Connect with us

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Hatay’daki Zülman Cinleriyle Karşılaşmam

Yaşanmış Cin Hikayeleri – Zülman cinleriyle karşılaşmamdan çok sonra öğrendiğime göre; Zülmanlar, Süleyman Peygamber’in lanet ettiği cin topluluğuna verilen isimmiş. Eski insanlar onlara çöl cinleri ya da Zülmanlar ismini vermişler.

Yaşanmış Cin HikayeleriZülman cinleriyle karşılaşmamdan çok sonra öğrendiğime göre; Zülmanlar, Süleyman Peygamber‘in lanet ettiği cin topluluğuna verilen isimmiş. Eski insanlar onlara çöl cinleri ya da Zülmanlar ismini vermişler.

Anlatılanlara göre; görünüşleri insanlara çok benzese de boyları bizden belirgin bir şekilde uzunmuş. Diğer cin toplulukları gibi sayıları öyle çok değilmiş. Görüldüklerinde de ya tek başına ya da birkaç Zülmani bir arada olurlarmış. 

Zülman Cinlerinden Korktukları İçin Kuranı Kerim Asarlarmış

Çünkü onların inancına göre; çölde yaşayan Zülmanlar’ın gece bazı vakitler gelerek hayvanları ürküttükleri hatta bazı develeri delirttikleri oluyormuş.

Eski Araplar, Yemen'e giden kervanların Zülman cinlerine denk gelmesinden korktukları için develerin boyunlarına Kuranı Kerim Asarlarmış.
Eski Araplar, Yemen’e giden kervanların Zülman cinlerine denk gelmesinden korktukları için develerin boyunlarına Kuranı Kerim Asarlarmış.

İmam Runevi’nin anlattığına göre; Arabistan çöllerinde ve genellikle bu çöllere yakın olan ülkelerde yaşıyorlarmış. Eski Araplar, Yemen’e giden kervanların Zülman cinlerine denk gelmesinden korktukları için her devenin boynuna Kuranı Kerim asarlarmış. Çünkü onların inancına göre; çölde yaşayan Zülmanlar’ın gece bazı vakitler gelerek hayvanları ürküttükleri hatta bazı develeri delirttikleri oluyormuş. Hatta birçok kervan Mekke ve Yemen arasında yaptıkları yolculuklarda kaybolmuş, izlerine de bir daha rastlanamamış…

Ben Hatay’da yaşıyorum. Küçüklüğümde yatsı ezanından sonra camlardan dışarı bakmamıza babaannem izin vermezdi. Bir gece yağmur sesine uyandım. Evin içinde dolaşırken evimizin yan tarafındaki çalılık arazide birtakım kıpırdamalar olduğunu fark ettim. Cama yaklaşarak olanları anlamaya çalıştım. Birkaç uzun boylu, iriyarı varlık, otların arasında yürüyordu. 

O Gece Gelen Adamlar Zülman Cinleriymiş

Adamlar birkaç defa daha pencereye vurduktan sonra sesler kesildi. Babaannem yanımda saatlerce Ayetel Kürsi okudu.

Bu iriyarı adamların böylesine yağmurlu bir havada neden çalıların arasında gezindiğini anlamaya çalışırken beni fark ettiler ve evimizin yakınına kadar gelerek, bana bakmaya başladılar. Bir tanesi penceremize parmağıyla tıklatarak, dışarıya gelmemi işaret etti. O sırada babaannem beni elimden tutarak pencereden uzaklaştırdı ve uyumamı söyledi. Ben de korkuyla babaanneme sarılarak uyumaya çalıştım.

Adamlar birkaç defa daha pencereye vurduktan sonra sesler kesildi. Babaannem yanımda saatlerce Ayetel Kürsi okudu. Aradan birkaç yıl geçip, yaşım ilerlediğinde babaanneme o gece gelenlerin kimler olduğunu ve beni neden dışarı çağırdıklarını sordum. Babaannem de bana onların Zülmanlar olduğunu, bazı gecelerde buralarda dolaştıklarını ve eğer dışarı çıksaydım beni götüreceklerini söyledi. Öğrendiğime göre buralarda bir çok kere görülmüşler. Hatay’da yaşayan bazı insanlar onlara çöl cinleri, Araplar ise Zülmanlar ismini veriyormuş.

Anahtar Kelimeler: Yaşanmış Cin Hikayeleri, Zülmanlar, Süleyman Peygamber, çöl cinleri, cin toplulukları, Arabistan, Araplar, Yemen, Kuranı Kerim, gece, Mekke, Hatay, yatsı ezanı, ev, varlık, korku, Ayetel Kürsi. 

Advertisement
Click to comment

Soru Sor - Fikrini Yaz