Connect with us

Tavsiye Filmler

Overlord Operasyonu

Overlord Operasyonu – 2. Dünya Savaşı’nda, bir sinyal kulesini yok etmekle görevlendirilen askerler Nazi deneylerinin korkunç sonuçlarıyla yüzleşirler.

Overlord Operasyonu – 2. Dünya Savaşı’nda, bir sinyal kulesini yok etmekle görevlendirilen askerler Nazi deneylerinin korkunç sonuçlarıyla yüzleşirler.

Bir grup amerikan askeri, 2. dünya savaşı sırasında, Almanların Fransa’daki bir köye yerleştirmiş oldukları; sinyal kesici kuleyi yok etmek amacıyla görevlendirilirler. Ekibin çoğu, daha havadan yapılan indirme sırasında; gerek uçaların ağır uçaksavar ateşiyle düşürülmesi, gerek talihsiz noktalara iniş yapmaları gerekse de sağ sağlim inenlerin Alman askerleri tarafından avlanmaları nedeniyle daha göreve bile başlayamadan saf dışı kalır.

Hava indirmenin ardından sağ kalmayı başaran birkaç Amerikan askeri, geceyarısı; hedefteki üssün bulunduğu köye doğru ilerlerken ormanda; deforme olmuş bir hayvan cesedine rastlarlar. (Toynakları olan bir çakal.) Nihai görevlerine kilitlenmiş olan askerler, her ne kadar bu küçük anomalinin üzerinde pek durmasalar da aslında bu ileride şahit olacakları sıra dışı olayların ilk habercisidir.

İlerlemeye devam eden askerler yine aynı gece, yerel halktan güzel bir genç bayanla karşılaşırlar. Kız, hedefteki köyde yaşadığı ve Almanlar anne ve babasını öldürdüğü için ekibe yol gösterir, onları gizlice evine alır. Evde küçük erkek kardeşi ve hasta halası ile beraber yaşamaktadır. Ancak halası ile ilgili garip bir şeyler vardır. Halanın vücudu tuhaf bir biçimde deforme olmuştur.

Almanlar köydeki devriye ve güvenliği de oldukça sıkı tutmaktadırlar. Her gece bütün evlerde arama yapıp, bazen köylülerden bazılarını, sinyal kesici kulenin bulunduğu kilise arazisinde üsse götürmektedirler. Ve oraya giden bir daha geri dönmemektedir. Devriye yapan askerlerin başındaki komutan kıza, köydeki diğer sakinlere davrandığından daha toleranslı yaklaşmaktadır çünkü tehdit ve şantaj yoluyla kızı bazı geceler iğfal etmektedir. Amerikan askerlerinin evde saklanmaya başladığı gece de kızı iğfal etmek için emrindeki askerlerle arama bahanesiyle eve girer. Saklandıkları yerden Nazi subayının genç kızı taciz etmesine daha fazla dayanamayan askerler, bir şekilde subayı derdest ederler. 

Korkunç Nazi Deneyleri

Kuleyi, müttefik askerlerin saldırısı öncesinde imha etmek için çok kısıtlı bir zamanları vardır ve görevi gerçekleştirmek amacıyla keşif yapmakta olan askerlerden biri, bir şekilde üsse yaklaşmayı hatta şansın ve koşulların da zorlamasıyla üsse girmeyi başarır. Nazi üssünde; hiç de hesapta olmayan bazı durumlar vardır. Fransız genç kızın halasında olduğu gibi tuhaf vücut deformasyonlarına uğramış yerel Fransız köylüleri bir Nazi doktorun nezaretinde canlı canlı yakılmaktadır. İlginç olansa yakılan bedenlerin hala hareket etmeye devam etmeleridir. Bir şekilde doktorun yer altındaki laboratuvarına girmeyi başaran Amerikalı asker, bu üste daha önceden tahayyül bile edemeyeceği korkunç şeyler görür… 

Klasik savaş sahneleriyle başlayan ve bir müddet bu şekilde ilerleyen film, bu noktadan sonra heyecan, gerilim ve korku dolu anların yaşandığı ilginç bir mecraya girer…

Resmi Tanıtım Metni

Filmin resmi tanıtım metni ise şu şekilde: Overlord Operasyonu’nun hikayesinde, İkinci Dünya Savaşı’nda, müttefik güçlerin Normandiya’ya asker çıkarması yapacağı günün arifesinde, bir grup Amerikalı paraşütçü, düşman hattının arkasında bırakılır. Askerlerin buraya bırakılmasının amacı saldırının başarısı için önemli bir görevi gerçekleştirmektir. Fakat askerler hedeflerine yaklaşırken beklenmedik bir şeyle karşılaşırlar. Nazi işgali altındaki köyde, sadece bir askeri operasyondan fazlasının olduğunu fark ederler.

  • Tür: Korku, Gizem, Savaş
  • Yönetmen: Julius Avery
  • Senaryo: Billy Ray, Mark L. Smith
  • Oyuncular: John Magaro, Jovan Adepo, Mathilde Ollivier, Pilou Asbæk, Wyatt Russell
  • Ülke: ABD, Kanada
  • Yapım Yılı: 2018

Korku Filmi Overlord Operasyonu İzle

Paranormal Haber olarak, Paranormal Filmler başlıklı kategorimizde sadece izlediğimiz filmlerin tavsiyesini yapıyoruz. Dolayısıyla söz konusu korku filmini sitemizden izlemeniz mümkün değil ancak aşağıda vereceğimiz linklerden herhangi birine tıklayarak, filmi doğrudan online film izleme hizmeti veren başka sitelerin ilgili sayfalarında görebilirsiniz.

Tavsiye Korku Filmleri

Korku Filmi: Overlord Operasyonu İzle

Korku Filmi: Overlord Operasyonu İzle Alternatif Link

Advertisement
1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Tavsiye Korku Filmi: Our Evil - Paranormal Haber

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.