi köydeydi. Ve evin yolu ormandan geçiyordu. Hep korkardım karanlıktan. Üstelik evin tuvaleti de dışarıdaydı. 

Bir gece dışarıya çıktım. Tuvalet biraz uzaktı ve ışık olmadığından tuvaletin arkasına gittim. Orman tam karşımdaydı. Birden birine gözüm çarptı ve o kişi beni el haraketiyle yanına çağırdı. Koştum eve; uyudum zor da olsa. Uykuda oynayan cinler gördüm kamp ateşinde. Tabi o zamanlar cinin ne olduğunu bilmiyordum. Bir kaç gün dışarı çıkamadım korkudan.

Daha sonra korktuğumdan dedeme söyledim. Dedem anlatmak istemiyordu ama zorla da olsa dedi onların cin olduğunu. O gece nedensize saat 03 civarında aniden uyandım ve camda bana bakan bir yüz gördüm. Ço korkmuştum; çığlık attım. O gece dedem gelip yanımda uyudu. Ve seher (sabah) beni yeniden annemin yanına; şehire gönderdi. 

Yaşanmış Korku ve Cin Hikayeleri - Dedem anneme olanları söylemiş. Annem beni hocaya götürdü. Hoca beni kurtardı. Kurtarması 3 gün çekti. O zaman garip sesler duyuyordum. Neyse atlattık. Derken annem, dedemin kalpten gittiğini (Kalp krizi geçirmek suretiyle hayatını kaybettiğini) söyledi. Şu an bunları anlatırken dahi sanki olayları yeniden yaşıyormuş gibi duygulandım ve korktum. Bazılarına komik gelebilir fakat benim yerimde olsanız siz de korkardınız. 

Continue Reading

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Cinler Bizimle Oyun Mu Oynuyor

Published

on

By

yaşanmış cin korku hikayeleri - cinleri oyun mu oynuyor

Geceleri oldukça ıssız ve tenha olan bir bölgedeki benzin istasyonunda gece vardiyasında çalışan bir Instagram takipçimizin anlattıkları...Gece Vardiyası

Yaşanmış Cin & Korku Hikayeleri -Ben bir benzin istasyonunda çalışıyordum. Gece vardiyasında farklı aralıklarla 3 farklı paranormal olay yaşadım. Neyse; bir gün yine gece vardiyasında; ben, bir pompacı arkadaş, bir de marketçi arkadaş olmak üzere 3 kişi çalışıyorduk. Benle pompacı arkadaş üçer saat nöbetleşerek uyuyorduk. Zaten gece pek araç gelmez, öyle pek sık insan da uğramaz. Kedi köpek desen o dahi olmaz. Bizim çalıştığımız istasyon ıssız sayılabilecek bir yerdeydi. Şehir merkezinden oldukça uzak.

Tuhaf Sesler

Marketçi arkadaş sürekli markette durur pek dışarı çıkmazdı. Pompacı arkadaş kulübede uyurdu. Ben de hemen kulübenin 20 metre kadar ilerisinde, servis bölümünde kalırdım. O gece de diğer geceler gibi pek iş olmadığından telefonla vakit geçiriyordum. Saat 03 civarı… Oturuyordum… Birden sesler gelmeye başladı. Ama öyle sıradan sesler değil. Farklı sesler… Sanki birileri duvarları tıklatıyordu. 

Kendiliğinden Hareket Eden Eşyalar

Marketçi arkadaşın yanına gittim. Anlattım sesler geldiğini. Beraber gittik ama bu sefer ses filan yok. Sonra bir başka gece vardiyasında yine oturuyordum. Pompacı arkadaş uyuyor, ben nöbetteyim. Geceyarısı saat 04 civarı. Uykum geliyor; arada dışarı çıkıyorum; maksat uykum açılsın. Neyse; acıktım. Mutfağa doğru gittim. Tam kapının önünde elimdeki şarj aleti geriye doğru hareket etti. Sağıma soluma baktım hiç kimse yok. Korktum. Hemen markete koştum.

Marketçi arkadaşa durumu anlattım inanmadı ama aklı başında bir insanım. Hissettim ve bir keresinde oturduğum servis bölümünde bir bardağın kendi kendine düştüğüne şahit oldum. Camlar kapalı, kapı kapalı, içeride rüzgar yok; nasıl düşebilir kendiliğinden öyle durup dururken. Önce duvardan geler sıradışı sesler, sonra kendi kendine hasret eden şarj aleti ve bardak… Acaba çalıştığımız ıssız bölgedeki benzin istasyonunda cinler bizimle oyun mu oynuyorlar?

Yaşanmış Cin & Korku Hikayeleri

Continue Reading

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Babamın Paranormal Geçmişi

Şimdi anlatacağım bu paranormal olayı ben yaşamadım. Bizzat babam yaşamış ve bana da bu tip konular açıldığında sık sık anlatır…

Published

on

By

babamın paranormal geçmişi - korku hikayeleri -yaşanmış cin hikayesi

Şimdi anlatacağım bu paranormal olayı ben yaşamadım. Bizzat babam yaşamış ve bana da bu tip konular açıldığında sık sık anlatır…

İki İncir Ağacının Arasındaki Ev

Babamların o zamanlar yaşadığı ev, iki incir ağacının arasındaymış. Babam orada yaşarken hemen her gün garip sesler duyar ve gölgeler görürmüş. Babam ve halam aynı odada yatarlarmış. Bir gün odalarına; aniden uzun boylu, cübbeli bir adam girmiş. Daha doğrusu odada aniden belirmiş bu adam. Babam bu adamı görünce içinden bildiği bütün duaları okumuş ama adam gitmemiş. Babamın baş ucuna kadar gelmiş. Babam da korktuğu için yorganı üstüne çekmiş. Tabi aynı odada oldukları için bu olaya halam da şahit olmuş. 

Cinlerin Oyunları

Anlatacağım ikinci esrarengiz olay da yine babamın başından geçmiş… Babam, bir gün bir  arkadaşıyla balık tutmaya gidecekmiş. Beraber balığa çıkmayı planladıkları arkadaşı da onu sabah saat 7 – 8 gibi uyandırıcakmış yaptıkları plana göre. Ancak o gece daha sabah olmadan saat 3 – 4 gibi cam tıklama sesleri gelmiş babamın kulağına. Babam da camı tıklatan kişinin arkadaşı olabileceğini düşünüp, cama çıkıp etrafa bakmış fakat kimse yokmuş. Saate bakıp yatmış. Ancak babam yatağına yattıktan bir süre sonra camdaki tıklama sesleri tekrar başlamış. Ama babam cinlerin kendisine oyun oynadığını anladığı için bu ikinci seferde pek takmamış. 

Okunduktan Sonra Cinlerden Kurtulmuş

Bu türden paranormal olaylar bir dönem, neredeyse babamı deli edecek noktaya gelmiş. Her tarafında morluklar filan oluşuyormuş sebebi açıklanamaz şekilde. En sonunda dedem bir gün (Allah rahmet eylesin) babamı okumaya gelmiş. Uzun uzun okumuş okumuş, gitmiş. Tabii babam da bu okuma işine garip tepkiler vermiş. Dedemin, babama iyileşmesi için hangi duaları okuduğunu bilmiyorum ama dedem, babamı okuduktan sonra bir daha babama ne cin ne de peri yaklaşmamış.  

Korku Hikayeleri, Yaşanmış Cin Hikayeleri

Continue Reading
Advertisement

Facebook Sayfamızı Takip Edin

Advertisement
Advertisement

Popüler