Connect with us
Büyü nasıl anlaşılır - Büyü belirtileri / alametleri nelerdir Büyü nasıl anlaşılır - Büyü belirtileri / alametleri nelerdir

Gizli İlimler

Büyü Belirtileri Nelerdir – Büyü Nasıl Anlaşılır

Üzerimizde büyü olup olmadığını nasıl anlarız? Büyü yapıldığına dair belirtiler nelerdir? Büyü nasıl anlaşılır?

Published

on

Üzerimizde büyü olup olmadığını nasıl anlarız? Büyü yapıldığına dair belirtiler nelerdir? Büyü nasıl anlaşılır?

Bu soruların cevapları aslında oldukça tartışmaya açık. Hemen her medyumun, cinci hocanın, büyü – gizli ilimler kitabının birbirinden farklı cevapları var bu sorular için. Birazdan aşağıda okuyacağınız “Büyü Belirtileri – Büyü Nasıl Anlaşılır” başlıklı metinde sıralanan; üzerimizde büyü olup olmadığını anlamaya dair belirti, işaret, alametlere dair maddeler, bu gibi konularda profesyonel olarak çalışan bir medyumun sözlerinden alıntıdır. 

Şahsen bu gibi konulara gerçek hayatta oldukça mesafeli yaklaşan biri olarak; inananları ve konuya ilgi duyanlar için objektif biçimde kayıt altına almış olmak için yayınlıyorum.

Büyü Etkisinde Olan Kişilerde Görülen Belirtiler

Kişi sabah kalktığı zaman uyuduğu için dinlenmiş olması gerektiği halde çok yorgun ve bitkin bir şekilde uyanır.

 • Kişiye yapılan büyü kendisini kişinin rüyalarında gösterir. Kişi rüyalarında sürekli olarak kedi, köpek, fare, akrep, yılan, öküz, inek, domuz, kurt, aslan, çakal, vb. hayvanları görür ve bazen de rüyalarında bu hayvanlar tarafından kovalanır.
 • Kişi uyurken dişlerini gıcırdatır.
 • Uyurken kendi kendine güler ve bazen de kendi kendine ağlar.
 • Kişi uyku sırasında yatağından kalkıp evin içinde gezmeye başlar yani uyur gezerlik, bu bir büyü belirtisidir.
 • Kendisine büyü yapılan kişi sabah kalktığı zaman uyuduğu için dinlenmiş olması gerektiği halde çok yorgun ve bitkin bir şekilde uyanır.

Temizlik Takıntısı

Kişi rüyasında sık sık tuvalet ve banyo gibi yerler görür ve çoğu kez bu yerleri pis olarak görür.

 • Kişide aşırı temizlik isteği, temizlik hastalığı boyutuna gelen temizlik hevesi veya bazen de kişide ki aşırı pislik isteği, evini ve kendisini temizlememe isteği olur ne kadar pis olur olsun temizlenmek istemez.
 • Kendisine büyü yapılan kişi bazen rüyalarında büyü tarifleri görür ve bazende rüyasında siyah siyah adamlar görür.
 • Büyüye maruz kalan kişi rüyalarında sürekli olarak sevmediği kişiler tarafından kovalanır, rüyasında kendisine zarar vermek isteyen kişileri de görür.
 • Kendisine büyü yapılan kişi rüyasında kilise veya benzeri Müslümanlık ile uzaktan yakından alakası olmayan ibadet yerlerinde gezdiğini görür.
 • Kişi rüyasında sık sık tuvalet ve banyo gibi yerler görür ve çoğu kez bu yerleri pis olarak görür.

Kronik Baş Ağrısı

Sürekli olarak baş ağrısı olur. Bu duruma tıbben bir tanı koyulamıyorsa büyüye işaret eder.

 • Kişi bir ortamda otururken bir adam veya kadın gelip büyü yapılan kişinin yanına oturur, fakat bu adam veya kadını yalnızca büyü yapılan kişi görür, ortamda bulunan diğer insanlar göremezler.
 • Kişide insanlardan soğuma, kaçma ve yalnız kalma isteği oluşur.
 • Kendisine büyü yapılan kişide sürekli olarak baş ağrısı olur. Bu duruma tıbben bir tanı koyulamıyorsa büyüye işaret eder.
 • Kendisine büyü yapılan kişi araçlara, taşıtlara, asansör ve yürüyen merdivene binerken çekinir, ürkek davranır aynı durumu normal merdivenden çıkarken de görmek mümkündür.

Paranoya – Sürekli İzleniyormuş Hissi

Örneğin yolda giderken hemen arkasından bir köpeğin gelip kendisine saldıracağı hissine kapılır.

 • Büyüye maruz kalan kişi sık sık birisinin kendisini takip ettiği ve gözetlediği hissine kapılır. Banyo yaparken yüzünü sabunlar ve kendisini birisinin gözetlediği hissine kapılarak bir an önce yüzünü yıkayıp gözlerini açmak ister, yalnız başına namaz kılarken arkasında biri varmış hissine kapılır, yolda giderken hemen arkasından bir köpeğin gelip kendisine saldıracağı hissine kapılır.
 • Kişide tuvalette ve banyoda çok uzun kalma veya bazen de çok çabuk çıkma isteği oluşur.
 • Kendisine büyü yapılan kişide ciddi manada bir unutkanlık olur. Evden ayrılınca sürekli anahtarı aldım mı diye cebini kontrol eder ve almış olmasına rağmen yine de şüphede kalır ve sık sık kontrol etmeye devam eder. Ocağın altını söndürmesine rağmen sürekli olarak ocağı kontrol eder.
 • Büyüye maruz kalan kişide takıntılar olur, bazı sayılara ve eşyaların simetrik bir şekilde durmasına büyük bir zaafı olur.

Kafanın İçinde Sesler

Kişi sürekli olarak kafasının içinde bazı sesler duyar ve delirme noktasına gelir…

 • Kendisine büyü yapılan kişide öğlen bile perdeleri kapatıp oturma isteği olur ve bazen de tam tersi perdeleri sonuna kadar açma isteği olur, can sıkıntısı olur bu durum özellikle ikindi vakti daha da artar.
 • Kendisine büyü yapılan kişi sürekli olarak kafasının içinde bazı sesler duyar ve delirme noktasına gelir bazı kişiler ise bu sesi kendi iç sesleri zannederler ve dikkate almazlar.
 • Kendisine büyü yapılan kişide geleceğe dair ümitsizlik olur.
 • Kendisine büyü yapılan kişi karar veremez ve sürekli olarak verdiği kararları değiştirir.

Kömür Büyüsü

Kömür kullanılarak yapılan büyü kişinin şişmanlamasına, aptallaşmasına ve agresif tavırlar sergilemesine sebep olur.

 • Yapılan büyüde kömür kullanılmışsa o kişi karanlıkta yaşıyormuş gibi hayatına devam eder. Kömür ile yapılan büyüye maruz kalan kişi temizlenmek istemez, insanlar ona bakınca yavaş yavaş o kişiden iğrenmeye ve uzaklaşmaya başlarlar, o kişinin delirdiğini düşünürler, kömür kullanılarak yapılan büyü kişinin şişmanlamasına, aptallaşmasına ve agresif tavırlar sergilemesine sebep olur.

Yemek Büyüsü

Bu türden olan büyü vakaları günümüz büyülerinin %95’ini kapsar.

 • Büyü kişiye yedirilerek yapılmışsa -ki bu türden olan büyü vakaları günümüz büyülerinin %95’ini kapsar- o kişide büyülü yiyeceği yedikten sonra mide bulantısı, midede yanma, karın ağrısı, yutkunma sorunları, bağırsakta batma, kusma sorunları ortaya çıkar.
 • Büyüye maruz kalan kişide ki bir başka belirti ise ileriki yaşlarda ortaya çıkan sebepsiz kekemeliklerdir.
 • Büyüye maruz kalmış bir eve veya mekana gidildiği zaman vücudun her yerinde kırmızı küçük küçük çizikler ve bazen de bedende kırmızı kırmızı noktacıklar oluşur. Çoğu kişi sabah kalkınca elini bir yere vurduğunu ve bu yüzden bu çiziklerin oluştuğunu zanneder.

Yükseğe Saklanan Büyü Tılsımı

Yüksek yerlere konularak yapılan büyüye maruz kalan kişiler rüyasında yüksek yerlerden düşer, rüyasından sürekli olarak sıçrayarak uyanır, kişiye karabasan gibi ağırlıklar çöker

 • Yapılan büyü işyerinde veya evde kapı üstlerine, gardrop üstlerine, perde üstlerine vb. yüksek yerlere konulmuşsa kişinin sürekli olarak hayatında başarısız olmasına, işlerinin rast gitmemesine, kişinin iş hayatında sürekli olarak aynı yerinde saymasına neden olur. Yüksek yerlere konularak yapılan büyüye maruz kalan kişiler çok fazla hayalperest bir dünyada yaşar, olmamış olayların gerçekleştiğini zanneder, çok kötü baş ağrılarına maruz kalır, rüyasında yüksek yerlerden düşer, rüyasından sürekli olarak sıçrayarak uyanır, kişiye karabasan gibi ağırlıklar çöker.

Gömü Büyüsü

Böyle bir büyüye maruz kalan kişi kendini ölü gibi görür, sürekli olarak ölümü düşünür, sık sık ölüler ve ölümle ilgili rüyalar görür.

 • Yapılan büyü bir yere gömülmüş ise büyü yapılan kişi enerjisini kaybeder, uykusuz hisseder, kirli görünür, insan vücudundaki bütün enerjiyi yok eder, büyü yapılan kişi kendini halsiz hisseder, ağır uykular basar, kendine bakmaz yıkanmaz, böyle bir büyüye maruz kalan kişi kendini ölü gibi görür, sürekli olarak ölümü düşünür, sık sık ölüler ve ölümle ilgili rüyalar görür.

Kuyu Büyüsü

Kadında genetik bozukluğa sebep olur, evlatlarında hastalık veya engelli doğuma sebep olur, tamamen kısırlığa veya düşüğe sebep olur.

 • Büyü, kuyu gibi bir şeyin içine atıldıysa bu tür büyü tamamen kişinin her şeyini kaybetmesini sağlar, girdiği her iş olumsuzlukla sonuçlanır, maddi yönden batar, kendisini yerin dibindeymiş gibi hisseder ve bir türlü çıkar yol bulamaz, kadında genetik bozukluğa sebep olur, evlatlarında hastalık veya engelli doğuma sebep olur, tamamen kısırlığa veya düşüğe sebep olur, kocasından nefret ettirir, eşi ile beraber olmaz.
 • Büyü bazen de bayanların tıbbî olmayan hamile kalamayışı veya tıbbî olmayan düşük yapması sonucu kendini belli eder.
 • Büyü yapılan kişide daimi ağrılar ve vücutta sürekli olarak yer değiştiren ağrılar olur.
 • Büyü kişide mide şişmesine neden olur bunun nedeni ise büyü ile gelen cinin midenin üzerine oturması ve bu şekilde mideyi şişirmesidir.
 • Büyüye maruz kalmış bayanların özel günlerinde düzensizlikler görülür.
 • Kendisine büyü yapılan kişi abdest almada ve namaz kılmada zorluk çeker bazen de abdest aldığı halde namaz kılmaktan vazgeçer.
 • Büyüye maruz kalan kişide çok iyi bir işi olmasına rağmen işe gitmeme isteği oluşur veya işe gitse bile kısa bir süre sonra huzursuz olur ve o işinden ayrılır. 
 • Büyü kişide saç dökülmesine, ayaklarda bitkinliğe ve nefes darlığına sebep olur.
 • Büyü ergenlik dönemindeki erkeklerin kendini kadın gibi hissetmesine sebep olur.
 • Büyü yapılmış kişi evin içinde gölgeler ve karartılar görür.
 • Büyüyen uğramış kadında doğum yaptıktan sonra huy değişmesi görülür.
 • Kendisine büyü yapılmış kişide cinsellik ve dini konular üzerine vesveseler görülür, kişide her an sanki kötü bir şey olacakmış hissi oluşur..

Editörün Yorumu

Yukarıda da dediğim gibi şahsen bu gibi konulara gerçek hayatta oldukça mesafeli yaklaşan biri olarak; inananları ve konuya ilgi duyanlar için objektif biçimde kayıt altına almış olmak için yayınlıyorum bu metni ve içindeki maddeleri. Ancak şahsi görüşüme göre; burada zikredilen maddelerin çoğu; hemen hepimizin zaman zaman yaşadığı yahut yaşayabileceği psikolojik travma, depresyon, stres ve benzeri durumların belirtilerini içeriyor.

Bunun yanı sıra; büyü belirtisi olarak sayılan alametlerin çok önemli bir kısmı da patolojik bazı bozukluklara işaret ediyor. Anılan belirtiler ister psikolojik, ister fizyolojik kökenli hastalıklarla ilintili olsun; bunların tedavisi için medyumlara, cinci hocalara koşturmak yerine öncelikle alanında uzman hekimlere görünmekte sayısız fayda var.

Yukarıdaki maddeleri büyü alameti olarak niteleyen insanlar zaten bu işlerden para kazanmaya çalışan kişiler. Tabii ki depresyon belirtileri gösteren bir kişinin psikolog yerine kendilerine gelmesini sağlamak onların işine gelecektir. Ayrıca psikolojisi bozuk yahut zayıf insanları, söz konusu durumlarından faydalanarak kandırmak, normal bir insana göre daha kolaydır.

Örnek vermem gerekirse; yukarıda “sürekli izleniyormuş gibi hissetmek, namaz kılarken arkasında birilerinin olduğu düşüncesi yahut arkadan gelen bir köpeğin saldırısına uğrama endişesi…” gibi bazı büyü belirtilerinden(!?) söz ediliyor. Dikkatinizi çekerim; bunların hepsi de bildiğimiz standart paranoya belirtileri. Yani pozitif bilim tarafından zaten uzun süre önce tanımlanmış, tedavileri geliştirilmiş, sıradan, normal bir durum.

Peki, gayet bilinen bir psikolojik bozukluk olan paranoya; cin, büyü vb. işlerden para kazanma amacında olan biri tarafından neden büyü alameti olarak sunulmaya çalışılıyor olabilir? Bunun cevabı sizce de oldukça basit değil mi aslında: Paranoyak bir birey zaten söz konusu psikolojik rahatsızlığının kaçınılmaz bir sonucu olarak, durumunu doğal tıbbi bir durum değil de başkaları tarafından kendisine kötü niyetle büyü yapılmasının sonucu olduğunu düşünmeye tabii olarak eğilimlidir. Usta(!) medyumlarımız ise büyü çözme konusunda olduklarından daha fazla insan psikolojisi ve kandırma sanatı konusunda mahir olabilirler mi?..

Tabii ki konunun bir de inanç boyutu var. Şahsen bu sitede kimsenin herhangi bir inancını köreltme yahut güçlendirme amacında hiç olmadım. Büyü ve benzeri durumların varlığına inanıp inanmamak, sonuçlarını göze aldığı ölçüde kişinin kendisine kalmıştır. Benim, bu gibi konulara olan ilgimin sebebi aslen; konunun antropolojik, ve folklorik yönleri ile ilgilidir ve buradaki temel amacım; kendi özel ilgi alanlarım ve çalışmalarım için bu gibi inanışları ve bunlarla ilintili verileri kayıt altına almaktan ibarettir.

Ancak okurlarımı, büyü ve benzeri doğaüstü olaylara inansın inanmasın bu konulardaki sahtekarlar ve sahtekarlıklar hakkında uyarmaktır. Kişinin büyüye inanıyor olması “Ben medyumum, ben büyücüyüm…” diyen herkese körü körüne inanmasını gerektirmez…

Sinan Özgenç

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizli İlimler

İstediği Kişiyi Rüyada Görmek İçin Dua

Cuma geceyarısından sonra iki rekât namaz kılıp 1414 defa aşağıdaki isimleri okuyarak uyuyan kimsenin, istediğini rüyada göreceği rivayet edilmiştir.

Published

on

By

İstediği Kişiyi Rüyada Görmek İçin Dua

İstediğiniz Kişiyi Rüyada Görmek İçin Dua

Cuma geceyarısından sonra iki rekât namaz kılıp 1414 defa aşağıdaki isimleri okuyarak uyuyan kimsenin, istediğini rüyada göreceği rivayet edilmiştir.

İstenilen kişiyi rüyada görmek için: Cuma gecesi, geceyarısından sonra iki rekât namaz kılıp 1414 defa aşağıdaki isimleri okuyarak, sağ tarafına yatıp uyuyan kimsenin istediğini rüyada göreceği rivayet edilmiştir.

İstenilen kişiyi rüyada görmek için okunacak isimler (Allah’ın isimleri):

İstediği Kişiyi Rüyada Görmek İçin Dua
İstediği Kişiyi Rüyada Görmek İçin Dua

Türkçe Okunuşu: Ya Nur, Ya Basit, Ya Zahir.

Continue Reading

Cinler Alemi

Musallat ve Cinlerin Verdiği Rahatsızlıklardan Kurtulmak İçin

Published

on

By

Musallat ve Cinlerin Verdiği Rahatsızlıklardan Kurtulmak İçin Dua

Musallat sorunu yaşayan, düşüp bayılan, hayal gören, kulağına ses gelen, geceleri sıkıntılı ve huzursuz olan bir kimse aşağıdaki huruf-u ebcediyyeyi (ebcet harflerini) misk, amber, safran, ıtır, gül suyu karışımı bir mürekkeple yazılarak üzerinde taşırsa her çeşit cin şerrinden ve tasallutundan kurtulur.

Yazılması gereken hurüfu ebcediyye aşağıda görüldüğü gibidir.

Musallat ve Cinlerin Verdiği Rahatsızlıklardan Kurtulmak İçin Dua
Continue Reading

Cinler Alemi

Müslüman Cin Çağırma

Müslüman cin çağırma usulü nasıldır? Müslüman cinlerle iletişime geçip, onlardan yardım almak için okunması gereken dualar hangileridir?

Published

on

By

Müslüman Cin Çağırma Ritüeli

Müslüman cin çağırma usulü nasıldır? Müslüman cinlerle iletişime geçip, onlardan yardım almak için okunması gereken dualar hangileridir?

Müslüman cin çağırıp, onunla görüşmek için temiz ve karanlık bir yerde iki diz üzerine oturarak üç defa “Eüzü billâhi mineş şeytânir racîm” dersin. Sonra yedi kez “Lâ havle velâ kuvvete illâ billâhi aliyyil azîm” dersin. Sonra Müslüman cinlere seslenerek: “Ey Allah ve Resulü’nün emir ve yasaklarına itâat eden mü’min cinler! Hanginiz bana hayır üzerine yardım ederseniz Allah da ona
yardım etsin.” der ve bunu da üç kez tekrar eder, sonra ayağa kalkıp kıbleye dönük halde durarak yedi kez “cin suresi”ni (yani Kul ühiye’yi) okur, sonra sağ tarafına dönerek aşağıdaki cümle okunur:

Müslüman Cin Çağırma
Müslüman Cin Çağırma Duası

Okunuşu: Ahsenallahü ila men ahsene ileyye min ervahil mü’minin.

Sonra sol tarafa dönülerek üç kere “Ye saf diş” sonra “Bikatlamediyş” denip, sonra da bir kez şu dua okunur:

Müslüman Cin Çağırma 2
Müslüman Cin Çağırma Dua 2

Okunuşu: Tezdadu biha tiran ve ala sırrikum. Esselamu aleyküm eyyühel ervahut tahireti min cannil mü’minin.

Bu esnada müslüman cinlerden birisinin sana “Esselamu aleyküm” dediğini işitirsin. “Aleyküm selam” diye ona karşılık verdikten sonra dilediğin şeyi
sorup haber alabilirsin. Yalnız duânın şartı: Karanlık bir mahalde yalnız başına okumalısın. Elbisen, bedenin ve oturduğun mahal gâyet temiz olmalıdır.

Continue Reading

Cinler Alemi

Çağrılan Cini Geri Gönderme Duası

Cin çağırma işlemi yapıldıktan sonra özenle yapılması gereken ve pek de önemsenmeyen bir işlem daha vardır: Çağrılan cini geri gönderme…

Published

on

By

Çağrılan Cini Geri Gönderme Cin Nasıl Geri Gönderilir

Cin çağırma işlemi yapıldıktan ve murat hasıl olduktan sonra özenle yapılması gereken ve pek de önemsenmeyen bir işlem daha vardır: Çağrılan cini geri gönderme…

Çağrılan Cin Nasıl Gönderilir

Çağrılan Cini Geri Gönderme: Cin çağırma işlemlerinin sırları her zaman merak konusu olmuştur. Özellikle gençler arasında eğlence amaçlı olarak cin çağıran ancak sonrasında cin musallatına uğradığını düşünüp, çeşitli sıkıntılar yaşayanların hikayeleriyle sıklıkla karşılaşıyoruz. Bunun sebebi çoğunlukla; bu gibi konulara ilgi duyanların genellikle öğrenmeyi ihmal ettikleri çok önemli bir husustur: Çağrılan cin nasıl gönderilir? Çağrılan cinleri geri gönderme konusu da cinlerin nasıl çağrılacağını öğrenmek kadar önemli hatta çoğu durumda daha hayati bir bilgidir. Biz buradan özellikle bu gibi konulara ilgi duyan gençlere başka konulara merak salmalarının daha sağlıklı bir tutum olacağını hatırlatmak isteriz.

Cin çağırma ritüelleri düzenlendikten sonra, bu ayinleri gerçekleştiren çoğu kişi psikolojik sorunlar yaşamaktadır. İçine düştükleri bu manevi sıkıntı nedeniyle hayatlarının maddi kısımları da zarar görmekte, cinci hoca, medyum vb. sahtekarlardan medet umanların sorunları ise katlanarak artmaktadır. Ancak illa bu bilginin peşine düşmekte kararlı olanlara ise öğreneceklerse tam olarak öğrenmelerini tavsiye ediyoruz.

Bahusus çağrılan cinleri geri göndermek için okunması gereken azimet aşağıdaki şekildedir:

Çağrılan cini geri göndermek için okunacak azimet.
Çağrılan cini geri göndermek için okunacak azimet.

Türkçe Okunuşu: Bismillâhirrahmânirrahîm. İnsarifu ilâ mekâniküm bârekellahü minküm ve aleyküm yâ ervâhıl ulviyyeti ves süfliyyeti insarifâ ilâ mevâtıniküm ve cealnâ min beyni eydiyhim sedden feağşeynâhüm fehüm lâ yübsırün, bârakellahü minküm ve aleyküm.

Yukarıda yazılı olan azimet üç defa okunursa çağrılmış olan cinler herhangi bir zarara neden olmadan geldikleri yere geri dönerler.

Cinleri Kovmak İçin Cinleri Kovan Dua

Define çıkarmak vb. amaçlarla bir mekândan cinleri kovmak, def etmek gerektiğinde önce bir daire çizilir. Çizilen bu dairenin içerisine aşağıdaki tılsım yazılır. Bu tılsım o dairede bulunduğu müddetçe cinler bir daha oraya dönmezler. Aynı şekilde, saralı yahut cinlerin tasallatuna
uğramış bir hasta için yazılan muskanın sonuna bu tılsım ilâve edildiği zaman büyük tesiri vardır. Tılsım aşağıda görüldüğü gibidir:

Cinleri kovmak için
Cinleri kovmak için
Continue Reading

Gizli İlimler

Peygamber Efendimizin Cin Mektubu Name-i Muhammediyye

Peygamber Efendimiz’in Ebu Dücane için yazdırdığı cin mektubunu kim yanında veya evinde bulunursa cinler ne onun evine ne de civârına yaklaşamazlar.

Published

on

By

Peygamberimizin Cinlere Mektubu Name-i Muhammediyye

Peygamber Efendimiz’in Ebu Dücane için yazdırdığı “cin mektubu”nu kim yanında veya evinde bulunursa cinler ne onun evine ne de civârına yaklaşamazlar.

Cin Mektubu Yazılma Sebebi

Ebü Dücâne (r.a.) Hazretleri diyor ki: “Geceleyin uyuyamıyorum. Değirmen gürültüsü, kovan uğultusu gibi sesler işitiyorum. Cinler beni korkutuyordu. Bir gün Peygamberimize bu durumu arz ettim. Peygamberimiz de Hz. Ali’ye bu duâyı yazdırdı. Yastığın altına koyup uyumamı emretti. Yazılan bu mektubu aldım, sardım ve alıp evime götürdüm. Başımın altına koydum. O gece uyudum ancak bir bağıranın çağıranın sesiyle uyandım; şöyle diyordu: “Ey Ebâ Dücâne! Bu sözlerle bizi yaktın..

Sâhibin (Muhammed) hakkı için- bunu bizden kaldır, yoksa bizim için hiçbir kurtuluş yolu yoktur. Bir daha senin evine döneceğimiz yok, komşularına uğrayacağımız da yok ve bu mektubun bulunduğu herhangi bir yere gireceğimiz de yok. Ebü Dücâne (RA.) devamla diyor ki: Onlara şu cevabı verdim: “Vallahi ben bunu kaldıramam, Resülüllah (s.a.v.) Efendimizden izin almadıkça!..

Gece hayli uzadı. Cinlerin iniltisi, bağırıp çağırması, ağlaması beni uyutmuyordu. Sabah namazını Peygamber Efendimiz ile birlikte kıldıktan sonra durumu kendilerine arzettim. Buyurdular ki: “Ebü Dücâne! Artık o mektubu onların üzerinden kaldır. Beni hak peygamber olarak gönderen Allah’a andolsun ki, onlar bu azâbın elemini kıyâmete kadar duyacaklardır.”

Kimin yanında veya evinde mektup (yazı) bulunursa cinler ne onun evine ne de civârına dönerler.

Arapça Yazılışı

Türkçe Anlamı

Rahmân ve rahim olan Allah’ın adıyla. Bu yazı, âlemlerin Rabbi Allah’ın Resülü Muhammed’den, evi bayındır etmek ve ziyârette bulunmak üzere kapıyı çalan kimseleredir; meğer ki hayır ile kapıyı çalan ola… O bu yazının hükmü
dışındadır. Ve sonra bilinmiş olsun ki: Bizim için de sizin için de hak konusunda bir imkân ve genişlik vardır.

Eğer sen fazla hırslı âşık veya gözü kara içeriye dalan bir ahlâksız ya da ibtal edilmiş bir gözetleyici isen işte bu Allah’ın bir kitabıdır ki sizin ve bizim üzerimize hak ile konuşur. Şüphesiz ki biz sizin yaptıklarınızı iptal ediyoruz.
Bizim elçilerimiz sizin yanınızdadır. Düzenlerinizi, hile ve desiselerinizi yazıyorlar.

Benim şu mektubumun sâhibini terk edin. Puta tapanlara, Allah’tan başka ilâh yoktur. Her şey helâk olucudur ancak O’nun vechi (zâtı) değil.. Hüküm
O’na mahsustur, dönüş ancak O’na olacaktır. HA-MİM-AYN-SİN-KAF mağlup olacaklardır. HA-MİM VE’L-KİTABİ’L-MÜBİN Allah’ın düşmanları dağılacak, parçalanacak. Allah’ın hücceti hedefine erişecektir, erişmiştir de… Velâ
havle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm. Onlara karşı Allah sana yetecektir. O, işitir ve bilir.

Continue Reading

Gizli İlimler

Temre Hastalığı İçin Okunacak Dua

Bir çeşit deri hastalığıdır. Cilt üzerinde görüntü olarak kırmızı ve küçük kabarık lekelere neden olur ve cilde yayılır…

Published

on

By

Temre hastalığına karşı okunacak dua.

Temre Hastalığı Nedir

Bir çeşit deri hastalığıdır. Cilt üzerinde görüntü olarak kırmızı ve küçük kabarık lekelere neden olur ve cilde yayılır. Hastalıklı bölgeye dokunulduğu zaman pürüzlü ve pütürlü bir his uyandırır. Oldukça sık görülen bu hastalık cilt yüzeyinin tahriş olmasından kaynaklanır. Tahriş olmanın dışında otobüste, sokakta, okulda yani hijyenik olmayan, topluma açık ortamlara temas ettiğimiz yerlerden vücudumuza geçen bakterilerden de kaynaklanabilir.

Temre Hastalığının Nedenleri

 • Kozmetik malzemeler gibi cilde direk temas eden malzemelerden
 • Cildin temizlenmemesi
 • Kullanılan kalitesiz kremler
 • Temizlik ürünleri içerisinde alerjiye sebep olan hammaddeler
 • Cildin tahriş olması
 • Cildin bakteri üretmesi
 • Yenilen gıdalarda alerjik reaksiyon ile vücudun tepki vermesi

Temre’ye Ne İyi Gelir

 • Mersin yaprağı kaynatılarak içilebilir
 • Turp tohumu sirke yardımı ile lapa hale getirilerek uygulanabilir
 • Erik sirkeye batırılarak sürülebilir
 • Kükürt tozu lekelerin bulunduğu bölgeye sürülebilir
 • Nohut yağı bölgeye sürülerek kullanılabilir
 • Sedef çiçeği ve bal karıştırılıp günlük olarak sürülebilir
 • Ispanak yaprakları ile süt karıştırılarak cilde sürülür

Temre Duası

Temre Duası
Temre Duası

Türkçe Okunuşu: Em ebrumu ekran fe inna mübrimun

Temre olan yer bir çöple dıştan içe doğru dâire şeklinde çizilerek bir nefeste yedi kez olmak üzere yedi defa okunur ise temre silinir. Duâ her zaman okunabildiği gibi Cumartesi sabahı güneş doğmadan evvel okunması daha tesirlidir ve tecrübe edilmiştir.

Continue Reading

Gizli İlimler

Dargın Eşlerin Barışması İçin Dua

Dargın eşlerin barışması için temiz bir kâğıda cuma salâsında veya cumartesi ikindi ile akşam ezanı arası veya pazartesi sabah güneş doğarken yazılır.

Published

on

By

Dargın Eşlerin Barışması İçin Dua

Dargın eşlerin barışması için temiz bir kâğıda cuma salâsında veya cumartesi ikindi ile akşam ezanı arası veya pazartesi sabah güneş doğarken yazılır.

Aşağıdaki vefk-i şerîf, temiz bir kâğıda cuma salâsında veya cumartesi ikindi ile akşam ezanı arası veya pazartesi sabah güneş doğarken yazılır. Ardından talep edilen kişiye veya karı-kocaya içirilir ise istenilen netice fazlasıyla elde
edilir. Bazı alimlerin bu tertibin kılıçtan daha keskin olduğunu belirttikleri rivayet edilir.

Dargın Eşlerin Barışması İçin Vefk

Eşlerin Barışması İçin Dua
Dargın Eşlerin Barışması İçin Dua

Eğer içirmek mümkün değilse bu âyeti üç gece 1127 kez karabibere veya muma okuyup “Ya rabbi bu ateşin bu biberi veya mumu yaktığı gibi filân kişinin kalbini de benim sevgimle, aşkımla böyle yak” diye duâ edilerek
yakılır ise hakkında tertip uygulanan kişi tâlibine karşı sınırsız bir sevgi ile bağlanır. Bir an yanından ayrı kalmak istemez.

Continue Reading

Gizli İlimler

“Kalp Ağrısı”na İyi Gelen Dua

Aşağıdaki tertip bir kap içerisine yazılarak su ile silindikten sonra o su içmeye devam edilirse, devam eden kimsedeki her çeşit kalp ağrısı şifâ bulur.

Published

on

By

"Kalp Ağrısı"na İyi Gelen Dua

Aşağıdaki tertip bir kap içerisine yazılarak su ile silindikten sonra o su içmeye devam edilirse, devam eden kimsedeki her çeşit kalp ağrıları şifâ bulur.

“Kalp Ağrısı”na İyi Gelen Tertip

Yazılacak tertip şudur:

"Kalp Ağrısı"na İyi Gelen Tertip
“Kalp Ağrısı”na İyi Gelen Tertip

Diş Ağrısı”na Karşı Okunacak Dua

Continue Reading

Gizli İlimler

Muhabbet İçin Celbiyye Duası

Bu dua cumartesi sabahı Güneş doğmadan önce safranla yazılır, sağ pazuya takılırsa niyet edilen kişi, derin bir sevgi ve heyecanla niyet edene bağlanır.

Published

on

By

Muhabbet İçin Celbiyye Duası

Bu dua cumartesi sabahı Güneş doğmadan önce safranla yazılır, sağ pazuya takılırsa niyet edilen kişi, derin bir sevgi ve heyecanla niyet edene bağlanır.

Yukarıdaki yazılı olan muhabbet duası cumartesi sabahı Güneş doğmadan önce safranla yazılır. Tâlip olan, matlubun sevgisi niyetine sağ pazusuna takarsa niyet ettiği kişi, derin bir sevgi ve heyecanla kendisine bağlanır. Defalarca denenip başarılı olduğuna dair rivayetler vardır.

Muhabbet İçin Celbiyye Duası

Muhabbet İçin Celbiyye Duası
Muhabbet İçin Celbiyye Duası

Bir Başka Bağlama Duası

Continue Reading

Gizli İlimler

Kaybolan veya Terk Eden Kişiyi Geri Getirme Duası

Kaybolan veya terk eden eşlerden birisini diğerine ısındırmak veya her ikisini de birbirlerine bağlamak veya geri döndürmek okunacak dua.

Published

on

By

Kaybolan veya Terk Eden Kişiyi Geri Getirme Duası

Kaybolan veya terk eden eşlerden birisini diğerine ısındırmak veya her ikisini de birbirlerine bağlamak veya geri döndürmek okunacak dua.

Kaybolan veya Terk Eden Kişiyi Geri Getirme Duası

Kaybolan veya Terk Eden Kişiyi Geri Getirme Duası
Kaybolan veya Terk Eden Kişiyi Geri Getirme Duası

Türkçe Okunuşu: Bismillâhirrahmânirrahim. Nâran ehâta bihim sürâdiguhâ ve in yesteğıysu yüğâsu bimâin kelmühli yeşvil vücuh. Bi’seş şerâbü ve sâet mürtefigâ. Ve inne Cehenneme lemuhitatün bil kâfirin. Vessemâi zâtil bürâu. Vel yevmil mev’ud ve şâhidin ve meşhud. Kutile eshâbül uhdud. Ennâri zâtil vekud. Nârullahil mukadetülletî tettaliu alel ef’ideh. Kezâlike tevakkadün nâra fi kalbi kezâ alâ mehabbeti kezâ bilmehabbetil kaviyyeti veşşedideti bihakkı hâzihil âyâtiş şerifeti bil aceli ves sür’ati.

Geri Getirme Tertibinin Uygulaması

Kaybolan, uzağa giden veya sebepsiz yere birbirlerini terk eden eşlerden birisini diğerine ısındırmak veya her ikisini de birbirlerine bağlama veya terk edip gittiği haneye dönmeye mecbur etmek için yukarıdaki âyeti kerimeler
iğne ile büyükçe üç adet mum üzerine yazılır. Sonra mumlardan birisi yakılır. Mumun yanması esnasında Yâsîn süresi okunmaya başlanır. Her mübîn kelimesine geldikçe niyet tekrarlanır.

Meselâ: “Bu mumun yandığı gibi filân kişinin kalbi de filân kişi için böyle yansın” denilir ve tekrar Yâsîn baştan ikinci “mübîn”e kadar okunur. Yine niyet
tekrarlanıp başa dönülür. Böylece yedi “mübîn”de başa dönülür ve sekizincide Yâsîn tamamlanır.

Eğer birinci mumun yanması bitmeden istenilen kişi gelmemişse ikinci
ve üçüncü mumlar da aynı şekilde yakılır. Hakkında bu tertip uygulanan kişi her nerede ve ne kadar uzakta olursa olsun derin bir sevgi ve heyecanla istenilen kişiye gelir.

Daha Fazla: Gizli İlimler

Continue Reading
Advertisement

Facebook Sayfamızı Takip Edin

Advertisement
Advertisement

Popüler