Connect with us
Korku Filmi İzle La Llorona Efsanesi Lanetli Gözyaşları Korku Filmi İzle La Llorona Efsanesi Lanetli Gözyaşları

Paranormal Filmler

Korku Filmi “La Llorona – Lanetli Gözyaşları”

La Llorona – Lanetli Gözyaşları isimli korku filminin konusu ve izleyici yorumu…

Published

on

La Llorona – Lanetli Gözyaşları isimli korku filminin konusu ve izleyici yorumu…

La Llorona Adlı Korku Filminin Konusu

Filmin hikayesi 1970’lerde geçiyor. Anna; iki çocuk sahibi, polis olan kocasını kaybetmiş ve Çocuk Koruma Bürosu’nda çalışan dul bir kadın. Bir gün dört yıldır ilgilendiği Patricia adlı bir kadın ve çocuklarıyla ilgili ihbar ihbar nedeniyle, polis eşliğinde Patricia’nın evine gidiyor. Gittiğinde çocuklar ortada yok ve Patricia çok tuhaf davranıyor. Anna’ya onları korumak için çocukları güvenli bir yere sakladığını söylüyor. Evin her tarafında mumlar yanıyor ve kilitli bir kapının üzerine bir göz resmi çizilmiş. 

Kapıyı açmaya çalışırken Patricia, Anna’ya saldırıyor ve polis Patricia’yı etkisiz hale getiriyor. Kapıyı açıp çocukları kurtarıyorlar. Koruma amacıyla yurda yerleştiriyorlar. Çocukların vücudunda yara izleri gören Anna, bunu kimin yaptığını soruyor. Çocuklar “O yaptı” diyorlar. Anna “Anneniz mi yaptı?” diye sorunca “Hayır” diyorlar. Anna “Sizi koruyacağım. Burada güvendesiniz.” deyince çocuklar “Hiçbir yerde güvende değiliz.” diye cevaplıyorlar. 

Gece olduğunda kardeşler yurtta uyurken, kardeşlerden büyük olanı; Tomas, yatağından kalkıp, uyurgezer şekilde yurdun koridorlarında dolaşmaya başlıyor. Kardeşi de onun peşinden gidip seslenerek uyandırmaya çalışıyor. Bu noktada koridorda onları takip eden ve “O” dedikleri hayalet kadını ilk defa görüyoruz.

Aynı gece, sabaha karşı Anna’ya bir telefon geliyor. Bir polis memuru Anna’ya “Az önce Patricia Alvarez’in çocuklarının cesedini, nehirden çıkardıklarını” söylüyor. Olay yerine Anna’dan sonra gelen çocukların annesi, olanlar için Anna’yı suçluyor. “O”nu durdurmaya çalıştığını ama Anna’nın onu duymazdan geldiğini söylüyor. Anna “O”nun kim olduğu sorduğunda ise “La Llorona” cevabını alıyor. 

La Llorona Efsanesi

Anna’nın çocuklarını bırakacak kimsesi olmadığı için ölen çocuklarla hemen hemen aynı yaşta olan çocuklarını da yanında getirmiştir. Anna polislerle ilgilenirken oğlu Chris arabada uyumakta olan kız kardeşini bırakıp, olay yerinin olduğu çevrede dolaşmaya başlıyor ve La Llorona’yı görüyor. La Llorona’da onu… Anne ve çocuklarının La Llorona ile olan mücadelesi böylece başlıyor. 

Anna, boğularak ölen çocukların cenazesinde, o bölgenin kilisesinin rahibinde La Llorona efsanesini öğreniyor. Buna göre; La Llorona, yaşarken, Meksiko’nun en güzel kızıymış. Çok zengin ve yakışıklı bir çiftlik sahibi La Llorona’ya aşık olmuş ve mutlu bir aşk evliliği yapmışlar. Çok sevdikleri iki de oğulları olmuş. 

Ancak bir gün La Llorona, kocasını başka bir kadının kollarında yakalamış ve kıskançlığın verdiği öfke ile kocasının en değer verdiği şeyi elinden almak için kendi çocuklarını nehirde boğarak öldürmüş. Öfke krizi geçip kendine geldiğinde ne yaptığını fark etmiş ve kendini de; çocuklarını boğarak öldürdüğü nehre atarak intihar etmiş. O günden sonra ölen çocuklarının yerini alacak yeni çocuklar aramaya çalışmakla lanetlenmiş.

La Llorona yani ağlayan kadın efsanesi, yaramazlık yapan çocukları korkutmak ve terbiye etmek için kullanılan bir halk masalına dönüşmüş zamanla…

La Llorona İzlemeye Değer Bir Korku Filmi mi

Spoiler vermiş olmamak için filmin konusuyla ilgili daha fazla şey anlatmak istemiyorum. Filmin genel çerçevesi bu tabandan gelişiyor ve Anna ile çocuklarının La Llorona ile olan mücadelesini izliyoruz. Filmin gizem ve heyecan dozu korku unsurunun önüne geçmiş. Ama bu kötü bir durum değil bence. Filmi tavsiye eder miyim diye sorarsanız “İzlenmeyecek bir film değil” derim. Ama özellikle de tavsiye edilecek bir korku filmi değil. Hele film için gerçekleştirilen reklam kampanyasının yarattığı beklentiyi de göz önüne alırsak, ufak çaplı da olsa bir hayal kırıklığı dahi yaşayabiliriz.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paranormal Filmler

Tavsiye Korku Filmi – The Dead Center

Tavsiye Korku Gizem Filmi – The Dead Center Filmi izle filminin konusu: Film; bir gece yarısı şehir hastanesinin morguna bir cesedin getirilmesiyle başlar.

Published

on

By

Tavsiye Korku Filmi - The Dead Center izle youtube video

Tavsiye Korku Gizem Filmi – The Dead Center filminin konusu: Film; bir gece yarısı şehir hastanesinin morguna bir cesedin getirilmesiyle başlar. Standart morg prosedürlerini izleriz önce. Ceset etiketlenir, otopsisi yapılır ve dondurucuya kaldırılır. Buraya kadar he şey gayet normal  görünmektedir. 

Morgda Canlanan Ceset

Sonra hiç beklenmedik bir şey olur ve morgda; dondurucuda bekleyen ceset aniden canlanır. Şoktadır ve üşümüştür. Bu yüzden morgdan çıkıp bulunduğu yere en yakın birimdeki bir hasta odasına girer. Orada bir battaniyeye sarınır ve yatağa uzanarak ısınmaya çalışır.

Doktor Daniel’in Gizemli Hastası

Doktor Daniel Forrest ise aynı hastanede bir psikiyatr doktoru olarak görev yapmaktadır. Ertesi gün gün hiç beklenmedik bir biçimde, hastane odalardan birinde fazladan bir hasta bulunur. Hasta katatonik haldedir. Dolayısıyla ne konuşabilmekte ve başka herhangi bir tepki verebilmektedir. Bu yüzden psikiyatri koğuşuna sevk edilir. Nihayetinde kendine geldiğinde Doktor Daniel hastayla ilgilenir. 

Hasta nihayet kendine gelip konuşabilmeye başladığında hafızasını da kaybetmiş olduğu anlaşılır. Doktor Daniel yavaş yavaş hastayı konuşturup, durumu tanımlamaya çalışırken hastadan daha önce öldüğü ve bir şekilde geri geldiği bilgisini öğrenir. Tabii böyle bir durum mantıksız olduğu için ve tam da psikiyatri bölümünün ilgi alanına giren olası mental rahatsızlıklarla alakalı ola bileceği için Psikiyatri Doktoru olan Daniel araştırmalarını hipnoz yöntemiyle daha da derinleştirmeye karar verir.

Kayıp Cesedin Peşindeki Bir Başka Doktor

Bu arada aynı hastanede görev yapan adli inceleme uzmanı Doktor Edward Graham da kayıp cesedin peşine düşmüştür. Film süresince Doktor Edward’ın kayıp cesetle ilgili araştırmalarını da izleriz eş zamanlı olarak. Doktor Graham, bir şekilde kayıp cenazenin izini sürerek; öldüğü otel odası, yangında harap olmuş evi, sonrasında ise çocuklarıyla birlikte ölmeden önce yanına yerleştiği babasına ulaşır. Burada cesedin sahibin gazete arşivini görür. Odasının duvarları İstanbul da dahil olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde gerçekleşen esrarengiz toplu ölüm haberlerini veren kupürlerle doludur. Ve bir de bu ölümlere yol açtığını düşündüğü doğaüstü bir yaratığa ait araştırma notlarıyla…

Açıklanamayan Doğaüstü Ölümler

Doktor Daniel ise kimliksiz hastasıyla kurduğu iletişim sürecinde; hastanın kendi içinde giderek güçlenen bir doğaüstü yaratıktan kurtulmak için intihar ettiğini ama bu yaptığının onu daha güçlendirdiğini, yaratığın kendisine cinayetler işlettiğini söylediğine şahit olur. Bütün bu süreç sırasında hastanede gerçekten de bazı açıklanamayan tuhaf bazı ölüm vakalarının gerçekleştiği görülür. Doktor Daniel başlarda bu iddiaları akli dengesizlik belirtileri olarak görse de kendisinin de hastayla yaşadığı bir deneyim sonucunda dünyanın ne kadar büyük bir tehlike içinde olduğunu anlar.

2018 senesinde vizyona girmiş olan filmin yönetmenliğini ünlü yönetmen isim Billy Senese yapmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Shane Carruth, Poorna Jagannathan, Jeremy Childs, Bill Feehely gibi isimler yer almaktadır. The Dead Center filmi toplam süre olarak 1 saat 32 dakika boyunca ekranda kalmaktadır. The Dead Center filmi IMDb tarafından ise 5.6 puan almayı başaracaktır.

Sinan Özgenç

The Dead Center 2018 Youtube Fragmanı

Youtube Fragmanı İzle

The Dead Center Filmi İzle

Filmi izlemek için aşağıdaki linke tıklayıp, filmi online yayınlayan siteye gidebilirsiniz.

The Dead Center İzle

The Dead Center İzle Alternatif 1

The Dead Center İzle Alternatif 2

Continue Reading

Paranormal Filmler

Tavsiye Korku Filmi: Our Evil

Our Evil – Bizim Şeytanımız filmi keyif alarak izlemiş biri olarak şunu gönül rahatlığı ile ifade edebilirim ki bu film kesinlikle aldığı IMDB puanından daha iyi.

Published

on

By

Our Evil Bizim Şeytanımız Korku Filmi İzle

Our Evil adlı korku filmi IMDB puanına (5.6) bakılacak olursa öyle çok ahım şahım bir film değilmiş gibi görünüyor. Ancak filmi keyif alarak izlemiş biri olarak şunu gönül rahatlığı ile ifade edebilirim ki bu film kesinlikle aldığı IMDB puanından daha iyi. Tabi; çok büyük, çok farklı, görsel efektlerle bezenmiş ve aşırı ünlü aktörlerin yer aldığı bir korku filmi izleyeceğinizi sanıyorsanız hiç davranmayın; hayal kırıklığı yaşarsınız. Our Evil, mütevazi bir korku filmi. Beğenmemin ve korku filmi severler için izlenebilir bir film olarak tavsiye etmememin nedeni ise filmin ortalara doğru açılarak kendi çapında gayet şaşırtıcı bir sona doğru ilerlemesi. Bunu yaparken de izleyiciyi sıkmamayı başarması.

Filmin konusu ile ilgili kendi özet ve yorumlarım kısmına geçmeden önce, hemen her sinema sitesinde bulabileceğiniz standart tanıtım metnini aşağıda vermeyi uygun görüyorum:    

Our Evil – Bizim Şeytanımız Filmi Konusu

Arthur, küçük yaşlardan beri çok özel psişik yeteneklere sahip bir çocuktur ancak bu yetenekleri ona çok ağır gelmektedir. Bu sırada tam da hayatından vazgeçmişken kendine ruhani bir akıl hocası bulur ve bu yetenekleri ile yaşamayı öğrenir. Fakat yıllar sonra Arthur baş edemediği bir güç ile karşı karşıya kalır ve bu yaratığa bazı insanları istemeden de olsa feda etmek zorunda kalır. Arthur bu deneyimini hiç bir zaman unutmaz ve hiç beklemediği bir gün yine bu cehennem yaratığının bu sefer kendi kızının peşine düşeceğini öğrenir. Arthur ne yapacağını bilemezken yine imdadına akıl hocası yetişir ancak Arthur’un kızının ruhunu kurtarması için yapması gerekenler ölümcüldür!

Our Evil – Bizim Şeytanımız Filmi Benim Özetim

Öncelikle yukarıda yer alan ve istisnasız bütün film sitelerinde standart olarak karşınıza çıkacak olan bu konu özeti büyük oranda yanlış. Gelin ben size bu filmin doğrusunu anlatayım.

Film Arthur’un deep web’den bir kiralık katil araması ile başlıyor. Önce katilin çaresiz bayan kurbanlarının kafa derilerini canlı canlı yüzüp, onları acı içinde, gram acıma hissetmeksizin öldürüşünü izliyoruz beraberce. Daha sonra Arthur, deep web’den bulduğu bu psikopatla buluşuyor ve onunla -bu kısımda izleyici için biraz muğlak olan- bazı şartlada anlaşıyor. Daha sonra katilin, Arthur’la buluştuğu barda, Arthur’un ayrılışından sonra ayarladığı iki hayat kadını ile eve gidip, onları da hunharca katledilişini izliyoruz. 

Devam eden bölümde Arthur, sanırım 18. yaşına girecek olan kızına başbaşa bir akşam yemeği ile kendi elleriyle hazırladığı pastayı ikram ediyor. Kızın mumları söndürdüğü o en mutlu anda; keskin nişancı olan kiralık katil, kızı tek kurşunla alnından vuruyor. Masanın karşısında nisbeten sükunetle oturmakta olan Arthur da kiralık katille olan anlaşmasının gereği olarak; kızının hemen ardından, aynı şekilde öldürülüyor. Burada “Ne oldu ya? Filmin ana karakteri filmin ortasında niye öldürülüyor? Hem hani bu korku filmiydi; niye hiç doğaüstü bir şeyler görmedik?” gibi bazı sorular beyninize hücum ediyor.

Sonraki kısımda ise hunhar kiralık katil evine gidiyor. Kiralık katil, söz verilen ödemenin ikinci kısmını alabilmek için gereken şifreyi öğrenmek amacıyla Arthur tarafından önceden kayıt edilmiş bir videoyu izlemeye başlıyor. Asıl film de buradan sonra başlıyor. Arthur’un neden bir kiralık katil tutarak kızını ve kendini öldürttüğünü, bu iş için hangi saiklerle neden bu katili seçtiğini ve benzeri diğer soruların yanıtlarını öğreniyoruz. Biz korku filmi severlerin genel beklentisi olan doğaüstü olaylar da Arthur tarafından ölümünden önce kaydedilmiş bu videoda sebep sonuç ilişkileri çerçevesinde mevcut. 

Film bittiğinde ise her şey yerli yerine oturuyor. Cevaplanmamış herhangi bir soru kalmıyor ve daha da iyisi; aslında Arthur ve kızının ölümlerinin; gayet memnuniyet verici, güzel, mutlu bir son olduğunu anlıyoruz. Hülasa; Our Evil – Bizim Şeytanımız adlı korku filmini, belki başlarda bazıları için sıkıcı gibi görünebilecek bir hikayeyi, basit ve hoş bir kurgu ile gerçekten “İzlediğime değdi” dedirtecek şekilde izlenir kılmasından dolayı tavsiye ediyorum. Ve evet; hala öyle büyük bir film değil. Ama kesinlikle vakit kaybı da değil… 

Our Evil – Korku Filmi İzle

Aşağıda linklerden herhangi birine tıklayarak Our Evil – Bizim Şeytanımız adlı korku filmini online izleyebilirsiniz.

Our Evil – Korku Filmi İzle

Korku Filmi: Overlord Operasyonu

Korku Filmi: Overlord Operasyonu

Yerli Korku Filmi: Alkarısı – Cinnet

Yerli Korku Filmi: Alkarısı – Cinnet

Korku Filmi: Üç Harfliler Beddua

Korku Filmi: Üç Harfliler Beddua

Continue Reading

Paranormal Filmler

Korku Filmi: Malevolent 2018

Malevolent filminde; yaşadıkları paranormal olaylardan muzdarip kişileri dolandırarak geçimlerini sağlayan dört üniversiteli gencin başından geçenleri izliyoruz.

Published

on

By

Yabancı Korku Filmi Malevolent 2018 İzle

Malevolent adlı 2018 yapımı korku filminde; evlerinde yaşadıkları paranormal olaylardan muzdarip kişileri dolandırarak geçimlerini sağlayan dört üniversiteli gencin başından geçenleri izliyoruz. Bu dört gençten ikisi kız ve erkek kardeştir ve kendileri bu tip paranormal olaylara hiç inanmamalarına rağmen anneleri intihar etmiş bir medyumdur. Kız kardeş her ne kadar yaptıkları bu işten rahatsızlık duymaya başlasa da erkek kardeş mafyaya borçlandığı için son bir iş daha yapmaya karar verirler.

Kendilerine gelen bir telefonda yaşlı bir kadın malikanesinde sürekli duymaktan yorulduğu seslerden kurtulmak için son çare olarak bu dolandırıcı ekibe başvurur. Kız kardeş gelen ilk telefonda vicdani sebeplerden ötürü bu iş teklifini reddetse de erkek kardeş yukarıda sözü edilen mafya borcu yüzünden kız kardeşini ve diğer iki ekip üyesini, bu işi almaya ikna eder.

Gidecekleri malikanede uzun bir süre önce bazı kız çocukları evin erkek evladı tarafından vahşi şekilde öldürülmüştür. Buna rağmen ekip malikaneye geldiğinde bunun da öncekiler gibi sıradan bir iş, daha doğrusu sıradan bir dolandırılık oyunu olacağını tahmin etmektedir.

Oysa gelecek hiç de tahmin edemeyecekleri olaylara gebedir. Her şeyden önce kız kardeş, annesinden miras kalan medyumluk güçlerinin farkına vardığı bir dönemdedir. Aslında aynı yetenek erkek kardeşinde de vardır. Ancak bütün bunlar, dolandırıcılık amacıyla gittikleri malikanede dehşeti yaşamalarına engel olmaz.

Filmin tipik paranormal içerikli veya hayalet filmlerinden farkı ise; başlangıçta size kendisinin tipik medyum-hayalet filmi olduğunu düşündürüp, sürpriz sayılabilecek bir sona bağlanması. Sürpriz son dediysem; bir zamanların “6. His” filminin yaşattığı türden ve etkide değil tabii ki. Ancak makul ve yeterli miktarda olduğunu söyleyebilirim.

Filmin olumsuz yönleriyse başlıca şunlar: Öncelikle baştan itibaren izleyiciyi saran bir gizem-merak unsuru yok. Ancak izledikçe çok da kötü bir film olmadığını anlayabiliyorsunuz. Tabi biraz da yavaş ilerliyor ama sonuçta küçük bir hikayeden söz ediyoruz. Bu tarz bir filmden çok büyük aksiyonlar beklemek zaten adil olmaz.

Filmin İMDB notu 4.8 ki bu adil bir not bence. Ancak korku filmi severlerin gayet iyi bildiği gibi; korku filmlerinde izlenebilirlik notu diğer filmler gibi 7 değildir. İMDB’de korku filmleri geleneksel olarak düşük not alma eğiliminde olduklarından herhangi bir korku filmi için izlenebilir olma eşiği 5 puandır ki bu buna oldukça yaklaşmış durumda.

Sonuç itibariyle tavsiye korku filmi olamasa da gece uyku tutmadığında yahut yapacak başka bir işiniz yahut çok daha iyi alternatif bir filminiz olmadığında gayet izlenebilir durumda. Bunları söylerken “Yoklukta gider” denecek kadar negatif bir anlam kast etmiyorum kesinlikle. Piyasa izlemediği korku filmi kalmamış türden iyi bir tür takipçisi iseniz çok da kötü anlatılmamış, ortalama bir hikaye olduğu kanaatine siz de varacaksınızdır zaten.

2018 İngiltere yapımı Malevolent filmi yönetmen Olaf de Fleur Johannesson tarafından yönetilmiş. Korku türündeki Malevolent 2018 filmi 5 Ekim 2018 tarihinde vizyona girmiş.

Yabancı Korku Filmi Malevolent 2018 İzle

Bildiğiniz gibi sitemiz bir film izleme sitesi değil. Ancak korku filmi veya paranormal içerikli filmleri sevenlere film tavsiyesinde bulunuyoruz ara sıra. Dolayısıyla bu filmi sitemiz üzerinden izlemeniz mümklün değil. Ancak okurlarımıza yardımcı olmak amacıyla aşağıda Malevolent filmini izleyebileceğiniz bazı başka sitelerin linklerini veriyoruz. Tıklayıp, doğruca ilgili sitelerin, bu film için ayırdıkları tanıtım ve izleme sayfalarına ulaşabilirsiniz.

https://www.hdfilmcehennemi1.com/malevolent-izle/

https://filmakinesi.net/malevolent-izle-2018.html

https://www.filmizlevip.org/malevolent-izle-2018/

Yabancı Korku Filmi Dark Web 2017
Yabancı Korku Filmi: Overlord Operasyonu – Tavsiye Korku Filmi
Türk Korku Filmi: Üç Harfliler Beddua
Continue Reading

Paranormal Filmler

Overlord Operasyonu – Tavsiye Korku Filmleri

Published

on

By

Korku Filmleri Overlord Operasyonu Konusu İzle Fragman

Bir grup amerikan askeri, 2. dünya savaşı sırasında, Almanların Fransa’daki bir köye yerleştirmiş oldukları; sinyal kesici kuleyi yok etmek amacıyla görevlendirilirler. Ekibin çoğu, daha havadan yapılan indirme sırasında; gerek uçaların ağır uçaksavar ateşiyle düşürülmesi, gerek talihsiz noktalara iniş yapmaları gerekse de sağ sağlim inenlerin Alman askerleri tarafından avlanmaları nedeniyle daha göreve bile başlayamadan saf dışı kalır.

Hava indirmenin ardından sağ kalmayı başaran birkaç Amerikan askeri, geceyarısı; hedefteki üssün bulunduğu köye doğru ilerlerken ormanda; deforme olmuş bir hayvan cesedine rastlarlar. (Toynakları olan bir çakal.) Nihai görevlerine kilitlenmiş olan askerler, her ne kadar bu küçük anomalinin üzerinde pek durmasalar da aslında bu ileride şahit olacakları sıra dışı olayların ilk habercisidir.

İlerlemeye devam eden askerler yine aynı gece, yerel halktan güzel bir genç bayanla karşılaşırlar. Kız, hedefteki köyde yaşadığı ve Almanlar anne ve babasını öldürdüğü için ekibe yol gösterir, onları gizlice evine alır. Evde küçük erkek kardeşi ve hasta halası ile beraber yaşamaktadır. Ancak halası ile ilgili garip bir şeyler vardır. Halanın vücudu tuhaf bir biçimde deforme olmuştur.

Almanlar köydeki devriye ve güvenliği de oldukça sıkı tutmaktadırlar. Her gece bütün evlerde arama yapıp, bazen köylülerden bazılarını, sinyal kesici kulenin bulunduğu kilise arazisinde üsse götürmektedirler. Ve oraya giden bir daha geri dönmemektedir. Devriye yapan askerlerin başındaki komutan kıza, köydeki diğer sakinlere davrandığından daha toleranslı yaklaşmaktadır çünkü tehdit ve şantaj yoluyla kızı bazı geceler iğfal etmektedir. Amerikan askerlerinin evde saklanmaya başladığı gece de kızı iğfal etmek için emrindeki askerlerle arama bahanesiyle eve girer. Saklandıkları yerden Nazi subayının genç kızı taciz etmesine daha fazla dayanamayan askerler, bir şekilde subayı derdest ederler. 

Kuleyi, müttefik askerlerin saldırısı öncesinde imha etmek için çok kısıtlı bir zamanları vardır ve görevi gerçekleştirmek amacıyla keşif yapmakta olan askerlerden biri, bir şekilde üsse yaklaşmayı hatta şansın ve koşulların da zorlamasıyla üsse girmeyi başarır. Nazi üssünde; hiç de hesapta olmayan bazı durumlar vardır. Fransız genç kızın halasında olduğu gibi tuhaf vücut deformasyonlarına uğramış yerel Fransız köylüleri bir Nazi doktorun nezaretinde canlı canlı yakılmaktadır. İlginç olansa yakılan bedenlerin hala hareket etmeye devam etmeleridir. Bir şekilde doktorun yer altındaki laboratuvarına girmeyi başaran Amerikalı asker, bu üste daha önceden tahayyül bile edemeyeceği korkunç şeyler görür… 

Klasik savaş sahneleriyle başlayan ve bir müddet bu şekilde ilerleyen film, bu noktadan sonra heyecan, gerilim ve korku dolu anların yaşandığı ilginç bir mecraya girer…

Overlord Operasyonu Resmi Tanıtım Metni

Filmin resmi tanıtım metni ise şu şekilde: Overlord Operasyonu’nun hikayesinde, İkinci Dünya Savaşı’nda, müttefik güçlerin Normandiya’ya asker çıkarması yapacağı günün arifesinde, bir grup Amerikalı paraşütçü, düşman hattının arkasında bırakılır. Askerlerin buraya bırakılmasının amacı saldırının başarısı için önemli bir görevi gerçekleştirmektir. Fakat askerler hedeflerine yaklaşırken beklenmedik bir şeyle karşılaşırlar. Nazi işgali altındaki köyde, sadece bir askeri operasyondan fazlasının olduğunu fark ederler.

  • Tür: Korku, Gizem, Savaş
  • Yönetmen: Julius Avery
  • Senaryo: Billy Ray, Mark L. Smith
  • Oyuncular: John Magaro, Jovan Adepo, Mathilde Ollivier, Pilou Asbæk, Wyatt Russell
  • Ülke: ABD, Kanada
  • Yapım Yılı: 2018

Korku Filmi Overlord Operasyonu İzle

Paranormal Haber olarak, Paranormal Filmler başlıklı kategorimizde sadece izlediğimiz filmlerin tavsiyesini yapıyoruz. Dolayısıyla söz konusu korku filmini sitemizden izlemeniz mümkün değil ancak aşağıda vereceğimiz linklerden herhangi birine tıklayarak, filmi doğrudan online film izleme hizmeti veren başka sitelerin ilgili sayfalarında görebilirsiniz.

Korku Filmi: Overlord Operasyonu İzle

Korku Filmi: Overlord Operasyonu İzle Alternatif Link

Continue Reading

Paranormal Filmler

Türk Korku Filmi: “KAFİR”

Yasemin’in nişanlısı Ufuk ile güzel giden bir ilişkisi vardır. Ancak çiftin huzur dolu hayatı Ayşe’nin görmeye başladığı kabuslar birer birer gerçek oldukça bozulmaya başlar. Cuhenna kabilesine mensup cinler Yasemin’e musallat olmuşlardır. Cinlerin Yasemin’e musallat olmasının nedeni ise

Published

on

By

yerli korku filmi türk kafir

Yerli korku filmi Kafir’in konusu şöyle: Yasemin, kardeşi Ayşe ile birlikte yaşayan genç bir kadındır. Yasemin’in nişanlısı Ufuk ile güzel giden bir ilişkisi vardır. Ancak çiftin huzur dolu hayatı Ayşe’nin görmeye başladığı kabuslar birer birer gerçek oldukça bozulmaya başlar. Cuhenna kabilesine mensup cinler Yasemin’e musallat olmuşlardır. Cinlerin Yasemin’e musallat olmasının nedeni ise bir büyücünün, kâfir cinleri kullanarak yaptığı büyüdür.

Yönetmenlik koltuğunda Hasan Gökalp’in oturduğu korku türündeki filmin oyuncu kadrosunda ise Beyza Metin, Gamze Kırlı ve Selim Aygün gibi isimler yer alıyor. Filmin senaryosu da yine Hasan Gökalp’e ait.

Korku Filmi “KAFİR 2018” Fragman İzle

Kafir Korku & Gerilim – 25 Mayıs'ta Sinemalarda

Kafir Korku filmi 25 Mayıs'ta Sinemalarda.Arkadaşlarınızın cesaretini bu filmde test edin.——Youtube'de daha net izlemek için tıklayınız.https://www.youtube.com/watch?v=_ZBq4q2yfIQ

Kâfir-filmi paylaştı: 2 Mayıs 2018 Çarşamba

Korku Filmi “Kafir” İzleyici Yorumları

İzleyici yorumları, çoğumuz için eleştirmen yorumlarından daha sahici. Bu sebeple çeşitli internet sitelerinin izleyici yorumları bölümünden film hakkındaki olumlu ve olumsuz yorumları derledik. İşte o yorumlar:

“Korku türünden hoşlanan birinin bu filmi beğenmemesi imkansız. Adrenalinin hiç düşmediği korku dolu sahnelerin ardı arkası gelmeyen bi film.”

“Film tamamen doğal ışıkla yapılmış gibi muazzamdı.”

“Erkek arkadaşımın ısrarıyla izlediğim korkunç ötesi film. Bu filmi asla tek başıma izleyemezdim aşırı korkunç!”

“Şunu bilmeniz gerekiyor!! Filmi izledim ilk dakikalarda gerilim başlıyor, eyvallah bu güzel. Filmin korku teknikleri ve oyunculuklar da tamam. Hadi ses de ok ve film sürükleyici gidiyor. Fakat şunu anlamıyorum? Bu filmleri neden 82 dakika filan yapıyorsunuz? Bu filmin süresi en az 95 dakika olması gerekmiyor mu? Bu nedenle 0.5 veriyorum kusura bakmayın.”

“Sıkıldık hep farklı filmlerde aynı şeyi görmekten. Bu nedenle Kafir filmine 4.5 veriyorum.”

“Son 2 haftadır izlediğim filmler arasında en akıcı film buydu. Korku aşk gerilim seviyorsanız kaçırmayın derim.

“Güzel bir film. Daha uzun olsa sıkılmadan izlerdim. Tek eksiği kısa sürüyor. Onun dışında güzel bir film.”

“Afişi yabancı korku filmlerini andırdığı için merak etmiştim ve film de alışıldık Türk korku filmlerine benzemiyor. Değişik ve bilgilendirici bir korku filmi olmuş, başarılı buldum.”

“Biz bugün dersaneden arkadaşlarla izledik grup olarak. Bizden bi arkadaş ayrı koltukta oturup izlicem dedi önce ama cinli sahneler başlayınca geldi ortamıza oturdu korkudan 🙂 ben onun kadar çok korkmadım ama güzel filmdi.”

“Korku sahneleri çok etkiliydi. Yalnız gittim ve ses efektleri inanılmazdı. Yalnız izlemek için fazla korkunç bir film!”

“Hayatımda izlediğim en berbat film. Gitmeyi düşünenlere tavsiyemdir gitmezseniz sizin için daha hayırlı, kaybınız değil kazancınız olur…”

“İzlediğim daha doğrusu izleyemediğim filmin yarısında çıkıp gittiğim berbat bir film filmdeki oyunculuklar berbat konu sıradan ve filmin hiçbir korkunçluğu yok çok kalitesiz bir film verdiğiniz paraya kesinlikle değmez.”

“Böyle etkileyici filmler görebilmek Türk korku sineması adına umut vaadediyor. Senaryo ters köşelerle dolu heyecanla izledim keşke daha uzun olsaydı film.”

“Filmin efektleri yabancı film izliyormuşum hissi yarattı bende. Türk korku filmlerinde çıtanın yukarı taşındığını görmek bir Türk korku sever olarak mutluluk verici. Devamı gelsin…”

Siccin kolpası.”

“Parasını çöpe atmak isteyen, vaktini harcamak isteyen gitsin. Vakit kaybı resmen ya. Oyunculuk yaratıcılık sıfır bu filmde.”

“B.k gibi film amk! 10 tl boşuna gitti. Onun yerine döner ayran yerdim.”

“Aq filme gittik filmde korku sahnesi yok. Efektler çok kötü.”

Continue Reading

Paranormal Filmler

Yerli Korku Filmi SİCCİN 5

Published

on

By

siccin 5 konusu yorumlar imdb puanı eleştiri fragman izle indir online

Siccin 5 Konusu

Yerli korku filmi serisi Siccin, 5. filmiyle yeniden yerli korku filmi sevenlerin gündeminde. Korku filmi Siccin 5’in konusu ise şöyle: Siccin 5, yıllar önce yapılan bir ayin sebebiyle hayatı kabusa dönen bir ailenin hikayesini anlatıyor. Hale, ailesiyle birlikte Nevşehir’deki tarihi bir evde yaşayan, 12 yaşındaki genç bir kızdır. Değişik görünümü ve garip davranışları nedeniyle insanlarla pek iletişim kuramayan, asosyal bir kız olan Hale, yaşadığı eski ve ürkütücü evi de annesi, akli dengesi bozulmakta olan babaannesi ve halası Azra’yla paylaşmaktadır. Hale’nin babası o daha doğmadan ortadan kaybolmuş ve ondan bir daha hiç haber alınamamıştır.

Ancak Hale’nin bir gece gördüğü korkunç kabus tüm dengeleri değiştirecektir. Hale, rüyasında; daha önce hiç görmediği babasının, onu; eski ve tekinsiz bir eve çağırdığını görür. Babasının bahsettiği ev ise Hale’nin dedesinin Karain Köyü’ndeki eski evidir. Bu ev, yıllar önce yasak bir ayinin gerçekleştirildiği mekandır. Bu kabustan sonra Hale ürkütücü bir şekilde değişmeye başlar. Genç kızın karakterindeki değişimler bütün ev halkı için giderek korkutucu bir hal almaktadır. Ancak genç kızın bu değişiminden en çok zarar görenler ise halası Azra ve Azra’nın erkek arkadaşı Selim olacaktır…

Siccin serisinin beşinci halkası olan Siccin 5’in yönetmenliğini bir kez daha Alper Mestçi üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Rüya Önal, Merve Ateş, Özgür Hacıer, Ece Koroğlu, Ece Edibe Baykal, Pınar Gülkapan gibi isimler yer alıyor.

Siccin 5 Fragman – Online İzle

SİCCİN 5 – FRAGMAN

BU KORKUYU UNUTAMAYACAKSINIZ!Alper Mestçi’nin yönettiği Siccin 5, 17 Ağustos’ta Sinemalarda!#SakınYalnızİzlemeyin

Siccîn 6 paylaştı: 26 Temmuz 2018 Perşembe

Siccin 5 Yorumlar

Siccin 5 filmi ile ilgili yorumlara baktığınızda her zamanki eleştiri klişeleriyle karşılaşacaksınız. Bir kısım -ki bu kısım reklam da kokar yer yer- filmi ve filmin yönetmeni Alper Mestçi’yi aşırı öven, sanki hayatında daha önce hiç korku filmi izlememiş gibi yahut hayatında izlediği en iyi korku filmi Siccin 5 imiş gibi davranan kesimden müteşekkil. 

Tabii her zamanki “Beğenmedük, klişe, hep aynı konular, yine mi köyde geçen cin filmi, Türk korku filmi sektörü hep aynı konuları işliyor, yeni şeyler yapmıyor…” vs. vs. diyen kesimi unutmamak gerek. 

Son kesimse her filmde değil de özellikle bu tarz filmlerde hemen bir İslami duyarlılık serdedip, filmde İslami değer ve temaların istismar edildiğini savunan kesim.  “İşte o konu aslında öyle değil de böyle, cinler şöyle değil de böyle, cinlere karşı onu değil de bunu  okumak gerek…” vb. vb. şeklinde eleştiri geliştiriyorlar.

Bütün bunların toplamında; şunu unutmamak gerek; izlediğiniz bir film sadece. 1,5 – 2 saat iyi vakit geçirmenizi sağlasa yeter. Cinlerin gerçekte ne oldukları veya İslam’da veya başka dinlerdeki  pozisyonları nelerdir vb. gibi konularda insanları doğru bilgi ile donatmak, aydınlatmak gibi bir görevleri yok. Film tabii ki bir şaheser değil ki zaten olması gerekmiyor. Efekler ve oyunculuklar gelişiyor mu giderek; evet. Öyleyse bu bir başarıdır. Türk korku filmlerinin sürekli aynı konuları işlediği eleştirisine gelecek olursak: İstense tabii çok farklı konular bulunabilir, işlenebilir. Ne Türk senaristleri ne de Türk yönetmenler bundan aciz değiller. Ama bu tip eleştirilerin sahiplerini şunu ya bilmiyor ya da görmezden geliyor: Türkler bu konulardaki korku filmlerini seviyor. Çünkü cin ve büyü meselelerinin Türk folklorunda derin izdüşümleri var. Anadolu halkını vampir filmi izlemek için sinema salonlarına dolduramazsınız. Bu kadar basit… 

Continue Reading

Paranormal Filmler

Yerli Korku Filmi “Alkarısı – Cinnet”

Published

on

By

alkarısı cinnet yerli korku filmi türk korku filmi izle

Alkarısı’ndan korunmak için çeşitli çarelerin olduğuna inanılır. Lohusa kadını yalnız bırakmamak, ışıkları sürekli yakmak, başucuna Kuran koymak, yüzünü kırmızı örtüyle örtmek bunlardan bazılarıdır. Filmin hikayesi de bu inanış çerçevesinde ilerliyor.

Alkarısı

Yerli korku filmi “Alkarısı: Cinnet”  ismini eski ve hemen hepimizin aşina olduğu bir Anadolu inanışından alıyor. Muhtemelen bildiğiniz gibi; genellikle lohusa kadınlara ve atlara musallat olduğu rivayet edilen ve halk hikayelerinde uzun saçlı, çirkin bir kadın olarak tasvir edilen bir cindir alkarısı. Bu efsanenin temeli Şamanizm’e kadar uzanır. İnanışa göre lohusaların ve yeni doğmuş çocukların ciğerleriyle beslenir. Alkarısı’ndan korunmak için çeşitli çarelerin olduğuna inanılır. Lohusa kadını yalnız bırakmamak, ışıkları sürekli yakmak, başucuna Kuran koymak, yüzünü kırmızı örtüyle örtmek bunlardan bazılarıdır. Filmin hikayesi de bu inanış çerçevesinde ilerliyor.

Yerli Korku Filmi “Alkarısı – Cinnet” Konusu


Yerli korku filmi Alkarısı Cinnet’in konusunu özetlemek gerekirse: Yedi aylık hamile olan Dilara, doğum izni alarak işten ayrılır ve bu süreci de evde geçirerek dinleneceği istirahat dönemine girer. Ancak hamile genç kadın eve çekildiğinden beri peşini bırakmayan kabuslar günlerini zehir etmeye başlar. Dilara, başına musallat olan bu kabusların altında en yakın arkadaşının, kaynanasının hatta zamansız gelen çocuğun eşi üzerinde yaptığı baskı yüzünden eşinin oyunlarını aramaya başlar.
Yönetmenliğini Muzaffer Gülçek’in üstlendiği filmin senaryosunda Alper Kıvılcım’ın imzası bulunuyor.

Korku Filmi “Alkarısı – Cinnet” Fragman

Korku Filmi “Alkarısı – Cinnet” Online İzle

Continue Reading

Paranormal Filmler

Yerli Korku Filmi: Bezmi Ezel

Published

on

By

yerli korku filmi türk korku filmi bezmi ezel full izle

“…Çok tehlikeli bir cin kabilesi Yasemin’e musallat olmuştur. Bütün bulgular babası İshak’ı işaret etmektedir. Babası İshak’ın geçmişindeki büyük sır, yıllar sonra onu ele geçirmiştir…”

Yerli Korku Filmi Bezm-i Ezel’in Konusu

Cinlerin musallat olduğu bir kızın çare ararken kendini yeniden doğduğu köyde bulmasını konu alan yerli korku filmi “Bezm-i Ezel” adlı filmin konusu şöyle: 

Yasemin ve Mustafa İzmir’de ikamet eden aynı evi paylaşan, farklı dinlere mensup olduklarına aldırış etmeden birlikte olmayı başarmış iki sevgilidir. Yasemin’in sıradan hayatı gördüğü rüya ile bir anda kabusa dönmüştür. Ard arda yaşadığı paranormal olaylar onu büyük bir bunalıma sokar. Mustafa olan biten her şeyi hafife alarak Yasemin’i rahatlatmaya çalışır ancak içten içe sevdiği kadın için endişelenmektedir.

Yasemin çareyi ibadet ettiği kilisenin din görevlisinde arar. Din görevlisi papaz Yasemin’e yardım etmek istese de bu konuda çaresiz kalır. Yaşanan olayları yorumlayan papaz Müslüman bir din adamından yardım almalarını önerir. Yasemin bu fikre başta oldukça karşı çıksa da çaresiz kabul eder.

Mustafa, arkadaşı Serdar aracılığı ile Mansur Hoca’ya ulaşır. Mansur Hoca çevresi tarafından saygı gören, fikirlerine değer verilen biridir. Halk arasında cinci hoca olarak bilinen insanlardan oldukça farklı bir profil çizmektedir. Mansur Hoca, yaşananları dinledikten sonra Yasemin’e yardım etmeye karar verir. Yasemin kendi dininin inançları ışığında hareket etmek ister ancak kendisini bir anda islami ritüellerin içinde bulur.

Mansur Hoca’nın uzun uğraşlar sonucunda ulaştığı sonuçlar Yasemin’i dehşete düşürür. Çok tehlikeli bir cin kabilesi Yasemin’e musallat olmuştur. Bütün bulgular babası İshak’ı işaret etmektedir. Babası İshak’ın geçmişindeki büyük sır, yıllar sonra onu ele geçirmiştir. Sırrı çözmek için büyük mücadele veren Mansur Hoca bütün gayreti ve ilmini İshak’ın sırrını çözmek için harcar. Yasemin büyük tehlike altındadır. Bu korku dolu yol, doğduğu köye kadar uzanacaktır.

Türk Korku Filmi: Bezmi Ezel

Çekimleri İzmir’in Buca ve Torbalı ilçelerinde gerçekleştirilen yerli korku filmi “Bezm-i Ezel”in yönetmenliğini Aykut Can Demirel üstlenmiş. Senaryosunu Oğuz Tosun’un kaleme aldığı filmin çekimlerinin bir kısmı da Buca’daki tarihi Baptist Kilisesi’nde yapılmış.

Görsel efektlerini Serkan Dinç’in, makyaj tasarımını Gizem Keskin ile Mukaddes Dinçer’in gerçekleştirdiği yerli korku filminin, sanat yönetmeni Elif Doğan. Filmin görüntü yönetmenliğini ise Hamza Baş ile Aykut Demircan üstlenmiş.

Yerli korku filmi Bezm-i Ezel’in oyuncu kadrosu ise şöyle: Ebru Eker, Berkan Tutu, Buğrahan Kirişoğlu, Hakan Tutu, Hüseyin Başlı, Talat Yavaş, Ceylan Ay ve Nilüfer Başlı.

Yerli Korku Filmi Bezm-i Ezel Full İzle – Youtube

Yerli Korku Filmi Bezm-i Ezel Fragman – Youtube

Continue Reading

Paranormal Filmler

Korku Filmi: Dark Web 2017

Published

on

By

korku filmi dark web 2017 konusu fragman trailer

“…Korku filmi Dark Web 2017’yi türdeşlerinden ayıran bir diğer olumlu özelliği ise diğer pek çok korku filminin aksine, bu filmde yer alan korku hikayelerinin hemen hepsinde nihayetinde zarar görenlerin, yenilgiye uğrayanların kötü adamlar olması…”

Korku filmi “Dark Web” 2017, çok gündeme gelmiş yahut ön plana çıkmış bir korku filmi olmamakla beraber, korku türünün sevenleri için aslında hiç de öyle yabana atılacak bir film değil. Tabii ki burada değeri anlaşılamamış, gizli kalmış bir başyapıttan söz ediyor değiliz. Filmi size önermemizin ve o kadar da fena değil deyişimizin sebebi; sıkılmadan, keyifli dakikalar geçirmenizi sağlayabilecek bunu yaparken sizi aşırı germediği gibi hiçbir şekilde de sıkmayacak film olması. Daha doğrusu filmler bütünü olması.

Korku Filmi Dark Web 2017 Konusu 

Film, her biri on, on beş dakikalık kısa filmlerin bir araya toplanmasından oluşmuş bir derleme. Film içinde yer alan her hikayeyi farklı bir yönetmen yönetmiş. Filmde kendine yer bulan hikayelerse çoğunlukla başta dark web olmak üzere; internet, televizyon ve teknoloji odaklı olmakla birlikte hemen hepsi paranormal unsurlar içeriyorlar.

Dark Web 2017’yi Neden Öneriyoruz

Filmi sitemiz takipçilerine önerme sebebimiz de zaten muhtemelen çoktan anladığınız gibi; kısa korku hikayelerinden oluşması sebebiyle sizi sıkmaması… Kişisel zevke göre belki bazı hikayeler, diğerleri kadar hoşunuza gitmeyebilir. Bu olağandır. Ancak “Madem başladık bir kere sonuna kadar dayanıp bitirelim bari” diye gereksiz sabır göstermenize mahal bırakmıyor. Eğer olursa en beğenmediğiniz hikayeye bile en fazla on dakika sabretmeniz yeterli. Sonra hemen bir yenisi başlıyor.

Dark Web 2017’nin Farkı

Filmi türdeşlerinden ayıran bir diğer olumlu özelliği ise diğer pek çok korku filminin aksine, bu filmde yer alan korku hikayelerinin hemen hepsinde nihayetinde zarar görenlerin, yenilgiye uğrayanların kötü adamlar olması. Bilirsiniz bir korku filmi klişesi olarak, bu türe ait film ve hikayelerin yüzde doksandokuzu kötü biter. Ve çoğunluğunda masumlar zarar görür. Bu filmde en azından kötü adamların cezalarını çekiyor olduğunu görmek insanı rahatlatıyor…  İyi seyirler dileriz.

Filmin Fragmanı – Youtube Video

Filmi Online İzle

Dark Web isimli korku filmini izlemek için filmi online olarak yayınlayan birkaç farklı film sitesinin, filmi yayınladıkları sayfalara doğrudan ulaşmanızı sağlayacak olan aşağıdaki linklerden herhangi birini tıklayabilirsiniz.

fullhdfilmizlesene, 720pizle, hdfilmcehennemi,

Continue Reading

Paranormal Filmler

Korku Filmi The Nun – Rahibe

Published

on

By

Korku Filmi The Nun - Rahibe

Korku Filmi “The Nun” un fragmanının, Youtube tarafından ‘çok korkunç’ olduğu gerekçesiyle gösterimden kaldırıldığı haberleri reklam amaçlı mı? 

“The Nun” filminin fragmanının, Youtube tarafından ‘çok korkunç’ olduğu için gösterimden kaldırıldığı iddia ediliyor… İddiaya göre; Korku filmi The Nun’ın sadece altı saniye süren korkutucu tanıtımı, YouTube yayın politikalarının bazılarını ihlal ettiği gerekçesiyle yayından kaldırıldı.

korku filmi the nun

Corin Hardy’nin yeni korku filmi The Nun’ın fragmanı, fazla korkutucu olduğu için YouTube’dan kaldırıldı.

Videonunun yayından kaldırılmasına ise The Nun adlı korku filmi  hakkında atılan bir tweet’in neden olduğu konuşuluyor. Video sitesi YouTube, görüntülerde kendi kurallarına aykırı olarak şiddet içeriği bulunduğu gerekçesiyle fragmanı kaldırdığını duyurdu. Fragmanı ihbar eden bir tweet, Twitter’da 100 binden fazla re-tweet alınca YouTube, sosyal medya kullanıcılarının şikayetine kayıtsız kalmadı.

Youtube tarafından yayından kaldırıldığı iddia adilen altı saniyelik korku filmi tanıtımı, önce sessiz başlıyor ama daha sonra bir işaretle korkutucu bir ses ve görüntü ekrana geliyor.

7 Eylül’de vizyona girmesi planlanan, Demián Bichir ve Taissa Farmiga’nın başrollerde yer aldığı The Nun’ın fragmanı bir süredir bekleniyordu.

“The Nun” yani Rahibe karakteri ilk olarak 2016 yılında yayınlanan James Wan’ın yönettiği The Conjuring 2 filminde ortaya çıkmıştı. Bonnie Aarons’ın canlandırdığı iblis rahibe karakteri başlı başına bir filmin baş karakterine dönüştü.

YouTube, “şok edici içerik politikasını” ihlal ettiğini ileri sürerek, yaklaşan The Conjuring tanıtımını da kaldırdı.

YouTube tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi “Çeşitliliğe ve başkalarına saygı göstermeye değer veriyoruz ve reklamlar, web siteleri veya reklam ağımız için uygun olmayan uygulamalarla kullanıcıları rahatsız etmekten veya şoke etmekten kaçınmaya çalışıyoruz”.

YouTube aynı zamanda, “Bu konuyu gündemimize taşıdığınız için teşekkür ederiz. Bu tanıtım bizim ‘dehşet verici içeriklere karşı politikamızı’ ihlal ediyor ve artık tanıtım olarak yayınlanmayacaktır” ifadesini kullandı.

Ancak basında, özellikle internet medyasında kendine geniş yer bulan korku filmi The Nun‘un kısa fragmanının Youtube tarafından, çok korkutucu veya şok edici olduğu gerekçesiyle yayından kaldırıldığı haberleri buram buram reklam kokmuyor değil. Neticede vizyona yeni girecek olan bir korku filminin fragmanın,  çok “korkunç” olduğu gerekçesiyle yayından kaldırıldığı şeklinde bir haber filmin kendisine yapılmış bir övgüden başka ne olabilir ki? Bu tip haberlerle zihinlerimizi şu şekilde düşünmeye zorlamak istiyorlar sadece “Hımmm… Fragmanı bu kadar korkunçsa kim bilir filmin tamamı ne kadar korkunçtur!” Ki söz konusu olan zaten bir korku filmi ise yani potansiyel izleyiciler zaten korku ve gerilim duygusunun peşinde koşan insanlarsa, bu durumun onların arayışları üzerindeki etkisini varın siz hesaplayın… 

Film korku filmi türü içinde ne kadar başarılı bir örnek teşkil edecek; onu izledikten sonra göreceğiz. Ancak şimdilik kesin olarak söyleyebileceğimiz bir şey varsa o da filmin pazarlamasının gayet başarılı olduğu.

Bu arada; her ne kadar filmin bir fragmanının çok korkutucu ve şok edici olduğu için Youtube tarafından gösterimden kaldırıldığı haberleri yaptırılsa da aynı filmin yine Youtube üzerinde daha uzun ve üstelik resmi “trailer”ları gösterimde. Merak edenler için onları da aşağıdaki video kutusuna koyduk, tıklayıp izleyebilirler.

Filmin kendisiyle ilgili değerlendirmeleri ise film gösterime girdikten sonra izleyip, öyle yapacağız. Umarız başarılı bir korku filmi çalışması olmuştur. Bu günlere iyi korku filmlerine hasretiz ne de olsa…

Korku Filmi – The Nun – Konusu

Romanya’daki bir manastırda yaşayan genç bir rahibenin intihar etmesi üzerine; sorunlu geçmişinin etkisinden bir türlü kurtulamayan bir rahip ile nihai yeminini etmenin eşiğindeki bir çırak, Vatikan tarafından bölgeye gönderilir. İkilinin amacı olayı aydınlastmaktır. Ancak beraber çıktıkları bu gizem dolu seyahatta, olayı araştırmak için ziyaret ettikleri manastırın korkunç sırrını keşfederler. Hayatlarının yanı sıra inançlarını ve ruhlarını da tehlikeye atan ikili, şeytani rahibe biçiminde boy gösteren kötü niyetli Valak ile karşı karşıya kalırlar. Manastır; hayat ve lanet arasında korkunç bir savaş alanı haline gelecektir…

The Nun Filmi – Resmi Fragmanı

The Nun Filmi – Fragmanı Uzun Versiyon

Continue Reading
Advertisement

Facebook Sayfamızı Takip Edin

Advertisement
Advertisement

Popüler